Skocz do zawartości

Geforce GTX 1660 ti vs 1070 - pytania


Recommended Posts

Dobry wieczór

 

Dość pilnie potrzebuję zakupić kartę graficzną i mam dylemat którą z powyższych wybrać. Powodem zmiany jest program Substance Painter - moja stara karta ma za mało vram aby cokolwiek w nim zrobić. Generalnie tytułowe karty mają chyba podobne osiągi i nie są może jakieś mega świetne ale:

 

1. 1070 - 8gb pamięci oraz szyna 256 bit GDDR5, z kolei w 1660 ti - pamięć 6gb oraz szyna192 bit ale już GDDR6. Ponoć te 8gb jest równe 6gb z 1660 ti? (tak gdzieś wyczytałam na jakimś forum ;o )

 

2. Wg userbenchmark, 1070 ma ciut większą wartość Mrender. Z kolei 1660 ti nieco większe Parallax, Gravity i znacznie większe Splatting. Które z nich będą dla mnie najważniejsze? 

 

3. https://www.gpucheck.com/pl-pln/compare/nvidia-geforce-gtx-1070-vs-nvidia-geforce-gtx-1660-ti/intel-core-i7-6700k-4-00ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz/

Tutaj nurtują mnie różnice w "Render config". Tutaj też ponawiam na co powinnam zwrócić uwagę? Oprócz wspomnianego Substance Paintera, używam też Autodesk Maya oraz pakiet Adobe.

 

Uprzedzając pytania zdaję sobie sprawę, że do tego typu programów najlepszy będzie mocniejszy sprzęt jak 1080,2070 itd... Wiem także, że dokładając zaledwie kilka stówek miałabym geforce RTX 2060 ale niestety w tej chwili mój budżet oraz presja czasu pozwalają mi tylko na takie tymczasowe rozwiązanie. W używki wolę się nie pakować z wiadomych względów. Obecnie mój komp wyposażony jest w m.in. 24 gb ramu oraz procesor i7 4790K, zasilacz 600W.

 

Byłabym wdzięczna za pomoc i sugestie. 

Link to post
Share on other sites

1. Można powiedzieć że są równe, ale jeśli ma być używany do programu Substance Painter czy Pakiet Adobe, to lepiej celować w 1660Ti ze względu na większą przepustowość i szybsze pamięci. raczej przy vram patrzy się w graniu niż w programach

 

2. Wszystkie wartości są ważne jeśli chodzi o sprawy montażowe.

 

3. Przede wszystkim na rodzaj pamięci (GDDR5, GDDR6) szybkość pamięci, przepustowość. 1070 ma GDDR5, 1660 Ti ma GDDR6, co prawda ma mniejszą szynę niż 1070 ale ma wiekszą przepustowość i szybkość pamięci co jest ważne w montowaniu.

 

 

Myślę że jednak 1660 Ti będzie lepszym wyborem do tego PC.

Edytowane przez thomyroke
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Cieszy mnie, że przynajmniej przepustowość jest w 1660 ti na plus. Przekonuje mnie to do podjęcia wyboru. 

 

Artok, zasilacz to Chieftec CTG-600-80P 600W. A co do wspomnianego przez Ciebie Asusa cena jest niemal okazyjna, mimo to wolałabym zamawiać z Polski, chociażby ze względu na ewentualne problemy, reklamacje itd.

Link to post
Share on other sites

 

 

mimo to wolałabym zamawiać z Polski, chociażby ze względu na ewentualne problemy, reklamacje itd.

Amazon ma bardzo dobrą obsługę klienta, akurat o wsparcie po zakupie nie musisz się martwić.

 

Twój Chieftec ma 504W na linii +12V, więc poradzi sobie z komputerem wyposażonym w Vegę 56.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...