Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemanko, szukam nowej płyty głównej pod 1150. Na początek zaznaczę, że nie chciałbym wydawać więcej niż 300 zł - im taniej, tym lepiej default_szczerbaty.gif

Z moich "wymagań" to:

- 4 sloty DDR3 z obsługą dual channel (myślę, że w tej cenie da radę znaleźć coś z obsługą taktowania 2133 MHz, lecz nie wymagam - 1600 też ujdzie ;p ),

- 4 złącza SATA 3,

- złącze USB 3.0 (przedni panel obudowy),

- 1 złącze PCIe x16 (nie zamierzam korzystać z SLI/CrossFire),

- 4 złącza USB z tyłu,

- obsługa zintegrowanej grafiki (w razie awarii GPU ;p ),

- Dual BIOS także by się przydał, tak na wszelki wypadek.

To chyba na tyle. Da radę coś ciekawego znaleźć? default_biggrin.png

 

Raczej skłaniałbym się ku nowej sztuce (gwarancja) oraz microATX (ew. ATX) default_smile.png

 

Aktualna specyfikacja komputera w razie potrzeby - http://cloud.domwariatow.org.pl/index.php?share/fileProxy&user=1&sid=rIj4cXRT

Link to post
Share on other sites

Najlepsza w tej cenie to chyba asrock z97 extreme 4, ale czy jest sens brać taką płytę do 4460...? nie wiem ;)

Otóż to, dlatego wolę zapytać :D Mobo raczej chcę na kilka lat, więc jakaś ewentualna zmiana procka w międzyczasie może się zdarzyć. Ten ASRock ma aż trzy sloty PCIe x16 - to też strata pieniędzy w moim przypadku, nie planuję mieć więcej niż jednej karty - mało co gram, ograniczam się do CSa od czasu do czasu, więc no :D

Link to post
Share on other sites

Mam w poprzedniku w slocie PCI faxmodem, i niech wierzy że wszystkie dostępne sloty nie muszą być obsadzone kartami  graficznymi czy dyskami SSD na PCI Express.

Co do proponowanej płyty ma 12 faz zasilania przydatnych podczas O.C. odblokowanych procesorów z K w oznaczeniu, chipset Z 97 pozwala obsadzić legendarny procesor z serii Core i7 5775 C który mimo upływu lat, nie ma czego się wstydzić w porównaniu do o wiele młodszych  modeli i7.

Nie należy zapominać że chipset Z pozwala wsadzić wydajniejsze pamięci DDR 3 , która ma nie mały wpływ na wydajność procesorów z serii Haswell/Haswell Refresh na gniazdo LGA 1150.

Dla w/w serii procesorów najlepsze RAM był o taktowaniu 1200 MHz i opóźnieniach dostępu do pamięci (CL) 9 lub 10.

 

Sam mam komputer na to gniazdo i mimo swoich lat daje jeszcze radę, ale gdyby umie padła płyta główna ( "odpukać w niemalowane") raczej wysprzedał co się da i kupował nową platformę na AM4.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...