Skocz do zawartości

Jaka drukarkę kupić żeby jej eksploatacja potem była tania?


Recommended Posts

Witam wszystkich. zastanawiałem się ostatnio nad ceną drukarek i jej eksploatacja mam na myśli taka sytuacje ze są drukarki za 200zł dobrych marek jak hp ale eksploatacja przypadku drukarek atramentowych jest w tedy droga czasami nowy zestaw kartridży (czarny + kolor) jest droższy niż nowa drukarka. Istnieje metoda napełniania ale i w tej dziedzinie jest wiele problemów ponieważ istnieje wiele rodzai tuszy wiec laik może się niepołapać mało tego sami producenci utrudniają sprawę bo z drukarka jest tak zaprogramowana ze wiec na ile może starczyć pojemnik i nawet po napełnieniu drukarka nie chce drukować bo twierdzi ze są puste wiec stosuje się rożne chipy które restartują ale i z nim jest problem ponieważ jest to pełnia chińszczyzna wiec nie zawsze działa tak jak należy, istnieją także "System stałego zasilania" (Ciss) stosowany np. w epsonie ale i z tym słyszałem są problemy min z wspomnianymi chipami. Istnieje także opcja lepsza czyli pojemnik jest osobno i głowica jest osobno wiec kupno nowych pojemników jest tańsze niż w systemie głowica razem z pojemnikiem jak np. w Hp tyle ze opcja głowica z pojemnikami jest oczywiście droższa. Kolejna sprawa to żywotność jak wiadomo niema rzeczy wiecznych wiec każdy kartridż można napełnić ograniczona ilość razy (wiele zależy od same producenta i wykonania). Nie wiem jak ma się sprawa z drukarkami laserowymi wiem że istnieje opcja napełniania samego proszku do tonera (np. drukarka KYOCERA FS-1030D wsypujemy sam proszek i drukuje jak trzeba). I teraz mam do was prośbę żeby każdy kto ma pojecie wypowiedział się na ten temat każdy wolał by zapłacić trochę więcej za drukarkę żeby eksploatacja potem, była tańsza. Może sama redakcja przeprowadziła by w tej dziedzinie jakiś test bo widziałem wiele testów drukarek na kilku stronkach ale żądnego testu metod napełniania i eksploatacji zamiennikami tuszy. Na pewno ten test przydał by się wielu użytkownikom. Fajnie by było gdyby wypisać wszystkie metody opisać ich wady i zalety i zastosowanie ich w konkretnych modelach drukarek. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich. zastanawiałem się ostatnio nad ceną drukarek i jej eksploatacja mam na myśli taka sytuacje ze są drukarki za 200zł dobrych marek jak hp ale eksploatacja przypadku drukarek atramentowych jest w tedy droga czasami nowy zestaw kartridży (czarny + kolor) jest droższy niż nowa drukarka.

BZDURA ! :hahaha:

 

Nowo kupiona w sklepie drukarka atramentowa w cenie 150 zł ma tylko tusze startowe, czyli w pojemniczku jest bardzo mało tuszu - nie ma go aż tyle co w normalnym, nowym pojemniku.

 

Czyli, żeby tuszu było tyle co w normalnym,nowym pojemniku to musiałbyś kupić aż 2-3 a czasami 4 nowe drukarki po 150 zł żeby wydrukować taką samą ilość kartek tekstu z obrazkami jak za pomocą nowych tuszy w cenie 200-250 zł za komplet tuszy.

 

Istnieje metoda napełniania ale i w tej dziedzinie jest wiele problemów ponieważ istnieje wiele rodzai tuszy wiec laik może się niepołapać mało tego sami producenci utrudniają sprawę bo z drukarka jest tak zaprogramowana ze wiec na ile może starczyć pojemnik i nawet po napełnieniu drukarka nie chce drukować bo twierdzi ze są puste wiec stosuje się rożne chipy które restartują ale i z nim jest problem ponieważ jest to pełnia chińszczyzna wiec nie zawsze działa tak jak należy,

BZDURA ! :hahaha:

 

Jak laik może się 'nie połapać' ???

 

Jak kupujesz zestaw do napełniania, czyli tusze w odzielnych strzykawkach do samodzielnego napełniania cartridży to na opakowaniu jest napisane jak wół do jakich drukarek to trzeba stosować.

Czytać chyba umiesz ? :menda:

 

A resetowane chipy to loteria. Drukarka zaakceptuje takie tusze lub nie - EPSON ma to do siebie, że problemy są największe z chipami.

Ale takie sprawy trzeba brać pod uwagę PRZED KUPIENIEM drukarki.

