Skocz do zawartości

Nie działa klawisz "ctrl"


Recommended Posts

Cześć. Mam problem w Lenovo Ideapad 700 - nie działa mi klawisz "ctrl", ani jeden, ani drugi. Byłem u prywatnego serwisanta i powiedział mi, że trzeba wymienić klawiaturę. A ponieważ klawiatura w tym laptopie jest jakoś solidnie mocowana i jeszcze podświetlana, to koszt takiej przyjemności oscyluje w okolicach 500 zł. To duże pieniądze, dlatego chciałbym najpierw poszukać problemu gdzieś indziej. Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Da się wymienić samą klawiaturę ale jest z tym masa roboty bo jest mocowana za pomocą wielu plastikowych "nitów". Tu masz filmik z podobnego modelu, niestety sam montaż został pominięty: https://www.youtube.com/watch?v=I8Z26b7x1mQ. Zamienniki chodzą na allegro po ok. 70 zł np tu: https://allegro.pl/oferta/klawiatura-lenovo-ideapad-700-700-15isk-700-17-led-6846840161 ale cena robocizny wzrośnie do ok 200zł o ile znajdziesz kogoś kto się tego podejmie. Sam kiedyś wymieniałem podobną klawiaturę i naprawdę schodzi dobrych parę godzin żeby to porządnie zrobić. Ogólny koszt spadłby do ok 300zł ale nie wiadomo też jak jest z jakością tych zamienników i ich podświetlenia

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj pytanie tego typu "czy jest to trudne że muszę wydawać 100zł" zadają ludzie którzy nie maja o tym zielonego pojęcia i robią to pierwszy raz.

 

No i śmiało mogę odpowiedzieć tak jest to trudne gdyż trzeba rozebrać wszystko do zera bo wszystko w środku wisi właśnie na palmreście, a nieumiejętne wypinanie taśm może skończyć się np urwaniem jakiegoś portu na mobo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...