Skocz do zawartości

Nowy monitor, problem z fps na DP kablu


Recommended Posts

Sprzęt

CPU: Intel® Core i5-8400, 2,8 GHz (4,0 GHz Turbo Boost)

GPU: ASUS ROG-STRIX-RX580-T8G

MOBO: ASUS PRIME Z370-A 

Witam serdecznie. Postanowiłem zakupić sobie nowy monitor 144hz, koniecznie zakrzywiony.

Wybór padł na Lg 34uc79g.

Mój problem polega na tym iż na kablu DP mam jedynie 60fps. Podłączając monitor poprzez kabel HDMI /hec wartość fps podskoczyła do 144. Nie było by w tym problemu i śmigał bym na HDMI lecz sęk w tym że owy kabel nie obsługuje Freesync na którym też mi zależy. Stąd moje pytanie- czy może kabel który dostałem od producenta jest po prostu gównianej jakości i muszę kupić lepszy DP? Wina raczej nie leży po stronie ustawień bądź sterowników skoro na HDMI mam 144fps. Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny 

ps. Dodam że numer seryjny kabla DP który dostałem od producenta to E119932

Edytowane przez KolasDW
Link to post
Share on other sites
Nie było by w tym problemu i śmigał bym na HDMI lecz sęk w tym że owy kabel nie obsługuje Freesync na którym też mi zależy.

FreeSync działa zarówno przez DP jak i HDMI, ale implementacja stoi po stronie producenta monitora

 

Specyfikacja monitora

Częstotliwość H (HDMI)     30 ~ 163 KHz

Częstotliwość V (HDMI)     60 ~ 144 Hz

Częstotliwość H (DisplayPort)     30 ~ 163 KHz

Częstotliwość V (DisplayPort)    60 ~ 144 Hz (FreeSync 50 ~ 144 Hz)

FreeSync      Tak (DP 50 ~ 144 Hz)

 

Możliwe jest, że to wina kabla, sprawdź czy jest DP 1.2a w górę

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...