Skocz do zawartości

Procesor a ograniczanie karty graficznej


  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Procesor może ograniczać kartę graficzną ?

    • Tak
      35
    • Nie
      3


Recommended Posts

Nie ma czegoś takiego jak ograniczanie jednego podzespołu przez drugi. Opisywał to tutaj bardzo fajnie chyba Jeomax. Przykład? Popatrz na wymagania różnych gier, jedne wymagają lepszej grafy, drugie procka.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki procesor i jaka karta, ale MiK86 ma rację, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. :)

 

Nie ma czegoś takiego jak ograniczanie jednego podzespołu przez drugi

Oczywiście, że jest. Jeśli połączysz np. GTX'a 560Ti z Athlon'em x2 240 ( nie podkręconym ) to nie ma takiej siły, żeby w pełni wykorzystać tą kartę. ;)
Link to post
Share on other sites

He he - ciekawe kto głosuje na NIE ?

Mam taką propozycje - cofnijcie się w czasie, gdy wyszedł pierwszy GeForce i mówiono, że każda gry będą śmigać na max, bo grafa wszystko liczy, a proc może być nawet najsłabszy i będzie tak samo jak na najszybszym. Ktoś zrobił test pamiętam na procku pentium 100MHz, AMD K6 oraz na pentium 2 - to były jaja jak się okazało to wielką sciemą, a różnice były ogromne w szybkości gier.

Nadal nie przekonałem ? - ok niech ktoś wsadzi sobie GTX590 do płyty ze starym P4 i powie mi, że ma taką samą szybkość w grach jak i7 + GTX590 :menda:

Link to post
Share on other sites

Na swoim przykładzie wiem, że procesor ogranicza moją grafikę.

 

Ja ten przypadek mogę tylko potwierdzić. I dodam że nie dotyczy to tylko 2-rdzeniowych procesorów ale także 3 rdzeniowych.

 

Tak więc jeśli Windows7 i karty Nvidii to tylko 4rdzeniowy procesor.

 

 

PS a pytanie w temacie jest bardzo dobrze sformułowane.

 

Procesor może ograniczać kartę graficzną ale nie musi. Jak wspomnieli koledzy wyżej, zależy to od bardzo wielu czynników

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Oczywiście, że może ograniczyć ale za bardzo jest to mitologizowane i ludzie panikują z tym ograniczeniem. Słaby czy średni procek z bardzo mocną grafą i gry będą chodziły całkiem całkiem. Na odwrót będzie masakra... Przerobiłem obie konfiguracje i trochę testowałem i wiem, ze lepiej do grafu dorzucać, nawet jak ma być ograniczona bo warto. teraz mam bardziej zrównoważony zestaw i jest milutko :)

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, mi się teraz udało wybalansować kompa, średnio podkręcony i5 760 do 3,6ghz idealnie współgra z gtx580 a nie grzeje się tak jak przy taktowaniu 3,8-4.0 które w sumie jest bardziej mitologiczne niż wykorzystywane w rzeczywistości. Tak widzę z własnej obserwacji. Skoro mi podczas gry w ogóle lub mało temperatura procka rośnie, tzn, że grafie styka ile jest i nie ciśnie aż tak proca.

Link to post
Share on other sites

Czy to prawda, że procesor może ograniczać kartę graficzną ?

 

Są różne prawdy... :menda:

 

Regułą znaną od lat jest to, że procesor i karta graficzna w komputerze DO GIER (!) powinny być na podobnym poziomie co do ich wydajności.

 

To musi być DOBRANA PARA !

 

Dobra karta to tylko z dobrym procesorem.

 

Wydajna karta ze słabiutkim procesorkiem nie będzie nigdy działała na 100% swojej wydajności bo procesor nie nadąży za kartą. :P

 

Wymienianie tylko starej karty graficznej na sporo lepszą bez wymiany starego (słabego) procesora mija się z celem jakim jest zwiększenie wydajności w grach. :x

 

A to najczęstrzy BŁĄD nieświadomych tego usprawniaczy.

Kupią nową, świetną kartę - nie wymieniając starego, słabego procesora - i dziwią się, że karta nigdy nie osiąga FPS-ów jak w testach internetowych. A przecież to ta sama karta. :o

 

:pajac:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...