Skocz do zawartości

i7 2600K - problem z dużym OC


Recommended Posts

Witam. Problem jest taki jak w temacie.

Mam problem z przekroczeniem bariery 4,5-4,6GHz. Od tego momentu, obojętnie jakie ustawienia w biosie zastosuje - komp robi dual/triple/quad booty.

Uruchamia się i wyłącza ile razy mu się zachce, ale co śmieszne - wchodzi do windowsa i tam jest już normalnie stabilny.

Testowałem 3 płyty - asus p67 deluxe, asrock p67 fatality, oraz aktualna gigabyte z68 ud7. Asus i Asrock od 4,6GHz robiły dual boota i zwis - albo migający podkreślnik, albo freez na obrazku ładowanie windowsa. Napięcia na procku testowałem do nawet 1,5V, napięcie ręcznie i offsety, różne loadline calibration także, VTT testowałem do 1,3V, inne napiecia także. Testowałem pamięci ram na XMP oraz manual, od 1333 do 2133MHz. Zawsze to samo. Wyciągałem 1 grafę, próbowałem na 2 sztukach ramów zamiast na czterech - bez rezultatów.

Sprawa wygląda tak - daje w biosie np 5GHz i save and exit. Komp się wyłącza i wstaje albo po 1,2,3 razie i jedzie sobie dalej do windowsa.

Gdy już wejdzie do windowsa - nie ma problemów - stresuje proca Prime95, LinX oraz IntelBurnTest bez problemów ze stabilnością.

Gdy tylko wyłącze kompa - robi dual i więcej booty - uruchamia się i wyłącza po kilka razy.

Rekord to 5x ON/OFF i później wszedł do windowsa normalnie.

Link to post
Share on other sites

Wyłączałem C3/C6 oraz spectruma. Wyłączałem nawet wszelkie oszczędzacze prądu. Bez PLL mam teraz stabilne 4,5GHz z napięciem 1,28V.

Zasilacz 850W 80+ silverstone więc to nie jest problem. Google przeszukałem - nie znalazłem nic podobnego do mojego przypadku o dual/triple/quad bootach.

Unoszę się dlatego, że walczę z tym już bardzo długo i szukam pomocy, a nie spekulacji od kogoś, kto nawet nie widział takiej platformy.

Sprawa tak jak napisałem jest dziwna - problem tylko ze startem kompa, a nie stabilnością tuż po wejściu do windowsa.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to olałem - 4,5GHz na codzień (tempy lekko ponad 40*C w grach/programach), dziś pobawiłem się we wszystkie benchmarki na procku 5,1GHz i wyniki bardzo ładne. Testowałem 3DMarka 2003/2005/2006/vantage/2011, PCmark7, heaven 2.5 oraz cinebench 11.5 bez najmniejszych problemów ze stabilnością (nie licząc tylko zakichanego wielo-botowania kompa).

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to olałem - 4,5GHz na codzień (tempy lekko ponad 40*C w grach/programach), dziś pobawiłem się we wszystkie benchmarki na procku 5,1GHz i wyniki bardzo ładne. Testowałem 3DMarka 2003/2005/2006/vantage/2011, PCmark7, heaven 2.5 oraz cinebench 11.5 bez najmniejszych problemów ze stabilnością (nie licząc tylko zakichanego wielo-botowania kompa).

 

 

Benchmarki działają dobrze, a jak programy obciążające %-) %-)

 

Error Core#2 %-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...