Skocz do zawartości

Telefon do 500 zł - pomoc w wyborze


Recommended Posts

Witam

Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, iż w dziedzinie telefonów jestem niedoświadczony, nie znam się i dotąd nigdy mnie ta branża nie interesowała.

Chciałbym kupić telefon do około 500 zł, który będzie spełniał poniższe założenia:

- będzie miał GPSa (z możliwością dokupienia jakichś fajnych map pokroju Automapa, ale to już zależy od OS)

- będzie pozwalał na połączenie się z internetem za pomocą Wi-Fi

- będzie miał system operacyjny Android lub Windows Mobile (nie znam się na wersjach, ale chyba minimum to odpowiednio 2.1 i 6.5 )

- będzie miał spory wyświetlacz - minimum to 2,5"

- będzie pozwalał na odtwarzanie multimediów

- będzie mieć pojemną baterię - minimum 1000 mAh

- będzie mieć wydajny procesor - minimum 600 MHz

 

 

Wiem, że powyższe założenia są miejscami śmieszne, ale jak już pisałem - nie znam się. W sumie to zastanawiałem się nad trzema telefonami:

- ZTE Blade (Orange SanFrancisco)

- Nokia E52

- Samsung i5800

Oczywiście chodzi mi o zakup używanego telefonu z gwarancją - na przykład na allegro.

 

Który z nich najlepszy? A może coś innego w tej cenie? Poradzicie nieobeznanemu registowi ? :wariat:

Link to post
Share on other sites

Poczytaj recenzje, na forum już była masa tematów związanych z Blade.

Ja od siebie mogę jeszcze polecić (nie licząc Blade'a) iPhone'a 3G.

Pozdrawiam!

 

@Edit:

Myślę, że motorola milestone wpełni sprostała by twoim wymaganiom, lecz musiał byś dołożyć ok. 100zł.

 

Chyba autorowi tematu nie zależy na zajechanym telefonie....

Edytowane przez Adixxx
Link to post
Share on other sites

A w czym jest lepszy iPhone (3G) od Blade'a?

Widzę, że iPhone ma słabego procka... no i nie wiem jak tam z mapami i innymi aplikacjami na niego ;/

 

Po czym wnioskujesz, że ma słabego proca? Po liczbie MHz :wariat: ?!

Popatrz jak sprawnie i bezproblemowo chodzi system ile na niego jest aplikacji.

W czym iPhone jest lepszy od Blade'a?

-ilość aplikacji (na iOS jest ich ponad 500 tysięcy)

-ekran

-szybkość działania

-przyjazność użytkownikowi

-design

-multimedia

-brak problemów z softem

-przyjemność z używania

Link to post
Share on other sites

Tak samo posiadam Spicę i jak dla mnie do jeden z lepszych telefonów dostępnych w tym przedziale. Odpowiedni kernel potrafi podkręcić procka do 1 Ghz. GPS działa bardzo dobrze, bateria też sporo wytrzymuje wyświetlacz to 3,2'.

Link to post
Share on other sites

Angry Birds to pierwsze nie chodzi z tego co pamietam. Może zrobili już tą wersje lite dla słabszych telefonów. Ale Ale Angry Birds Rio i seasons chodzą płynnie. Spica w standardzie nie posiada multitouch ale po wrzuceniu przez recovery paczki można mieć dual-touch. Do Spicy jest sporo romów na 2.1 i 2.2.

 

@down niektórzy z użytkowników androida lubią patrzeć na cyferki w benchmarkach.

Edytowane przez AmokK
Link to post
Share on other sites

Nigdy się tym nie kierowałem, ekran 3,2 cala w zupełności wystarcza w telefonie wraz z tą rozdzielczością. Do tego Samsung jest naprawdę ładnym i dobrze wykonanym telefonem. Za to oglądać Blade w Playu nie podobał mi się wcale, wygląd jak topór, nie telefon.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...