Skocz do zawartości

Wybór monitora (2500-3500zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez hanson,

Recommended Posts

Witam, ostatnimi czasy przymierzam się do wymiany całego komputera w którego skład na pewno wejdzie minimum gtx 1080ti, w dalszej kolejności przydałby się odpowiedni monitor, ponieważ aktualnie używam wiekowego już lg flatrona. Przeglądałem rynek w poszukiwaniu odpowiedniego monitora moje kryteria były jasno ustalone monitor musi posiadać 1440p, min 120hz, brak matrycy tn, możliwość zawieszenia na ścianie, jak najniższy czas reakcji, mile widziany hdr oraz 10-bitowy lub 8-bitowy + frc ekran. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem kilka modeli, które mi odpowiadały, teraz pojawił się kolejny dylemat. Który wybrać? Jeśli macie jakieś inne propozycje to byłbym wdzięczny granica to 2500zł, lub jeśli jest ultrawide granice przesuwamy do 3500zł. Dodam jeszcze, że monitor będzie wykorzystywany w 50% do grania (Głównie fps) reszta to obróbka zdjęć, wideo oraz oglądanie filmów.

Pierwszy model:
https://www.x-kom.pl/p/380780-monitor-led-27-samsung-c27hg70qqux-curved-quantum-dot-hdr.html

Drugi model:
https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html

Trzeci model:
https://www.x-kom.pl/p/265313-monitor-led-27-acer-predator-xb271hubmiprz-czarny.html
 

Link to post
Share on other sites

A mógł bym się dowiedzieć co twoim zdaniem przesądziło, że wybrałeś akurat drugą propozycję? Bo dla mnie głównie wojna toczy się pomiędzy propozycją od samsunga i gigabyte. Ja coraz bardziej przechylam się w stronę matrycy va dla lepszej czerni zobaczyłem też, że monitor od samsunga ma bardzo dobre pokrycie barw. Myślę, że spokojnie mogę wykluczyć sobie trzecią propozycję i zostaje mi wybór między tymi dwoma. Chciałbym po prostu jeszcze dowiedzieć się co może przekonać mnie do propozycji gigabyte, bo lepszy kontrast samsunga jest dla mnie niesamowicie kuszący. W dodatku, jeśli się nie mylę samsung ma wyższy hdr niż gigabyte. A co do karty graficznej faktycznie zapomniałem o nowej edycji "super" i zdecyduje się właśnie taką umieścić w moim komputerze.

Link to post
Share on other sites

Na samsungach lubi występować smużenie. Dodatkowo może i teoretycznie ten Samsung na papierze wygląda lepiej - ale praktycznie różnie z tym bywa. IPS zawsze ma lepsze odwzorowanie barw a chyba na tym Ci również zależy ? IPS to również najlepsze kąty widzenia.
Dodatkowo spójrz na opinie Samsunga na ceneo. Mogę tylko część z tego potwierdzić. Kumpel ma ten monitor i po tygodniu padł jeden Pixel - całe szczęście, poszedł 14 dniowy zwrot. Drugi monitor już był ok i do tej pory się nie skarży. 

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc na kątach widzenia mi kompletnie nie zależy. Co do odwzorowania barw, jasne atrakcyjnie było, by mieć najlepsze, ale ten samsung jak na matryce va ma genialne odwzorowanie barw dla mnie różnica będzie nieznaczna. Dodajmy do tego lepszy kontrast ogólnie myślę, że samsung jest lepszym monitorem, lecz jest bardzo awaryjny. Co prawda mój kumpel posiadał dokładnie takiego samsunga aż do końca gwarancji bez problemowo, lecz jak patrze na opinie to te monitory padają jak muchy. Teraz mam wybór brać gigabyte i zaakceptować gorsze parametry (dla mnie) lub wybrać samsunga i liczyć, że trafie na dobry model, który nie rozpadnie się po 14 dniach.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zgodzę się z opinią o karcie graficznej. Lepiej szukać dobrej RTX 2070 w promocji lub postawić na RTX 2080 SUPER. 

 

Jeśli idzie o monitor, opinie są takie, jakie są. Samsung nie musi okazać się zły, jednak sam nie szedłbym w jego stronę. Gigabyte od samego początku miał świetne opinie. Ma matrycę IPS i tutaj trzeba być świadomym, że po zakupie też może być problem z BLB i koniecznością wymiany sztuki. Zależy, jak będzie spasowany. Plusem jest, że Aorus jest G-Sync ready. Predator za to ma G-sync i jest tańszy, ale czy warto oszczędzać? Brałbym Gigabyte. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...