Skocz do zawartości

Problem z grami z włączonym Freesync


Recommended Posts

Cześć Forum!

 

 

Problem zaczął występować pod koniec maja ale dopiero w ubiegłym tygodniu odkryłem, że gdy jest włączony FreeSync w monitorze Acer Nitro VG240YBMIIX, to w grach na fullscreen'ie w FHD 75Hz podświetlenie matrycy wygasa na kilka sekund tak jakby wyłączyć monitor przyciskiem.

 

Oto moje założenia o których myślałem na początku:

- przypadek jednej gry tutaj NFS Payback, problem pojawił się z dnia na dzień po aktualizacji aplikacji Origin, ale w innych grach było to samo.

- przez jakąś aktualizacje Windowsa 10 ponieważ wyczytałem, że były konflikty na linii system a sterowniki AMD Adrenalin a moje były z kwietnia mimo to odinstalowanie przez DDU i instalacja nowszych też nie rozwiązała problemu.

- przez programy takie jak MSI Afterburner, Bandicam które wymuszają coś w grach ale je usunąłem i bez rezultatu.

- undervolting karty MSI Radeon RX 570 8GB ARMOR OC w Wattmanie Stan 7 przy taktowaniu 1270MHz na 980 mV.

 

Teraz pytanie czy jest to powszechny problem? Winowajcą jest GPU RX 570? Windows 10? Monitor Acer Nitro? Kabel HDMI?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Frips
Link to post
Share on other sites

Rozumiem że jak wyłączysz freesync to wszystko jest okey.

Zabierz monitor do kumpla, podłącz i pograj u niego - tak najprościej wykluczyć problem z monitorem.

 

Zgadza się, z wyłączonym FreeSync każda gra działa na fullscreen w FHD na 75Hz. 

O tym też pomyślałem. Gdy jeśli nowy kabel zawiedzie to wesprę się serwisem.

 

Probowales podlaczac monitor innym kablem np.DisplayPort ?

 

Niestety mój Acer posiada tylko 2x HDMI i 1x VGA a RX 570 tylko 1x HDMI i nie wpadłem na to żeby posprawdzać kombinację kabli i złączy na monitorze ale to zrobię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...