Skocz do zawartości

Sens zmiany systemu na R5 3600 przy 1070Ti (?)


Recommended Posts

Cześć. 

Po ogłoszeniu cen nowych Ryzenów, po raz kolejny wróciłem do tematu aktualizacji podzespołów na takie, których nie trzeba się wstydzić w 2019r. Obecnie siedzi u mnie i5-4670k @4.6GHz + Gigabyte 1070Ti oraz reszta podzespołów ze stopki. 

Na ten moment mimo swoich lat, komputer radzi sobie z każdym tytułem, ale zaczynam odczuwać braki, szczególnie na procesorze gdzie niepokojąco często zaczyna mi świecić użycie 100% :D

Z tego też powodu zastanawiam się nad przesiadką na Ryżena 3600 + B450 Tomahawk + 16GB RAMu 3200MHz (niezdefiniowanego producenta jak na ten moment). Na pewno nie zmieniałbym GPU, i z tego też powodu chciałem zapytać czy taka przesiadka ma sens. Wiem, że na pewno odczuje różnicę na +, ale czy procesor się nie zanudzi przy tej grafice. Może większy sens będzie w przesiadce na używane ryzeny poprzedniej gen wyrwane taniej? 

Bardzo proszę o pomoc w decyzji. 

 

Link to post
Share on other sites

Generalnie przy doborze cpu i gpu, zwróć uwagę na to, że lepiej jest mieć mocniejsze cpu niż gpu:

- większa responsywność systemu (tj. zawiech, freezów, ogólna sprawność działania maszyny)

- gpu łatwiej jest wymienić

- i jest to bardziej opłacalne niż branie jednej mocnej, prądożernej, ciężkiej i gorącej karty i potem trzymanie tego potwora na siłę (ze względów finansowych chociażby) w momencie, kiedy jej możliwości z roku na rok maleją w coraz to nowszych tytułach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...