Skocz do zawartości

Gigabyte GA-B75M losowe wykrywanie GPU


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CrisPell,

Recommended Posts

Ta płyta zaczyna mnie irytować pierwsze RAM, który nie czytała, ale to już obszedłem. Teraz dochodzę do GPU i mam dwa Radeon 6770 (MSI, Sapphire). I problem polega na tym, że tylko jedna z nich na tej płycie działa. Choć i też bywało tak, że wywaliło bluescreen i po restarcie POST piszczy, że GPU Error.

 

Czy to ma coś wspólnego z UEFI, a te karty są tak jakby non-EFI? No bo co dajmy na to będę chciał wrzucić GTX 660 i nie pójdzie?

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Odkopanie i zamknięcie tematu.

 

Wrzuciłem GTX 660 komputer uruchamia się normalnie, więc jak myślałem stare R6770 są nie przystosowane do UEFI, stąd cały cyrk i losowość działania.

Link to post
Share on other sites

UEFI nie ma nic z tym wspólnego. A robiłeś aktualizację biosu płyty głównej? Czyściłeś styki karty i portu PCI-X(Kontakt 60) ? Starsze chipsety intela z seri H miały jakieś problemy z obsługą nowych kart AMD ale były o pojedyncze przypadki. Pamiętam, że chipsety Nforce nie współpracowały za karami AMD ale w nowszych chipsetach Intela nie słyszałem by był jakieś problemy. Choć wszystkiego nie sposób przewidzieć. Najlepiej feralną kartę sprawdzić na innym sprzęcie. 

Link to post
Share on other sites

Ma wspólnego zwłaszcza, że ludzie mają takie problemy i z nowymi kartami: https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/93u99g/vga_card_is_not_supported_by_uefi_driver/, a u mnie to jest właśnie coś tego typu, bo na płytach ze starszym BIOS działają normalnie. Aktualizacja UEFI to była pierwsza rzecz którą zrobiłem. Po jakiego miałem czyścić jak tylko ten konkretny model karty robi problem? I te karty są starsze niż ta płyta. Nforce nie współpracowało? Miałem lata temu płytę ASrock N68C-S UCC z nforce630a nie było problemów z GPU AMD, a tego czasu używałem tylko Radeonów.

 

Po tym jak to funkcjonuje w praktyce u mnie dochodzę do takiego wniosku.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...