Skocz do zawartości

Pytanie o SSD i RAM (MSI X570-A PRO + HyperX Predator DDR4 RGB)


Recommended Posts

Hej,

 

Skorzystałem z promocji MSI: https://promocje.msi.com/promotions/nadeszla-nowa-generacja-x570/
 

i zakupiłem na xtreem płyte MSI X570-A PRO + HyperXPredator 2x8GB 3200 cl16 (wyszło 735 zł za ten zestaw)

 

Komputer służy mi głównie do obróbki zdjęć(RAW) i gier

 

Pytania do was

 

1. Dysk SSD

 

Chce zainwestować w SSD które wykorzysta możliwości PCI 4.0 i jedyny model jaki znalazłem to Corsair MP 600. (ok 1tys PLN za 1TB)

 

Czy są aktualnie w sprzedaży inne dyski wykorzystujące w pełni PCI 4.0? czy lepiej się wstrzymać 1-2 miesiące z zakupem aż pojawi się więcej modeli i trochę stanieją?

 

 

2. Pamieć RAM

 

Chce zainstalować 32GB i tu pytanie czy dołożyć dodatkowe 2 takie same kości czy sprzedaż te gratisowe i kupić 2x16GB? 

 

czy da się wyłączyć RGB na tych kościach?.  

 

3. Płyta główna

 

Mam zamiar zainstalować Ryzen 5 3600X i raczej nie planuje nic podkręcać. Natomiast mam świadomość ze jest to najtańsza płyta z chipsetem X570 i tu pytanie do was czy taki zestaw jest ok?

 

Dodatkowo doceniam fakt braku RGB na tej płycie.

 

 

4. Karta Graficzna

 

Czekam na RTX 2070 Super ewentualnie 2070 w wersji zwykłej - Mam monitor z GSync dlatego Radeony nie wchodzą w gre.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Shreed
Link to post
Share on other sites

1. W ślad za tym artykułem, wychodzi że Evo 970 Plus obsługują PCIe 4.0. 

2. Powinna być taka możliwość. 

3. To płyta dedykowana pod te procesory, więc nawet bez podkręcania będzie dobrze. Jeśli chodzi natomiast o kulturę przy podkręcaniu - to już trzeba patrzeć na testy.

4. Już ostatnio pojawiały się promocje na RTX 2070 w dobrej cenie (ok. niecałych 2000 PLN w komputronik i morele bodajże). A sprzedaż nowych ma ruszyć chyba dziś, na razie są znane ceny, a testów sam nie szukałem jeszcze - RTX SUPER 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...