Skocz do zawartości

Uprgrade i5 4460 na i5 6402P


Recommended Posts

Cześć. Co sądzicie o wymianie I5 4460 na i5 6402P? Mam ten drugi pod ręką z całą platformą i myślę, czy nie unowocześniłoby to trochę mojego zestawu. Ten drugi działa już z pamięciami DDR4 więc zastanawiam się czy odczułbym jakiś wzrost wydajności przy tej zmianie (trochę szybszy procesor oraz szybsze pamięci). Tak żeby w przyszłości wsadzić do PC'ta GTX'a 1660.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Jak za darmo to warto, ale w starszych generacjach Core lepszy skok zapewnia przejście na i7.

Masz całkiem fajną płytę główną 4 fazy zasilania i to z radiatorem, na zmodyfikowanych BIOS dało rady na tych płytach kręcić procesory Haswell i5 4670 K/4690 K/i7 4770 K/ 4790K.

Problemem są ceny i7 choć zawsze można wstawić wysoko taktowany model i7 4XXX z zablokowanym mnożnikiem.

Zeby procesor z serii Haswell Refresh ( są to między innymi w/w i5 4690 K/i7 4790 K) zadziałał na twojej płycie trzeba wgrać nowszy BIOS z obsługa tych procesorów.

Ale mając i7 bez problemu możesz wsadzić nawet GTX 1070/Vega 56 ( jeśli mowa o rozdzielczości monitora FHD 1920x1080).

Co do DDR 3 te mimo swoich lat dają radę, na platformie z procesorem Skylake na chipsecie Z 170 z płytą obsługującą DDR 3, można było zamontować szybsze moduły, gdy wtedy DDR4 miały niewiele lepsze taktowanie, ale o wiele też większe czasy dostępu do pamięci (CL) .

I jak myśli czyje RAM-y są szybsze moje DDR 3 1200 MHz CL 10, czy nowe DDR 4 1333 MHz CL16 ?

Na koniec mam zapytanie o model i markę zasilacza.

EDIT:

Zapomniałem dodać że zabawa w O.C. wymaga odpowiedniego chłodzenia ( wentylator dostarczony z procesorem ledwo nadaje się do schłodzenia procesora na domyślnych ustawieniach, generując przy tym sporo hałasu) i markowego zasilacza ~500W.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Cześć. Co sądzicie o wymianie I5 4460 na i5 6402P? Mam ten drugi pod ręką z całą platformą i myślę, czy nie unowocześniłoby to trochę mojego zestawu. Ten drugi działa już z pamięciami DDR4 więc zastanawiam się czy odczułbym jakiś wzrost wydajności przy tej zmianie (trochę szybszy procesor oraz szybsze pamięci). Tak żeby w przyszłości wsadzić do PC'ta GTX'a 1660.

 

Z góry dzięki za pomoc!

różnica prawie żadna , dużo więcej ci da poszukanie po taniości i7 4770, no chyba , że masz za darmo, ale też od razu szukaj jakiegoś i7 6700, bo obecnie do nowych gier tak słabe i5 jak ten 6402p czterowątkowe to już ostry hamulec ręczny, nawet dla twojej obecnej karty

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...