Skocz do zawartości

Sprawdzenie zestawu do gier.


Recommended Posts

Idąc w Ryzena albo bierzesz płytę B450 np Tomahawk, A-pro, Gaming Pro(ok. 400zł), a szczebel wyżej to ASUS Prime X470-Pro(680), albo Gaming Pro Carbon od MSI(~800zł).

 

Do samych gierek wystarczy B450...Płyty od MSI mają dobrą sekcję i radiator, praktycznie to samo co X470 z Twojej listy.

 

GPU - 2070 nie ma co przepłacać za nie całe 2200 armor od MSI jest spoko. https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-gddr6-rtx-2070-armor-8g-4142733/

 

Chłodzenie na pewno chcesz wodne? Wystarczy fortis 3 czy DR4 od BQ.

 

summa summarum można sporo zaoszczędzić ok. 600zł. Jeśli już chcesz gdzieś pakować kasę to może szybsze pamięci, albo najlepiej jakbyś poczekał na 3rd gen ryzeny. Tylko poczekaj na niezależne testy. 7 lipiec :)

 

3700x będzie pewnie sporo droższy, ale zachowując wszystkie w/w oszczędności, nie będzie tak źle, za to powinno dużo wydajniej w grach.

Link to post
Share on other sites

Najlepsza płyta na b450 jest gamming plus, nie wiem czym ale w testach była najchłodniejsza podczas podkręcania ryzena. Obudowę jako alternatywę polecić mogę polecić to fractal design c. No i MSI armor zamiast gamming bo ta druga nic szybsza ani nic chłodniejsza.

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Kupować Zen+ gdy na dniach premiera Zen2 . . . Ja bym poczekał do tego 7 lipca nawet z ciekawości.

Tylko wszyscy zapominają że 3700x to będzie wydatek 1500-1600zl a 2700 teraz chodzi poniżej 900zl. Ja jestem za tym żeby wziąć starszego a potem od razu przeskoczyć na odświeżonego zena2 4x00 w 2020-21. Sam bym poczekał ale cóż, czas mnie goni no i nie mam jak dołożyć tych 500-600zl

Edytowane przez stach122
Link to post
Share on other sites

Ale po co Ryzen 7 do samego grania? Jak nie ma streamu, to spokojnie można brać 6/12. 

Dziś wysypały się pierwsze rzekome testy i nowy Ryzen 5 idzie łeb w łeb z i7 8700K. 

Kwestia tego, że to przecieki a nie oficjalne testy. 

 

Dla mnie OK, tylko cena Windowsa aż szczypie w oczy.

 

 

Mnie to jeszcze szczypie cena RTX 2070, X470 gdzie można tutaj urwać prawie 500 zł. 

 

https://proline.pl/koszyk/04a8b5b3 z i7 8700, RTX 2070, SSD 1TB NVME 

Złożenie za zeta kod - PROSET

Ja chce, to AiO i SSD 512 GB.

 

To samo na Ryzen 7 2700 https://proline.pl/koszyk/65c69a89 gdzie Ryzeana 7 kupisz jeszcze za 150 zł taniej więc wydasz za całość jakieś 5600 zł czyli 600 zł zostanie w kieszeni. 

 

Pod jaki monitor to będzie szło? Jeżeli coś 1440p, to i RTX 2080 https://proline.pl/koszyk/9e5ee57f

Link to post
Share on other sites

Czy B450 pozwoli na OC CPU? Wiem, że da się trochę taniej, ale zwyczajnie mam sentyment do dobrych płyt głównych i zasilaczy. Jestem w stanie zapłacić nieco więcej, żeby nie tracić później czasu na zastanawianie się co przestało chodzić. Wiem, że za chwilę wyjdzie Ryzen 3000, ale w ten sposób to bym jeszcze pierwszego komputera nie kupił, bo zawsze na horyzoncie jest jakaś premiera i wiadomo, że coś tam będzie tańsze a coś innego lepsze. 

 

Do samego grania Ryzen 5 wystarczy, ale z drugiej strony różnice w cenach nie są aż tak istotne. Nie jestem spięty jakimś bardzo sztywnym budżetem, a komputer będzie dla gimbazy, więc z jednej strony ledy AiO i okna, z drugiej warto mieć trochę zapasu na streaming, programowanie, zabawy grafiką itd. Nic na poziomie profesjonalnym, ale ~300zł mogę dopłacić za te dodatkowe rdzenie.

 

Kartę kupię jakąś tańszą zgodnie z radami - trochę siła przyzwyczajenia. Mam MSI Gaming od kilku generacji.

 

Monitor pod jaki to idzie to 1080 144Hz z G-Sync

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy B450 pozwoli na OC CPU?

 

Na B450 Gaming Plus bez zająknięcia kręcisz Ryzena 7 2700. Sam chipset nie ma tutaj żadnych ograniczeń względem X470. 

 

 

 

Monitor pod jaki to idzie to 1080 144Hz z G-Sync

 

 

Ciężki wybór czy i7 8700+2070 czy Ryzen 7 2700+2080. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...