Skocz do zawartości

Upgrade PC ~ tniemy koszty


Recommended Posts

Cześć, dostałem zadanie w rodzinie żeby usprawnić PC kuzynki. Zerknąłem na niego i diagnoza szybka i prosta. Obudowa może zostać ale płyta główna, procesor, ram i dysk do kosza albo muzeum. Ogółem siedzi w tym stary i wysłużony AMD Phenom, stary dysk HDD itd. Komputer z początku 2006 r. Pomyślałem że buda może zostać chociaż to typowy na tamte lata tower wielki i paskudny ale jak wszystko z niego wyrzucę wyczyszczę odtłuszczę i sprayem pomaluję + jakiś wzór. 

 

Reasumując upchałem wszystko co się da i zmieściłem poniżej 1700 zł (obudowa zostaje stara w tym przypadku, pójdzie do renowacji)

 


 


 

W przypadku AMD brak sprzętowego wspracia dla iGPU dlatego trzeba by myśleć też o jakiejś karcie.

 

W przypadku Intela słabszy procesor, ale wspracie iGPU prawie 300 zł zostaje więc dołożyłbym GTX1050 4GB, obudowa do renowacji

 

Czy coś byście zmienili ? 

Link to post
Share on other sites

Koszyk z AMD nie działa. Jednak patrząc na zestaw z Intelem - już widzę pewne braki. Must have to 2 pamięci kości ram aby działały w dual chanel. 

Moja propozycja:

https://www.x-kom.pl/lista/po8byirvw

Nie patrz na kwotę - po dodaniu na listę "darmowe" gry do procesora zwiększyły cenę z 1 grosza do 300 zł - niby deklarowana wartość. W dodatku jak dostaniesz kod do gry - to będziesz mógł sprzedać o ile tak można i zawsze to 100-150 zł w kieszeni.
Procesor z zintegrowaną kartą. Na jakiś czas możesz odłożyć kupno nowej grafiki. W przyszłości zainteresuj się rx 570 - lepsza jak  1050. 

 

Edytowane przez Kirolen
Link to post
Share on other sites

A co z zasilaczem?

 

Używki mogą być?

 

Premiera nowych ryzenów za miesiąc, wówczas sporo używek na allegro może się pojawić tj. przynajmniej procki i płyty

 

6rdzeni od amd to 530zł lub 2200g 4r/4w z igpu(369zł)+ tania płyta B450 ~250-350zł + ram 16GB 330zł + dysk ~160zł

 

Jeśli chodzi o GPU, to teraz poniżej rx 570(650zł) nie warto schodzić. Wyjdziesz poza budżet, ale do lipca otrzymasz z 2 gry za darmo. Można je odsprzedać i niejako zmieścić się w budżecie.

Link to post
Share on other sites

ponawiam link do wersji AMD https://www.morele.net/inventory/info/b9136946/ mam nadzieję że teraz zadziała. Dziękuję za wskazówki Faktycznie może RX570 będzie lepszym wyborem niż 1050 ale to alternatywa, jak będzie procek z niegłupią integrą to odpuszczę grafikę. Czy faktycznie warto czekać miesiąc do premiery Ryzenów 3 ? za nim nastąpią zmiany na rynku minie sporo czasu. 

Link to post
Share on other sites

Niestety integry jakie by nie były to starczą co najwyżej do starszych gier, low i 25fps w nowszych. Najmocniejsza w ryzen 2400g to poziom trochę niższy niż gt 1030. Sprawdź sobie testy może Ci wystarczy. A potem zawsze można dokupić gpu.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Integra starczy do wszelkich zastosowań dla kogoś, kto nie jest graczem. Autor nie podał czy kuzynka tylko internet będzie przeglądała z facebookiem na czele czy też chce pograć. Od tego trzeba zacząć do czego ten komputer ma być.

Link to post
Share on other sites

W laptopie też mam 4gb. Szkoda tylko że non stop

mieli tym dyskiem a na wszystko trzeba długo czekać :D

 

Kup ssd to nie będzie mieliło , ssd jest lepsze niz 16gb ramu . Ja taki zabieg zrobiłem w starym lapku i śmiga jak nówka sztuka średniej klasy . W stacjonarnym miałem 4gb ram i ssd , żadnych zacięć nie było . Dołożyłem do 8 bo jedna gra tego wymagała . A w użytkowaniu na co dzień to różnica była w przełączaniu się z gry WOT na chroma . Teraz jest natychmiastowe i nie muszę czekać . Sama przeglądarka działa jak wcześniej . 16 to tylko do wymagających nowych gier lub profesjonalnych zastosowań .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...