Skocz do zawartości

Temperatura Athlona 64 X2 6000+


Recommended Posts

Cześć.

Orientujecie się może jakie powinny być optymalna temperatura procesora Athlon 64 X2 6000+? W moim przypadku HW Monitor wskazuje ~40*C oraz ~47*C dla poszczególnych rdzeni w idle. Czy takie wartosci oraz różnice pomiędzy nimi są dopuszczalne? Pytam bo np w przypadku innych procesorów różnica wynosi często 1-2*C. Jaka może być przyczyna takich różnic w moim przypadku? Chłodzenie jakie posiadam to Arctic Coooling Freezer 64 Pro http://www.3dxtreme.org/images/reviews/Arctic%20Cooling%20Freezer%2064%20Pro/IMG_2308.jpg

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

miałem podobnie na 4600+ x2

 

różnica bierze się z umiejscowienia czujników. jeden jest na brzegu(procka, jeśli nawet nie obok, pod samym heatsinkiem), drugi gdzieś w środku. u mnie było jakieś 4-5st różnicy.

 

edit: znaczy nie powinineś się martwić, imo wszystko ok. A jak cię to nadal nie uspokaja to możesz sobie pastę nałożyć jeszcze raz, po uprzednim wyczyszczeniu starej, i dokładnie docisnąć chłodzenie. Ale przy tych temp to raczej dmuchanie na zimne.

Edytowane przez Tupolev
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aaa takie buty... Sądziłem, że może nałożyłem nierównomierną ilość pasty i stąd różnice :/ Co ciekawe nałożyłem pastę w odstępie kilku miesięcy i temperatura jest w zasadzie taka sama.

E:

Zarówno po kilku miesiącach od nałożenia była taka jak teraz po 1 godzinie od montażu chłodzenia i pasty :/

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

Jak masz 40 stopni w idle to bajeczka w porównaniu z moim starym 6000+. Ja na swoim 6000+ i boxie ( pasta standard) w idle miałem z 56-60*C spokojnie buda bez żadnych dodatkowych wentylatorów, w stresie miałem ponad 65*C :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...