Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze karty graficznej


Recommended Posts

FEEL III-400ATX ILLUMINATION

 

Kurde właśnie się zastanawiam nad 6870/6950/560Ti.

 

Ale myślę że wybór padnie na 560Ti.

 

A wyceniacie komputery?

 

Bo wyceniałem z pomocą allegro, ale może to być nieadekwatnie.

 

C2D E8400

Asus P5N-E SLI

Zasilacz FEEL III-400ATX ILLUMINATION

Karta Graf. Palit 9600 GT

Pamięć: 2x2GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-5-5-15 @ 333 MHz) (3-4-4-12 @ 266 MHz) OCZ XTC Special Ops Edition

Dysk: 250GB lub 500GB Segate SataII 32buforu,

Obudowa - taka jakaś normalna.

 

Wszystko nigdy nie podkręcane, dbanie o czystość:P

 

ja niby wyceniałem na 1000-1100 zł.

 

Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Szukam dobrze wydajnej karty do 800 zł

Procesor: Intel i5-2500

Płyta: Asrock Pro3

Pamięć: Prawdopodobnie 2x4GB CL9 1600mhz

 

 

Nie wiem do czego Ci potrzebna ta grafika - zakładam, że do gier. Jeśli tak, to w tej kwocie rozsądnym wyborem będzie hd6950 (ze zmienionym chłodzeniem nie ma niestety szans w tej kwocie), lub 560Ti. Osobiście do gier wybrałbym tę pierwszą.

 

//pozdrawiam

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale czy 6850 podoła temu sprzętowi, chodzi mi o czas, bo nie chce za rok albo półtora zmieniać karty.

 

pozdrawiam

 

P.S. Czy to właśnie 6850 można zmodować na 6870, i na czym to polega? Albo dołożyć parę groszy i zakupić 6870

 

P.S. 2 Ah i zapomniałem dodać że ten sprzęt będę kupywał pod koniec czerwca, na początku lipca

Edytowane przez buczi
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

cześć witam kolejnego użytkownika naszego forum:):) Jeśli o mnie chodzi brałbym 6950 poniżej masz testy, czytałem różne fora i ludzie o tej karcie mówili wiele dobrego, poza tym ja mam jakieś halo jak słyszę nazwę gainward nie wiem czemu, kiedyś robili dobre karty (parę ładnych lat temu sam nawet miałem ) ale teraz zeszli na psy:(

http://pcfoster.pl/artykul/recenzja-karty-vertex-hd-6950-1gb/698-1.html

http://pccentre.pl/article/show/Vertex3D_Radeon_HD_6950_1GB/id=17583;page=10

PS1.sam mam na ta kartę chrapkę tylko po pierwsze brak funduszy a po drugie jak na razie mój gtx 460 genialne sobie radzi czym wprawia mnie w niemałe zdziwko:)

PS2. sprawdź jeszcze jak z miejscem w obudowie bo za pcfoster "Model ten posiada 260 mm długości" co może okazać się problemem np. mój gtx 460 ma 21cm a gtx 560ti ma 23-24 cm i żeby się nie okazało że to będzie decydujące kryterium wyboru hehe

PS3. na co Ci kolego 8gb ramu? jakaś obróbka czy tak po prostu ? 4gb to obecnie całkiem starczy jakbyś nie wierzył test poniżej:P

http://www.bit-tech.net/hardware/memory/2011/01/11/the-best-memory-for-sandy-bridge/11

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytam to co piszecie wszyscy i trochę namieszaliście gościowi, najpierw mowa o 6950, potem gtx560 a potem nagle radeon 6850.. 6850 to przecież wydajnośc gtx460+ , gtx560 jest dla mnie optymalną propozycją w temacie, a radek 6950 to pewno maksimum. Wszystko zależy od funduszu jakie autor chce przeznaczyć ostatecznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo w tym sklepie mam około 15,16% zniżki.

I jednak mogę się zdecydować na 6950, jakąś tańszą wersję.

 

Najtańszy w tym sklepie jest PowerColor

TUTAJ

 

Ale nie mają w ofercie Vertexa...

 

PowerColor będzie dobry? Będzie mnie za niego wynosiło jakieś 750-760 zł.

 

Bo na ceneo Vertex wynosi 749+przesyłka

pozdrawiam

Edytowane przez buczi
Link to post
Share on other sites

Dokładnie GTX560ti nawet kręcone nie ma szans z hd6950 :D Może lepiej zainwestować w hd6850 i zostanie jeszcze na zasilacz.

 

Bzdura! GTX 560Ti to rywal HD 6950, w zależności od gry jedna karta jest lepsza raz druga, różnice nie sa duże ~~5%.

 

HD 6850 tez mało opłacalny jak taniej kupi 5850 który jest wydajniejszy.

 

Druga sprawa GTX 560Ti dużo lepiej sie kreci od karty AMD i po OC ja przegania .. tak ze chyba ktoś nie rozróżnia 560 od 560Ti

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Karta sama w sobie wydajna jednak jej kultura pracy pozostawia wiele do życzenia. Chłodzenie mimo tego, że dwu-wentylatorowe nie dość, że niezbyt wydajne to w dodatku bardzo głośne.

Tak więc jeśli komuś zalezy tylko i wyłącznie na wydajności w grach a kulturę pracy ma gdzieś to vertex jest ok, gdy jednak ceni niskie temperatury i cisze to powinien poszukać czegoś innego.

Test:

http://pccentre.pl/article/show/Vertex3D_Radeon_HD_6950_1GB/id=17583

Edytowane przez SP1DER987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...