Skocz do zawartości

Sterowniki Rx 590 do ustawienia RPM


Recommended Posts

Witam , caly czas w moim RX 590 uzywam sterownikow Press poniewaz tam dalo sie fajnie suwaki ustawic aby karta nie chodzila glosno - na najnowszych suwaki wattmana byly nie do ustawienia ale slyszalem , ze to sie zmienilo i na tych nowych juz tak mozna robic - Jaki jest teraz najlepszy sterownik do ustawienia RPM karty ? Chodzi mi tylko o to aby ustawić rpm na poziomie 2200 i nie więcej na starych sterownikach tak się dało a na tych nowych karta szaleje i nie widzę nigdzie sposobi ustawienia tego . Dodam iż zainstalowałem ten najnowszy i on jest nie do zaakceptowania ponieważ cs chodzi mi przy 2500 RPM a wcześniej ustawiałem sobie max 1800 przy csik i wszystko było pięknie a tutaj się tak nie da ... RX 590 trzeba dawać blokadę na rpm bo jak się rozchyla to dzieci budzi xd dlatego tak ważne jest dla mnie ustawienie tych wiatraków na karcie

Link to post
Share on other sites

W Wattman masz Speed (RPM) Manual i tam wybierasz wartości dla min, max i chyba normal. Ustawiasz do tego przy jakiej temperaturze mają startować. Wstawiam obrazek z podglądem.

msvw8k117n301.png?width=812&auto=webp&s=


Zakładka Gaming -> Global Wattman. W wersji polskiej, bodajże Gra -> Ustawienia Globalne

Edytowane przez Gryphus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up nie wiem skąd ten screen (chyba stary), bo nie tak to wygląda

 

@Portable zainstaluj Adrenaliny i w ustawieniach WattMan masz normalny wykres, na którym możesz ustawić własną krzywą obrotów wentylatora w zależności od temp. (taki jak np. w AfterBurner czy innych programach)

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

A wiec tak sprawa wyglada następująco najlepszy sterownik to był ten właśnie ze screena bo wtedy ustawiałem min Oraz max i nie było przeskoków a w nowych adrenalinę aktualizacjach są te wykresy których się nie da ustawić w sensowny sposób . Nie wiem dlaczego AMd tak zjebalo ta aktualizacje przecież wcześniej było dużo lepiej

przynajmniej ja nie umiem ich ustawić odpowiednio bo wtedy wentylatory chodzą tak falami włączają się później znowu gasną włączają i tak w kółko

Link to post
Share on other sites

A wiec tak sprawa wyglada następująco najlepszy sterownik to był ten właśnie ze screena bo wtedy ustawiałem min Oraz max i nie było przeskoków a w nowych adrenalinę aktualizacjach są te wykresy których się nie da ustawić w sensowny sposób . Nie wiem dlaczego AMd tak zjebalo ta aktualizacje przecież wcześniej było dużo lepiej

przynajmniej ja nie umiem ich ustawić odpowiednio bo wtedy wentylatory chodzą tak falami włączają się później znowu gasną włączają i tak w kółko

 

Chodzą falami, ponieważ teraz możesz ustawić zależnie od obciążenia i temperatury.

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś ta kartę rx 590 i ma może ustawieniom te wykresy aby rpm nie przekraczało tak 2200 przy pełnym obciążeniu ? ( tak wiem wiem więcej wiatraków ale mam ich trochę ) Ta karta tak ma ponieważ mam dwóch znajomych co posiadają radeona i ten dźwięk z niej pochodzący to chyba typowe ale to się da ustawić lecz trzeba wiedzieć jak wiec może ktoś poratuje screenami od siebie chociaż coś pomoże jak to ustawić

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...