Skocz do zawartości

Komputer do pracy (programowanie), do 4000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Potrzebuję komputer do pracy. Mam wstępną propozycje, prosiłbym o ocenę, uwagi i propozycje odnośnie braków.

Lub przedstawienie alternatywy ;)

 

  • Zastosowanie komputera:
    Programowanie 90%, internet 10%
     
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:
    4000zł
     
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer
    W ciągu tygodnia
     
  • Których części potrzebujesz?:
    Buda,
    klawiatura (raczej mechaniczna, układ US z blokiem numerycznym. mile widzana podpórka pod nadgarski (może da się dokupić?)),
    mysz 5 klawiszy (żeby nie skakała jak obłąkana po ekranie),
    mikrofon do rozmów
     
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?
    Tak
     
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?
    2x 1920x1080, jakiś samsung PLS, złącza: HDMI / vga. Zostaje bez zmian
     
  • Specjalne wymagania:
    cichy, niezawodny, nowe części (na fakturę)
     
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?
    Monitory
     
  • Własna propozycja zestawu:
    Rozważam coś takiego: https://proline.pl/koszyk/c57a2c8c
    i5-9600k + grandis pod OC,
    gt 710 - żeby podłączyć monitory.. nie wiem czemu integry już nie mają prawie żadnych wyjść...
    może jakiś rozgałęźnik sygnału wystarczy? (nie znam się)

     
  • Inne:
    Minimum 16gb ramu,
    Dysk 250-500gb wystarczy, więc hdd zbędny
    Możliwość podłączenia 2x FHD
    Mile widziane złożenie komputera w placówce
     

Proszę o propozycje,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Za bardzo nie wiem czy pchałbym się w 9600K pod OC. Tutaj nawet taktowanie @ 4,3 GHz załatwia sprawę a jednak przy wyborze i7 8700 masz więcej wątków. W przypadku masy odpalonych apek w tle, będzie to wg mnie lepsze rozwiązanie. Można pobawić się w przejściówki pod monitory z DVI/DP. 

 

https://proline.pl/koszyk/f920a2bd gdzie dajesz do tego SPC Fera/Fortis + peryferia. 

Link to post
Share on other sites

 

 

https://proline.pl/koszyk/f920a2bd gdzie dajesz do tego SPC Fera/Fortis + peryferia

Hej. Dzięki za odpowiedź.

Nie jestem pewny czy koszyk Ci się dobrze podlinkował (taki sam jak mój, dodatkowo piszesz o dodaniu Fera/Fortis, a w koszyku już grandis).

 

Jeśli chodzi o wielowątkowość to znowu zastanawiałem się nad ryzenem 7... Ale szczerze nie wiem czy wykorzystam te 16 wątków.

Aktualnie mam VM, wydzielone 4 rdzenie z Xeona.. raczej nie brakuje rdzeni, ale one się strasznie męczą na 2,7ghz.

Fakt, że mam sporo aplikacji otwartych, ale wydaje mi się, że raczej są w idle (jeśli są w tle) i wtedy nie potrzebują za wiele.

Niestety środowisko programistyczne w miejscach gdzie się czeka - nie korzysta z wielowątkowości (pewnie dlatego się czeka).. stąd skłaniam się raczej ku większej mocy niż ilości.

 

Dodatkowo zastanawiam się, czy to warto inwestować w gpu (jeśli dałoby się podłączyć jakoś 2 monitory do współczesnej integry...) - czy chodząca integra obciąża procesor?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

https://proline.pl/koszyk/a29648f2

Chyba to coś takiego było. Do tego dajesz przejściówkę DVI-HDMI pod drugi monitor. 

Taktowanie i7 8700 w zależności od ilości obciążonych rdzeni wygląda tak: 

 

1C: 4.7GHz
2C: 4.6GHz
3C: 4.5GHz
4-5C: 4.4GHz
6C: 4.3GHz
 
Więc tam gdzie potrzebna będzie moc jednego, dwóch rdzeni to i tak masz bardzo wysokie taktowanie.
Zdecydowanie brałbym tutaj j7 8700. Dodatkowo lepsza buda, lepszy zasilacz.
Zostaje jeszcze trochę więcej kasy na peryferia. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

i7 8700

Ciekawa propozycja. W sumie 6 wątków gratis... Płyta główna z normalnymi wyjściami... Wygląda świetnie!

Zasilacz z podwójną sekcją 12V? To nie było przypadkiem odradzane?

 

Fera to schłodzi bez problemu (i zbędnego hałasu)?

 

I.. czy jechanie na integrze nie wpływa jakoś na wydajność / temperature procka? Warto brać jakąś słabą grafę do tego?

Link to post
Share on other sites

Finalnie po długi rozkminach stało na czymś takim.

 

  • Grandis zamiast Fery / Fortisa - dopłata niewiele większa, a wydajność mnie bardziej przekonuje.
  • i7-9700 - mam nadzieję, że przy naprawdę wielu aplikacjach, których używam jednocześnie - skorzystam z wielu wątków...
    Jednak mam przeświadczenie, że zwykle to moc rdzenia zwykle przeważa...
    Tutaj najbardziej się wahałem względem dobrze wykręconego 9600k lub 9700k. Na ten drugi trochę budżetu brakło.

Szkoda, że i7 stało się takie nijakie, a wersje K, nawet starszej generacji są drogie...

 

Dzięki wielkie za pomoc!

Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dać radę da.

Wygląda na to, że wszystko działa.

Przy pełnym obciążeniu procesor ma max 73*C. Dziwi mnie tylko, że heatpipe'y są chłodzne. Nawet zaraz przy procesorze. Sprawdzane po 15min wygrzewania w linx 0.6.5.

Czy to normalne?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...