Skocz do zawartości

XFX RX 580 temperatury


Recommended Posts

Witam, zakupiłem ostatnio kartę graficzną XFX RX 580 GTS XXX OC+. Na początku testów  w grach temepraturu sięgały +85 stopni a karta nie łapała nawet maksymalnego zegara (przez power limit). Zrobiłem undervolting w Wattmanie do 1000mV, w MSI afterburnerze pokazuje w granicach 1050mV, stockowo było 1150 niestety temperatury do jakich dobija karta są nadal wysokie w pubgu po 30 min rozgrywki 84 stopnie, zdarza się że dropi zużycie gpu z 100% do 0% niby bez spadków fpsów. Czy w takim przypadku odsyłać karte na reklamacje ? Wiem że rxy ogólnie są ciepłe ale żeby aż tak ? i że undervolting o 100mV nie wpłynał praktycznie na temperatury. Wydaje mi się to dziwne. Wszystko siedzi w obudowie modecom oberon z dwoma wentylami 1 przód, 1 tył. Zasilacz to spc supremo m2. Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Do Radosławów zawsze sugerowałem wersje szafirowe, 9600xt ultimate, hd5770 vapor... Na obecnym pulsie 570 takich zagadek nie mam. Że niby chłodzenie xfx takie drętwe jest czy jest wykręcony w kosmos? I doradztwo odnośnie zmiany pasty na nowej grafie to sugeruję ograniczyć... :-)

Link to post
Share on other sites

Do Radosławów zawsze sugerowałem wersje szafirowe, 9600xt ultimate, hd5770 vapor... Że niby chłodzenie xfx takie drętwe jest czy jest wykręcony w kosmos?

Nie bez powodu szafir kosztuje 1000 zł, a XFX 800. Zawsze są jakieś plusy i minusy.

 

Grafika autora ma 1366 na rdzeniu, w trybie boost 1386. Standard jak to się mówi.

Link to post
Share on other sites

Też mam tą kartę, a maksymalne temperatury przy 100% obciążeniu to maksymalnie 75 st.C  Obroty na karcie około 57% czyli 2074 RPM. Stawiam na niezbyt przewiewną obudowę. To wyniki bez obniżania napięcia.

Propozycja, to dołożyć dwa wentylatory, dodatkowy na front i top, zaraz nad chłodzeniem procesora. Inna sprawa jaka jest wydajność tych dwóch, które już siedzą w obudowie.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Jasne byłem tego świadomy że wybrany model nie grzeszy kulturą pracy no ale cóż budżet ograniczony. Po prostu zmartwiłem się aż tak wysokimi temperaturami, muszę mocno przemysleć czy nie dokonać zwrotu.

Poczekaj do 14 (albo 15) marca, wtedy swoją premierę ma GTX 1660. Jeżeli cena nie będzie kompletnie oderwana od rzeczywistości, pobór prądu w porządku, a wydajność wyższa od RX590 to swojego XFXa oddaję do sklepu i dopłacam różnicę w cenie na rzecz GTX1660. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie a bez obniżenia napięcia masz stabilny zegar rdzenia. Mi dopiero obniżenie napięcia pozwoliło uzyskać stałą wartość zegaru rdzenia obstawiam że to przez power limit. Z otwartym panelem bocznym temp nie przekracza 70 stopni. A co do wymiany na gtxa to nie wchodzi w grę gdyż mam monitor z freesync i super to działa jeśli chodzi o płynność

Link to post
Share on other sites

Poczekaj do 14 (albo 15) marca, wtedy swoją premierę ma GTX 1660. Jeżeli cena nie będzie kompletnie oderwana od rzeczywistości, pobór prądu w porządku, a wydajność wyższa od RX590 to swojego XFXa oddaję do sklepu i dopłacam różnicę w cenie na rzecz GTX1660.

