Skocz do zawartości

sklep stacjonarny vs. sklep internetowy


Recommended Posts

Witam,

 

mam taki dylemat, otóż kiedyś kupowałem części do komputera na warszawskiej giełdzie komputerowej i składałem je w domu i niestety zawsze były jakieś problemy (zawsze okazywało się że coś nie działa).

Tak więc postanowiłem w końcu że następny komputer będzie zamówiony w sklepie.

 

Tak też się i stało - zanim zapłaciłem przekonałem się osobiście że komputer działa.

 

Teraz nadeszła pora na nowy komputer, planowałem i tym razem zamówić, ale widzę że w sklepach internetowych jest znacznie taniej, wyszło mi że zaoszczędziłbym nawet 200zł.

 

W związku z powyższym mam pytanie:

czy ktoś tu miał problemy ze sprzętem (częściami) zamawianymi w sklepie internetowym ? A jeśli tak, to jaki był dalszy rozwój wydażeń - wymienili towar od ręki, zwrócili kasę, czy trzeba było odsyłać i czekać kilka tygodni na "rozpatrzenie sprawy" ???

Link to post
Share on other sites

ja również zamawiałem parę części, wszystkie zawsze działały a z gwarą nie było problemów w razie czego(mimo iż czasem sprzęt był używany).

 

tylko parę rad: -kupuj od firm(zarejestrowana działalność na większą skalę). w razie czego łatwiej się z nimi dogadać czy odzyskać pieniążki, bo prywatna osoba wywinie jakiś numer i jest po gwarancji/pieniądzach/sprzęcie.

- zawsze patrz na ilość negatywów/pozytywów (na allegro) jeżeli negatywnych jest dużo odrazu odpuść najatrakcyjniejszą ofertę a nawet szczególnie takie. jeżeli jest mało (1-5) to przeczytaj każdy negatyw, można wybadać czy opłaca się z takim kimś handlować.

- czyli racjonalne myślenie i ostrożność. nie kupuj też od mało znanych sklepików (mnie na szczęście nie udał się zakup w takim osiedlowym sklepie z częściami, bo chciałem coś kupić, jednak nie miałem pieniążków, a za tydzień jak już miałem, okazało się że sklepu już nie ma)

 

z większymi sklepami nie ma żadnych problemów. i połowę bym kupił gdzieś na miejscu (w jakiejś krajowej sieci sklepów, która na pewno nie zniknie za miesiąc, np. proline, ewentualnie komputronik) a część w internecie (np ram.net czy esc.pl) można naprawdę zaoszczędzić trochę grosza. a najlepszym rozwiązaniem byłoby zamówienie na internecie, zapłacenie z góry i odebranie na miejscu (u mnie w mieście akurat tylko proline oferuje coś takiego) bo czasami sklepy doliczają sobie pare zł za magazynowanie itp. a gdy zmówisz na necie, juz nie mogą Ci doliczyć tego, co normalnie by sobie dopisali do rachunku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...