Skocz do zawartości

PC do gier w 1440p (cichy!) do 6 tys.


Recommended Posts

Witam

W najbliższych 2-3 miesiącach planuję zakup nowego PC w cenie około 6 tys. z systemem Win 10 w cenie.

Przeznaczenie zestawu to głównie gry MMORPG i RPG, czasem FPS, na 27" monitorze w WQHD (1440p).

Zaznaczam, że nie jestem maniakiem ilości fps, zestaw ma mi zapewnić komfortowe granie w powyższej rozdzielczości.

Czy jest w ogóle sens składania komputera samemu, czy zakup np PC z serii Optimus tez jest dobrym wyborem? Za 2-3 miesiące pewnie jeszcze stanieje.

np. https://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/optimus-komputer-i7-16gb-2tb240ssd-rtx2060-w10.bhtml

Mam bardzo dobre doświadczenia z tym sklepem i ratami 0%, więc skłonny byłbym na zakup takiego zestawu. Zdaję sobie sprawę, że kupione te same części w detalu i złożone samodzielnie wyjdzie taniej, ale jednak mamy tutaj pewnośc, że wszystko do siebie pasuje i zostało sprawdzone, a także gwarancję producenta 3 lata. Sprawdzałem w necie bliższą konfigurację tej maszyny, to jest oparta na podzespołach Corsair, chłodzenie wodne na procku, opinie o samym chłodzeniu niestety skrajne.

Jeśli nie gotowy zestaw, to napiszę jakie mam wymagania co do zestawu "składaka".

PC ma być maksymalnie cichy. Zestaw będzie stał w salonie, gdzie także rodzina ogląda TV, obecna karta graficzna (windforce 7970) niesamowicie hałasuje, późnym wieczorem i w nocy nie daje się oglądać TV kiedy zestaw pracuje na max obrotach w jakiejś wymagającej grze.

Dysk musi być bardzo szybki i jedynie SSD (M.2?), HDD 2x 2TB mam z poprzedniego zestawu, więc tylko do przełożenia w nowy sprzęt. Dysk musi pomieścić max 2-3 gry MMO (30-40GB każda), oraz system operacyjny, więc 256GB powinno spokojnie wystarczyć. Do gier MMO gdzie świat jest bardzo rozbudowany i co i rusz są wczytywane olbrzymie lokacje taki szybki dysk daje niesamowitego kopa. Przesiadka ze zwykłego HDD na SSD to był przeskok wręcz nie do opisania w wydajności, mam nadzieję, że M.2 jeszcze to usprawni.

Jedna z gier w która nałogowo od lat gram to Lineage 2, bardzo stary silnik wciąż rozbudowywany, a niekoniecznie usprawniany pod kątem najnowszego sprzętu. Jeśli nic się nie zmieniło, to nadal w tej grze liczy się najbardziej maksymalne taktowanie pojedynczego rdzenia, więc wydaje mi się, że Ryzen'y całkowicie odpadają jesli chodzi o taktowanie. Na placu boju pozostaje chyba jedynie i7 8700 (bez K), w podkręcanie bawił się nie będę, a zawsze to 400zł które można wydać np na chłodzenie. Więc chłodzenie do stockowego 8700 bez "K" i możliwie najcichsze, ewentualnie może w cenie da się zmieścić 9700k który ma bardzo wysokie taktowanie (kontrowersyjny brak HT, ale mi chyba nie zaszkodzi). A może jednak poczekać do lipca na premierę nowych procesorów Ryzen 3xxx, ponoć szykuje się mała rewolucja....

Grafika która poradzi sobie w 1440p. Obecnie chyba rtx 2060/2070? Ważne, żeby była cicha, jak już pisałem mój obecny 7970 chodzi jak kosiarka spalinowa i mam tego serdecznie dość...

Płyta główna która wyciągnie co się da z procka i dysku, a przy tym zapewni kulturalne temperatury podzespołów, pasywne chłodzenie?

Z góry dziękuję za wszelkie porady i odpowiedzi.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

czy zakup np PC z serii Optimus tez jest dobrym wyborem?

 

To nie są złe opcje, tym bardziej, że jest zapotrzebowanie.

 

Jednak, skoro masz świadomość i już tutaj trafiłeś, to musisz składać. To dużo bardziej praktyczne m.in. w kwestii wydajności i dostosowania dla danej osoby. Do ~6500 spokojnie zmieści się RTX 2070.

Link to post
Share on other sites

To nie są złe opcje, tym bardziej, że jest zapotrzebowanie.

 

Jednak, skoro masz świadomość i już tutaj trafiłeś, to musisz składać. To dużo bardziej praktyczne m.in. w kwestii wydajności i dostosowania dla danej osoby. Do ~6500 spokojnie zmieści się RTX 2070.

 

 

Ze zdobytych tu i gdzie indziej informacji chyba tak to się skończy...

 

Biorąc po uwagę wymagania 1440p głównym elementem zestawu zostałby: Palit GeForce RTX 2070 Super JetStream (~2500zł) z nadzieją na cichą pracę

wraz z dyskiem: Adata XPG SX8200 Pro 256GB

 

Pytanie co do reszty, jaki procek minimalnie da się wcisnąć, żeby nie ograniczał tej karty przy zakładanej rozdzielczości. Czy intel 9600k / 8700, czy może jednak któryś z ryzenów.. O ile się orientuję, to chyba nowe procki AMD, które mają zadebiutować w okolicach wakacji będą kompatybilne z obecnym slotem, a zapowiadają się bardzo ciekawie. Nie wiem czy nie wybrać więc na chwile obecną tańszej, ale słabszej konfiguracji w oparciu o któryś z ryzenów i dobrać do tego lepszą płytę z opcja wymiany jedynie procka w późniejszym czasie na nowy model z serii 3xxx, czy jednak iść w Intela. Czytałem też pozytywne opinie o boxowym chłodzeniu ryzena, że wydajne i ciche, do Intela niestety trzeba doliczyć dodatkowy koszt chłodzenia. Pytanie jaką płytę wybrać pod AMD, by była przyszłościowa.

 

Ps. Zasilacza w zestawie również nie muszę liczyć, mam z poprzedniego zestawu XFX 650W, powinien wystarczyć póki co.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...