W Są już bardziej oficjalne ceny niereferent jakiegoś 1660. Z tego co wiem premiera miała być 15

A może zmień pastę pod kartą.

W 95% przypadków zmiana pasty na GPU to koniec gwarancji. Edytowane przez MrGameTester
Link to post
Share on other sites

Mój RX580 od Gigabyte, czyli też budżetowa konstrukcja, przy graniu osiąga do 75 stopni przy standardowym taktowaniu, 1360 MHz na gpu, i napięciu zasilania. W budzie mam 3 wentyle, 2 do nawiewu z przodu i 1 wyciąg z tyłu. Wymuszenie większej wymiany powietrza w budzie powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites
Właśnie a bez obniżenia napięcia masz stabilny zegar rdzenia. Mi dopiero obniżenie napięcia pozwoliło uzyskać stałą wartość zegaru rdzenia obstawiam że to przez power limit. Z otwartym panelem bocznym temp nie przekracza 70 stopni. A co do wymiany na gtxa to nie wchodzi w grę gdyż mam monitor z freesync i super to działa jeśli chodzi o płynność
No to masz odpowiedź za słaby ciąg w obudowie. Zamontuj jeszcze jeden wentylator z przodu na zassysanie powietrza i jeden na górze obudowy na wysysanie. Mam tą obudowę również i GTX 1080 to max temp mam grafiki 67 stopni. Ale mam 3 wentylatory i się zastanawiam czy właśnie na przód nie wrzucić jeszcze jednego. Tylko ja wymieniłem wszystkie oryginalne na spc RGB corona .
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszytskim za pomoc. Mam kolejny dość dziwny problem który już całkowicie dykwalifikuję ten egzemplarz. Poprawnie działa tylko jeden display port. W pozostałych jak również w hdmi po odpaleniu gry po jakiś 3minutach pojawia się czarny ekran na przemian z obrazem gry i tak aż do skraszowania systemu (wszytsko na stokowych wartościach w watmanie). Poddaje się tak nie powinna zachowywać się nowa karta. Karte zakupiłem w sklepie morele.net. W takiej sytuacji po prostu zwrócić kartę bez podania przyczyny czy wybrać wymianę ekspresową? Nigdy takich operacji nie robiłem i nie wiem z czym to się je  :D

Link to post
Share on other sites

jeżeli nie minęło 14 dni rób zwrot i tyle...

 

Jak już wspominałem tutaj na forum mój znajomy miał tego XFX i również narzekał na kulturę pracy i temperatury.. rób zwrot i kup używanego Pulse/Nitro+

Przedwczoraj sprzedałem takiego z 15-miesięczną gwarancją i byłem z niego zadowolony, temperatury max ~70stopni, cisza... nowy właściciel też jest zadowolony i pozytywnie zaskoczony tą kartą.

Link to post
Share on other sites

Kartę zwrociłem przelew zrobili jeszcze w ten sam dzień teraz kolejny problem co wybrać. W grę wchodzi tylko nowy sprzęt rxy 580 od sapphire strasznie drogie w cenie wersji 8gb jest rx 590 też od sapphire (1189zł). Czy ta karta w tej cenie to dobry wybór ? Jak wypada kultura pracy ? Nie chciałbym znowu karty działającej tak jak ten XFX. A o tym freesyncu na kartach nvidi to nie moge wiele znaleźć. Zadziała to na każdym monitorze obslugującym freesync?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze do autora, jaki symbol miała Twoja karta, o ile pamiętasz? Nie chodzi mi o ten handlowy czyli RX580 GTS XXX . Okazuje się, że są dwie wersje tej samej karty, nie różniące się parametrami. Teoretycznie tylko symbolem, np. moja raczej chłodna jak na tego Radeona, bez piszczących cewek ma symbol RX-580P8DFD6. Do czego zmierzam, ta karta ma diametralnie różne opinie. Jedni są zadowoleni, na przykład ja, inni wieszają na niej psy ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...