Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

@Telpher 

 

Nie ma tragedii, bo 70*C rdzeń / 78*C VRam / 87*C Hot Spot to całkiem przyzwoite wyniki ale wentyl na 2200-2500 RPM to chyba odrzutowiec, zgadza się? Mogę zapytać po jak długiej sesji masz ten zrzut? Proponuję odpalić Wiedźmina 3 (jeżeli masz), bo dojeżdża GPU bardziej niż nowy CoD. 

Link to post
Share on other sites

2080 TI w 4K 55fps... Dlatego sprzedałem te GPU dawno temu... no w sumie pół roku temu :)

 

Wydając za GPU dobrze ponad 5kpln człowiek ma prawo oczekiwać, że każda gra ruszy w 4K + Ultra/60fps.

A tu nagle okazuje się, że co głośniejszy tytuł, ma skopaną optymalizację i 2080TI nie daje rady - np. Odyssey, RDR2 a teraz HZD.

Na 5700XT za 1600pln przynajmniej nie czuję się wydymany obniżając ustawienia z ultra na średnie.

 

Chyba tylko ID Software się chciało przy Doom Extrenal popracować.

 

Teraz będziemy kupować Ampere za 6kpln żeby przekonać po roku, że lepiej było brać PS5 / XSX.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oho, zaczyna się :o Słyszałem, że stery pod NV są są skopane pod ten tytuł :P

Zgadza się - w tym tytule AMD ma przewagę. 2070S odstaje na 7% od 5700Xt co rzadko się zdarza pomiędzy tymi dwoma konstrukcjami.

 

Z drugiej strony tragiczne wsparcie dla Vega56 i 64 - obydwie w tej grze pokonuje RX 570 :o

 

Gra z 2018 roku ewidentnie "przygotowana" na premierę Ampere i Big Navi.... :( jak ktoś ma PS4 lepiej chyba ograć na konsoli

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Na 5700XT za 1600pln przynajmniej nie czuję się wydymany obniżając ustawienia z ultra na średnie.

No trudno odmówić Ci racji.

 

 

 

Teraz będziemy kupować Ampere za 6kpln żeby przekonać po roku, że lepiej było brać PS5 / XSX.
jak rozmowa o następcy 2080ti to coś czuję że na premierę 6k może być mało.... 

 

Niestety sterowanie padem nie należy do najwygodniejszych(przynajmniej dla mnie).

 

No i to jedynie utrzymuje GPU w moim pudle bo inaczej już dawno by APU wleciało.

Link to post
Share on other sites

Ograłem WOT, Doom Eternal, Warzone. Wnioski - muszę proca zmienić na ryzen 3600 bo w Warzone duże skoki fps, albo spadki plus przycinki i rdzenie w nim ryzenie 2600 generalnie koło 100 procent się bujają że na stockowym wentylu to Strixa generalnie nie słychać bo chłodzenie proca nawet w słuchawkach się przebija.

 

Przycinki to chyba przez procka. Będę sprzedawał go, kupiony chyba w marcu w Euroagd jak ktoś chętny to priv. Zdarza się że po odpaleniu warzone na używanym kompie wcześniej z innymi programami - czarny ekran, no signal na monitorze i po jakiś 15 sekundach odżywa z info o błędzie w dirctx. Zdarzyło się ze 4 razy. Ale kładę to na karb warzone bo nawet na forach o tym piszą. W pozostałych testowanych - bez problemu.

 

Jeszcze warzona w średnich muszę wypróbować.

Edytowane przez Telpher
Link to post
Share on other sites

Sorka za OT, ale muszę Rebelowi odpowiedzieć, a nie pamiętam już gdzie go o to pytałem. Tyczyło się to karty nv jako akcelerator cuda / physx / opencl itd. przy karcie AMD jako głównej.

 

No więc pobawiłem się, stery do nV zainstalowałem ręcznie - pomijając instalator itd.

 

Wyszło mi, że jak najbardziej można z takowej korzystać jako karta do cuda, opencl, a co mnie zdziwiło również physx (i chyba hairworks). W programach do renderingu, czy edycji video wybieram sobie np cuda, a na karcie amd mogę np grać. Jeśli wybiorę opencl - co oczywiste liczą mi obie karty.

 

W Wiesiu po włączeniu Hairworks nie odnotowałem spadku nawet jednego fps (nawet tam, gdzie włosów było dużo czyli np wycinając watahę wilków itd.). Co ciekawe działa nawet physx (testowałem na kilku programach  do tego, oraz gierce Alice Madnes cośtam - gdzie bez karty nv i po włączeniu physx na maxa czuło się, że jest wolniej - teraz tego nie ma).

 

Generalnie praktycznie wszystko działa - jestem mocno zdziwiony. Poniżej kilka skrinów z tych eksperymentów (kilka wybranych).

 

No i sorka za OT jeszcze raz.

 

 

 

CdCIuFW.jpg

 

bWcBHOl.jpg

 

NUED4uT.jpg

 

9XHdB9h.jpg

 

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Rewelacja, i to wszystko na Windzie (bo zakładam, że nie odpalałeś Wiesia w virtualce, zgadza się?) Jeżeli tak to zaraz się okaże, że możesz sobie wsadzić Navi z Turingiem do jednego kompa, odpalać gierki na Radeonue a GeForca pogonić do liczenia RT :D :D :D Byłoby śmiesznie

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na Windzie (osobiście mam uczulenie na Lina - korzystam z niego tylko jak już muszę).

 

 

 

sobie wsadzić Navi z Turingiem do jednego kompa, odpalać gierki ...

 

Czy jest aż tak pięknie, to nie wiem. Nie mam odpowiednio nowoczesnego sprzętu aby wszystko sprawdzić. Ale byłoby zarąbiście gdyby tak było ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ktoś chce się pobawić w typowanie nazwy BIg NAvi? :D

 

Skoro spodziewamy się konkurenta dla RTX 3080 to myślę, że końcówki "x700 XT" nie powinni zastosować (tj segment średni, nie high-end). Analogicznie - z powodu nowej architektury (RDNA2) - kolejna, iteracyjna nazwa to "6x00". 

 

No to może RX 6900 XT? Czy za bardzo by to wskazywało na konkurenta dla RTX 3090? RX 6800 XT wygląda jakoś tak biednie moim zdaniem... Ehh, a było wszystko tak jasne to musieli wprowadzić Vegę 56/64, a następnie jakieś idiotyczne 5x00 :/

 

Byłoby zamiast Vegi 56/64 -> odpowiednio RX Vega 670 i 680 (jako konkurenty dla gtx 1070 i 1080);

dalej zamiast 5500/5600/5700/XT -> RX Navi 750/760/770/770x (vs 1650S, 2060, 2060S/2070 i 2070S);

(...) i teraz wszystko byłoby jasne: RX Navi2 880 jako wspomniany konkurent dla RTX 3080. 

 

Przypuszczam jednak, że nie poszli powyższą drogą, bo nazwy mogły przypominać NV Kepler/Maxwell

Link to post
Share on other sites

A Radeon R9 to nie była idiotyczna nazwa? Mogli na luzie dociągnąc do serii HD 9000 (żeby się zmieścić w 4 cyferkach) to na dwa lata dali Radeon R9, potem na dwa lata RX 400/500, potem VEGI i teraz 5X00

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...