Skocz do zawartości

amd 3800+ jak by się za to zabrać?


Recommended Posts

witam

chciałbym podkręcić mój procesor.Próbowałem już z nim trochę ale przy 2150 wymięka.Czy może to być wina za niskiego napięcia?

osobiście nie próbowałem dalej jeśli pojawiał się napis przy starcie o niestabilności systemu.

posiadam płytę główną m61pme-s2p.

http://imageshack.us/photo/my-images/860/hehehew.jpg

Edytowane przez adamseek
Link to post
Share on other sites

Twoja płyta główna nie nadaje się do OC.

Procek co prawda na starszym jądrze Windsor, ale bez problemów powinien pójść na 2,5 - 2,6GHz.

Warunek jest jeden: zmień płytę główną na choćby ASROCKA N68-S na NF630a, http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Low-end-owa_ofensywa_-_ASRock_N68-S-2511.html

Link to post
Share on other sites

to już lepiej zmienić procesor niż płytę główna ponieważ obsługuje sporo procesorów:

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3009

jest w czym wybierać :> np,

 

AMD ATHLON II X2 250,-

http://allegro.pl/amd-athlon-ii-x2-250-45nm-2x3-0ghz-sklep-warszawa-i1623858153.html

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zmiana płyty to konieczność. Co z tego, że obsługuje sporo procesorów (co w przypadku wszystkich niemal płyt na AM2 jest normą) skoro z żadnym nie jest w stanie nic zrobić - w sensie, nie nadaje się do OC (a czasem po prostu trzeba dobić te 200-250MHz żeby pamięci były odpowiednio wykorzystane).

Link to post
Share on other sites

Najtańszym rozwiązanie będzie wymiana procesora. Co z tego że wymieni płytę i podkręci tego 3800+, skoro nawet po OC nie dogoni domyślnie taktowanego Athlona II. Moja propozycja: sprzedaż tego procka co masz i kupno Athlona II a najlepiej Phenoma II. Z tego co widziałem to 955 śmiga bez problemu, a jego podkręcisz sobie już mnożnikiem. Bez podnoszenia magistrali.

Link to post
Share on other sites

Nie na takiej konstrukcji. Gigabyte ma tragiczne płyty z najniższego segmentu i gdy kiedyś próbowałem uzyskać odpowiedź, dla czego nie jestem w stanie podkręcić bodajże Athlona 3200+ na M61-VME-S2 dostałem odpowiedź, że takie płyty nie służą do OC. I tyle. Dla tego najkorzystniejszą opcją jest zmiana i płyty i procesora, choć na początek lepiej będzie zmienić płytę na taką, która da sobie radę z OC i pozwoli na podkręcenie tego X2 3800. Poza tym, na 2,5-2,6GHz AMD K9 działa bez zarzutu praktycznie wszystko. Mój brat ma X2 4200@2,75GHz + 2,5GB Ram + HD4650 i bez zarzutu działa mu TDU2 czy Battlefield. A szybsza płyta pozwalająca na podkręcanie dodatkowo podniesie wydajność całego systemu, więc jest korzystniejszym rozwiązaniem niż wymiana procesora na wydajniejszy, który i tak będzie ograniczany przestarzałą płytą główną.

Link to post
Share on other sites

Nie na takiej konstrukcji. Gigabyte ma tragiczne płyty z najniższego segmentu i gdy kiedyś próbowałem uzyskać odpowiedź, dla czego nie jestem w stanie podkręcić bodajże Athlona 3200+ na M61-VME-S2 dostałem odpowiedź, że takie płyty nie służą do OC. I tyle. Dla tego najkorzystniejszą opcją jest zmiana i płyty i procesora, choć na początek lepiej będzie zmienić płytę na taką, która da sobie radę z OC i pozwoli na podkręcenie tego X2 3800. Poza tym, na 2,5-2,6GHz AMD K9 działa bez zarzutu praktycznie wszystko. Mój brat ma X2 4200@2,75GHz + 2,5GB Ram + HD4650 i bez zarzutu działa mu TDU2 czy Battlefield. A szybsza płyta pozwalająca na podkręcanie dodatkowo podniesie wydajność całego systemu, więc jest korzystniejszym rozwiązaniem niż wymiana procesora na wydajniejszy, który i tak będzie ograniczany przestarzałą płytą główną.

 

Na takiej płycie oczywiście magistralą podkręcać się nie da. Lecz ja pisałem o mnożniku. PII 955 ma mnożnik odblokowany i bez problemu o te 300 400 mhz mnożnikiem na tej płycie go podkręcisz. Kolega na samej górze pisał o najtańszym rozwiązaniu. W mojej opinii jest to najtańszy sposób aby znacznie podnieść wydajność swojego zestawu. BTW Athlon 3800 to jest k8 a nie k9. Nie było takiej linii procesorów. :)
Link to post
Share on other sites

Kolego mielcu3... Linia K8 to procesory dla podstawek S754 i S939. Dla AM2/AM2+ są procesory K9/K10/K10.5 (Athlon, Athlon X2, Phenom, Phenom II/Athlon II).

Poza tym nawet do podkręcenia o te 300 - 400MHz dobrze mieć płytę, której sekcja zasilania nie siądzie po dwóch miesiącach działania z takim procesorem. Nie należy nigdy bagatelizować wpływu płyty głównej na wydajność komputera. Do tego OC w przypadku procesorów AMD daje znacznie większe korzyści niż tylko więcej MHz. Szybszy cache, wydajniej pracujący kontroler pamięci potrafią znacząco podnieść wydajność w grach choć i w codziennej pracy odczuwalne są wyraźne korzyści. Niemniej najlepszym z możliwych rozwiązań jest wymiana zarówno procesora jak i płyty głównej, gdyż wzrost wydajności w przypadku jądra K10,5 (Athlon II/Phenom II) w stosunku do K9 jest wyraźny.

Link to post
Share on other sites

Kolego mielcu3... Linia K8 to procesory dla podstawek S754 i S939. Dla AM2/AM2+ są procesory K9/K10/K10.5 (Athlon, Athlon X2, Phenom, Phenom II/Athlon II).

Poza tym nawet do podkręcenia o te 300 - 400MHz dobrze mieć płytę, której sekcja zasilania nie siądzie po dwóch miesiącach działania z takim procesorem. Nie należy nigdy bagatelizować wpływu płyty głównej na wydajność komputera. Do tego OC w przypadku procesorów AMD daje znacznie większe korzyści niż tylko więcej MHz. Szybszy cache, wydajniej pracujący kontroler pamięci potrafią znacząco podnieść wydajność w grach choć i w codziennej pracy odczuwalne są wyraźne korzyści. Niemniej najlepszym z możliwych rozwiązań jest wymiana zarówno procesora jak i płyty głównej, gdyż wzrost wydajności w przypadku jądra K10,5 (Athlon II/Phenom II) w stosunku do K9 jest wyraźny.

 

Kolego nazaropeth. Nie było procesorów linii k9. Procesory pod podstawkę AM2/am2, to są prawie te same procesory z innym kontrolerem pamięci. Natomiast K10 jest to barcelona (pierwsze phenomy). Ale to może już zostawmy. PII 955 bez problemowo przez długi okres czasu będzie pracował na płycie tego usera. W proline często robiliśmy takie upgrade'y. Akurat gigabyte'y mają całkiem niezłe sekcje zasilania. Z doświadczenia wiem że taki phenom na tej płycie będzie pracował bezproblemowo.

Zwracam honor. Faktycznie w/g wikipedii amd wydało linię k9. Lecz nie jest to nic innego jak usprawniona architektura K8.

Edytowane przez mielcu3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...