 

istnieją także "System stałego zasilania" (Ciss) stosowany np. w epsonie ale i z tym słyszałem są problemy min z wspomnianymi chipami..

BZDURA ! :hahaha:

 

Systemy stałego zasilania są produkowane do drukarek wszystkich czołowych firm, czyli do EPSON, CANON i HP.

Nie tylko do EPSON !

 

Nie ma problemów z chipami do ESPON (i drukarek CANON i HP) jeżeli kupi się gotowy CISS dobrej firmy. CISS za 30 zł na Allegro to nie może być 'dobrej firmy'. Dobry CISS kosztuje kilkaset złotych i opłaca się tylko w przypadku drukowania bardzo dużej ilości wydruków lub drukowaniu na papierze fotograficznym.

 

Istnieje także opcja lepsza czyli pojemnik jest osobno i głowica jest osobno wiec kupno nowych pojemników jest tańsze niż w systemie głowica razem z pojemnikiem jak np. w Hp tyle ze opcja głowica z pojemnikami jest oczywiście droższa..

BZDURA ! :hahaha:

 

Jak ci się zatka głowica w drukarce, bo tusz z zamiennika był kiepskiej jakości to wymiana głowicy kosztuje prawie tyle co nowa drukarka. A w drukarce, gdzie głowica jest zintegrowana z pojemnikiem z tuszem to wymieniasz tylko ten tusz/kartridż.

 

Dzisiejsze ceny są takie, że nie ma wielkiej różnicy czy drukarka ma zintegrowaną głowicę czy nie i stosuje oddzielne pojemniczki na tusze.

 

Kolejna sprawa to żywotność jak wiadomo niema rzeczy wiecznych wiec każdy kartridż można napełnić ograniczona ilość razy (wiele zależy od same producenta i wykonania).

3-4 razy napełniane tusze/kartridże (czyli takie z zintegrowaną głowicą) nadają się tylko do kosza.

 

Strasznie teoretyzujesz w tym temacie drukarek. :pajac:

 

NAJLEPIEJ jak od razu napiszesz: ile możesz wydać na drukarkę ?

 

To pomoże nam doradzić bardziej niż twoje teoretyczne rozterki. :sciana:

 

Bo wiesz jak to jest. Jak się ma np. 5200 zł i 35 groszy na kupno samochodu to nie idzie się do salonu z nowymi Mercedesami lub BMW żeby popytać się o parametry sprzedawanych tam modeli i opowiada się tam bajki typu: wie pan, klima to w upały katar gotowy a taka panie sprzedawco automatyczna skrzynia biegów to psuje się aż strach.

 

po pierwsze laserową, atrament to szajs i chore koszty

 

LASEROWA jest dobra dla tych co drukują NEKROLOGI - tam kolor nie jest wskazany. :hahaha:

 

A chory to będziesz ty za kilka lat od tonera - jak drukarka stoi blisko komputera. Ta choroba to rak układu oddechowego. Ale zanim się o tym dowiesz to będzie już za późno na leczenie. :o

 

Ale na razie ciesz się tym laserkiem ile wlezie. :pajac:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LASEROWA jest dobra dla tych co drukują NEKROLOGI - tam kolor nie jest wskazany.

 

ta, bo nie istnieją kolorowe drukarki laserowe, faktycznie

 

A chory to będziesz ty za kilka lat od tonera - jak drukarka stoi blisko komputera. Ta choroba to rak układu oddechowego. Ale zanim się o tym dowiesz to będzie już za późno na leczenie.

 

taa, podobnie jak stracę wzrok od patrzenia w monitor, mózg mi się rozpłynie od gadania przez GSM itp itd,

trzeba by się zamknąć w szczelnym pomieszczeniu i przez X lat nic tylko drukować i wdychać mikrocząsteczki, żeby faktycznie od nich zachorować, więc sobie daruj te BZDURY

 

Ale na razie ciesz się tym laserkiem ile wlezie.

 

boli cie to w jakiś niepojęty sposób? może wizyta u psychologa pomoże

Link to post
Share on other sites

ta, bo nie istnieją kolorowe drukarki laserowe, faktycznie

Co ty ? Poważnie ? Są kolorowe lasery ? I nie chodzi tu o kolorową obudowę laserowej drukarki. :o

 

Jakbyś nie napisał to pewnie bym nie wiedział.

Przecież internetu to ja nie mam i nie wiem gdzie szukać informacji o drukarkach. :x

 

Widzę na tym forum jak wielkie wzięcie mają kolorowe lasery.

 

Najbardziej chętne na nie są te tłumy co pytają się na tym forum o drukarki do 150 zł i żeby można było nasikać do tuszy - bo będzie się taniej drukować. :pajac:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...