Skocz do zawartości

Wymiana RAMu 1GB z 2GB


Recommended Posts

Cześć, dziś wymieniłem w swoim starym netbooku RAM z 1GB na 2GB niestety system nie chce korzystać z całej pamięci w jakimś stopniu ja widzi ale sobie nie może z nią poradzić próbowałem już przez msconfig> rozruch i tam maksymalnie suwakiem przyjmuje 1024 ręcznie jak wpisuje to przyjmuje tą wartość ale po zresetowaniu systemu wszystko wraca do starych ustawień poniżej zdjęcie z CPU-Z i menadżera zadań dodam że w CPU-Z zakładka memory mam tylko 2gb i żadnych więcej informacji.

 

 

ee626d2001947c3amed.png

 

 

 

Uaktualniłem też biosa po ponownym uruchomieniu netbooka był czarny ekran ale wyjęcie baterii pomogło i jest aktualny bios. W biosie starą pamięć odczytuje dobrze 1024mb natomiast tą nową odczytuje 044416mb czy to świadczy o tym że któryś moduł jest zepsuty?    Stara orginalna pamięć też odpalalem w CPU-Z tam wysutacja w memory wygląda tak samo czyli pokazuje tylko tyle ile ma pamięci ta kość natomiast w zakładce SPD jest czysto 0 informacji.


Cześć, dziś wymieniłem w swoim starym netbooku RAM z 1GB na 2GB niestety system nie chce korzystać z całej pamięci w jakimś stopniu ja widzi ale sobie nie może z nią poradzić próbowałem już przez msconfig> rozruch i tam maksymalnie suwakiem przyjmuje 1024 ręcznie jak wpisuje to przyjmuje tą wartość ale po zresetowaniu systemu wszystko wraca do starych ustawień poniżej zdjęcie z CPU-Z i menadżera zadań dodam że w CPU-Z zakładka memory mam tylko 2gb i żadnych więcej informacji.

 

 

ee626d2001947c3amed.png

 

 

 

Uaktualniłem też biosa po ponownym uruchomieniu netbooka był czarny ekran ale wyjęcie baterii pomogło i jest aktualny bios. W biosie starą pamięć odczytuje dobrze 1024mb natomiast tą nową odczytuje 044416mb czy to świadczy o tym że któryś moduł jest zepsuty?    Stara orginalna pamięć też odpalalem w CPU-Z tam wysutacja w memory wygląda tak samo czyli pokazuje tylko tyle ile ma pamięci ta kość natomiast w zakładce SPD jest czysto 0 informacji.

Edytowane przez tubusek
Link to post
Share on other sites

Acer Aspire One D270

Intel Atom N2600

Windows 7 Starter

Socket FCMBA3

Model JE01_CT

Chipset intel ID0BF1 rev.04

Southbridge intel NM10 rev.02


Próbowałem pamięć sprawdzić jeszcze MEMTEST niestety w ogóle nie mogę go odpalić natomiast znalazłem coś ciekawego po wciśnięciu ESC podczas rozruchu wyskoczył mi taki ekranik i na oryginalnej pamięci jest pokazane 800Mhz natomiast na tej kupionej 2GB nie ma w ogóle takiego pola czyli pamięć będzie zepsuta czy może ta płyta jej nie obsługuje? 

 

ebc0de54ff6efcce.jpg

Link to post
Share on other sites

Płyta powinna obsłużyć ten ram bez problemu. Obstawiam na uszkodzony moduł ale tego się nie dowiemy bez memtesta. Jaki masz dokładnie problem z jego odpaleniem?

@Lord_Krecitsqa Ten procesor obsługuje oficjalnie tylko 2GB DDR3 800/1067 (chociaż niektórym działa i z 4GB, są takie tematy w sieci). Wg screena z pierwszego postu ten ram z samsunga powinien pasować

  Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

 

np. tutaj https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-One-D270.73551.0.html

 

a takie dokładnie wrzuciłem 

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-2gb-ddr3-so-dimm-laptop-1333mhz-10600s-7814108463?snapshot=MjAxOS0wNi0xOFQxNDozNjo0NS4xOThaO2J1eWVyO2U1OGI3NzdhNjQ2YTdkZTc3OWQ1Njg0YWUxOTJmZTdiNDhmODU2MjY0OTFmNWE3NzZiYTAwMWMyNWExZTkzMWI%3D

 

 

Płyta powinna obsłużyć ten ram bez problemu. Obstawiam na uszkodzony moduł ale tego się nie dowiemy bez memtesta. Jaki masz dokładnie problem z jego odpaleniem?

@Lord_Krecitsqa Ten procesor obsługuje oficjalnie tylko 2GB DDR3 800/1067 (chociaż niektórym działa i z 4GB, są takie tematy w sieci). Wg screena z pierwszego postu ten ram z samsunga powinien pasować

 

 

 

Problem z odpaleniem memtesta jest taki że w ogóle się nie odpala nie ważne jakich skrótów klawiszowych użyję czy też jak ustawie odpalanie w BIOS na moim głównym laptopie wkładam USB reset F2 i odrazu odpala

Link to post
Share on other sites

Mam tam kilka opcji 

1. USB HDD:                 USB DISK 2.0

2. Zwykły dysk

3.karta siecowa

4 i 5 to chyba porty usb

Unknow Device" Acpi (PNP0A03)Pci(1Dl7)/Usb(1,0)/(Part2,Sig1A17399=AB4E-4332-973B-80EB2DC2A2DD)    pozycja 5 jest podobna 

 

i tak na opcji 1 wyskakuje boot failed na 4 i 5 poprostu sie zawiesza i nic nie da sie zrobic  dodam ze pliki sciagałem i nagrywałem na tym laptopie wiec usb działa

Link to post
Share on other sites

A jakim sposobem wrzuciłeś memtest na pendrive? Na innym laptopie działa tak?

Wrzuciłem go normalnie czyli ściągnąłem odpaliłem program wykrył USB i rozpoczął automatyczna instalacje wszystko przeszło pozytywnie zresetował laptopa ale nie odpalił się a na 2 normalnym laptopie wkładam uruchamiam wciskam F2 i odrazu wyskakuje menu.

Link to post
Share on other sites

A czy ten drugi laptop też ma DDR3? Jeśli tak to przełóż ten ram do niego i tam przetestuj. Jak znajdzie jakieś błędy to zrób zdjęcie, będzie podstawa do wymiany u sprzedawcy (chociaż w ciągu 14 dni i tak możesz oddać bez podawania przyczyny)

Link to post
Share on other sites

A czy ten drugi laptop też ma DDR3? Jeśli tak to przełóż ten ram do niego i tam przetestuj. Jak znajdzie jakieś błędy to zrób zdjęcie, będzie podstawa do wymiany u sprzedawcy (chociaż w ciągu 14 dni i tak możesz oddać bez podawania przyczyny)

Niestety jest to DDR4 a też nie szczególnie opłaca się oddawać bo przesyłka kosztuje prawie tyle co ta pamięć.

Link to post
Share on other sites

No tak zapomniałem że rozmawiamy o 2GB :) Jakbyś udowodnił że pamięć szwankuje to prawdopodobnie wysłali by Ci następną sztukę na ich koszt. Mają taki przemiał że wątpię żeby wszystkie dokładnie testowali. Jak masz możliwość to pożycz na parę godzin od kogoś laptopa z DDR3 i ją sprawdź. Więcej pomysłów nie mam, 30zł to nie majątek i możesz ewentualnie zamówić następną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...