Skocz do zawartości

2 Urządzenia Domyślne ?


Recommended Posts

Witam.

Mam kolejny problem, z dłuższego czasu zlewałem to jak było ustawione byle by chodziły i głośniki i słuchawki jednak teraz chciałem to ustawić należycie.

Mam słuchawki Koss UR40(panel przedni) i zwykłe głośniki Creative(tylny panel).

Wcześniej miałem ustawione że panel tylny to słuchawki a panel przedni to wyjście na głośnik przedni mimo iż na odwrót podpięte.

 

 

Problem polega na tym że nie umiem ustawić 2 urządzeń domyślnych, (nie wiem czy wgl tak się da) a przełączanie ręcznie za każdym razem było by głupie.

Sys: Win7

Audio: Realtek HD audio

http://img42.imageshack.us/img42/7764/72074145.jpg

 

@: Zapomniałem dodać że jak w panelu Realteka daje równoczesne odtwarzanie to po kliknięciu OK słychać przez 1 równocześnie a później tylko na słuchawkach

Edytowane przez MatiiRcJ
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ale po co Ci 2 urządzenia domyślne? Wystarczy ustawić w panelu realteka, że automatycznie ma wyciszać tylny panel po podłączeniu urządzenia do panelu przedniego. W momencie gdy podłączysz słuchawki, dane wyjście automatycznie stanie się domyślne. O ile pamiętam ustawia się to gdzieś w zakładce mixer.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam kolejny problem, z dłuższego czasu zlewałem to jak było ustawione byle by chodziły i głośniki i słuchawki jednak teraz chciałem to ustawić należycie.

Mam słuchawki Koss UR40(panel przedni) i zwykłe głośniki Creative(tylny panel).

Wcześniej miałem ustawione że panel tylny to słuchawki a panel przedni to wyjście na głośnik przedni mimo iż na odwrót podpięte.

 

 

Problem polega na tym że nie umiem ustawić 2 urządzeń domyślnych, (nie wiem czy wgl tak się da) a przełączanie ręcznie za każdym razem było by głupie.

Sys: Win7

Audio: Realtek HD audio

http://img42.imageshack.us/img42/7764/72074145.jpg

 

@: Zapomniałem dodać że jak w panelu Realteka daje równoczesne odtwarzanie to po kliknięciu OK słychać przez 1 równocześnie a później tylko na słuchawkach

 

Nie da się ustawić dwóch urządzeń domyślnych, tak jak wyżej, możesz ustawić auto wykrywanie podłączonych urządzeń w Manager Audio Realtec i wtedy automatycznie będzie cie przełączało z jednego trybu do drugiego
Link to post
Share on other sites

Hmm jak dobrze rozumiem, zależy Ci na tym by móc korzystać z dwóch urządzeń w tym samym czasie bez ciągłego grzebania w ustawieniach i podłączania/wypinania słuchawek/głośników?

Ja mam ustawione w taki sposób:

http://img98.imageshack.us/img98/7122/realtek.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wszystko podpięte bezpośrednio pod płytę główną. W momencie gdy chce słuchać muzyki przez słuchawki po prostu wyłączam głośniki, gdy na odwrót włączam głośniki a słuchawki maksymalnie wyciszam pokrętłem :wariat:

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...