Skocz do zawartości

2.1 pod TV do filmów i muzyki ~3000 zł


Recommended Posts

Zacznijmy od tego, że w tej chwili przy TV mam Microlaby Solo 7C - przy muzyce spisują się idealnie, ale przy filmach brakuje basu. Mam też świeże Edifiery S350DB, z którymi zastanawiam się co zrobić - w filmach elegancko, bardzo fajny efekt przestrzenny, w muzyce też w miarę dają radę, ale tony wysokie troszkę kuleją w porównaniu do 7C. Soundbarów słuchałem tych droższych i tańszych, jak dla mnie grają tak sobie, w porównaniu te Edifiery są o wiele lepsze.

 

Pierwsza myśl to po prostu postawię satelitki Edifiera na solówkach i mam dwa w jednym najmniejszym wysiłkiem.

 

Drugie co mi wpadło do głowy to może przerobić Solo 7C na pasywne, dokupić wzmacniacz i aktywnego suba, którego bym sobie wyłączył przy muzyce... Teoretycznie mogłoby tak być, chociaż jak już tak kombinować to wolałbym coś innego z bass reflex z przodu/boku, żeby móc kolumny dosunąć bardziej do ściany.

 

No i trzecia opcja to Microlaby sprzedać, Edifiery podłączyć do kompa, a do TV złożyć nowy zestaw, który musiałby spełniać kilka założeń, żeby to w ogóle miało dla mnie sens:

- koszt całości ~3000 zł + ewentualnie parę stówek, sprzęt nowy jak i używany

- wzmacniacz sterowany pilotem z wyjściem na aktywny subwoofer

- kolumny z bass reflex z przodu/boku, takie które dadzą sobie radę z muzyką na poziomie 7C, mogą być podłogowe jak i podstawkowe, z dobrą górą

- subwoofer, który wzmocni bas w filmach, też dobrze gdyby miał bass reflex z przodu/boku

- podłączenie optykiem bezpośrednio z TV

- miejsce na wszystko mam, na całej ścianie jest praktycznie sam TV

- pokój 3,4m x 4,3m otwarty na resztę mieszkania 44m2, odległość odsłuchu ~2,8m

- nie musi być głośno, w bloku sobie nie pozwolę, a sąsiedzi już przy samych Solo 7C odkręconych na 50+/60 potrafią zapukać :F

 

Pytanie czy w tej kwocie da się coś sensownego złożyć, czy lepiej olać to i korzystać na zmianę z obu zestawów? :)

Link to post
Share on other sites

Dobra, uściślijmy - filmy mam zamiar oglądać w trybie 2.1, do muzyki subwoofer wyłączam i gra stereo. Tak wstępnie wydaje mi się, że do filmów subwoofer Yamaha NS-SW100 by kompletnie wystarczył, więc powiedzmy że pod to potrzebuję kolumny ze wzmacniaczem i tu kompletnie nie wiem co byłoby dobre, przy założeniu że z budżetu zostaje ~2500 zł.

Link to post
Share on other sites

Za 2.5 można dużo zestawów złożyć z używek jeszcze na DAC zostanie. Ja ostatnio za 2.3k kupiłem Dali zensor 7(nowe) grało pod Cambridge Audio azur 540a mieszkam na 4 piętrze a sąsiedzi z 1 narzekali że za głośno :D tak ze sub przy dobrych kolumnach nie jest do niczego potrzebny. Teraz mam koncowke mocy roksan Kandy k2 i boję się to rozkręca bardziej niż 1/3 ;D

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak te Zensory grają, pytanie czy uzyskałbym na nich ten kinowy bas np. przy takich Avengersach, bo Solo 7C wymiękają, a jak podłącze równocześnie z nimi sub choćby z Modecom MC-MHF60U to robi się nieźle :) Kiedy jeszcze mieszkałem w domku to miałem Diora ZGB140 napędzane tego typu wzmakiem:

https://a.allegroimg.com/original/0312cf/bb6c898c491c9b815979c97a09d2/Amplituner-Sherwood-RA-1240-R

Trzęsło całą chatą :P Ale bas był bardzo twardy i nie sprawdzał się w filmach. Pamiętam też, że Magnat Monitor B grały całkiem przyjemnie, podobnie Altusy 140, ale nie miałem okazji nic na nich oglądać. Więcej kolumn poza stojącymi gdzieś w marketach nie słuchałem.

Link to post
Share on other sites

No właśnie muła to ja nie chcę :P Spróbujmy może inaczej, na razie bym złożył samo stereo typowo pod muzykę, subwoofer w razie czego zawsze mogę dokupić później.

 

No więc szukamy stereo do 3000 zł, w razie czego parę stówek można dołożyć, kolumny z bass reflex z przodu, wzmacniacz z pilotem i możliwością podłączenia subwoofera. Dodam, że lubię delikatne wysokie tony jak w 7C i miękki, ale nie rozlazły bas. Jeśli chodzi o DAC to mam coś takiego jak FiiO D03k, chociaż pewnie tutaj się nie przyda.

 

W takim razie mamy całkiem ładną konstrukcję Zensor 7, czym jeszcze warto się zainteresować?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...