Skocz do zawartości

Procesor do gier pod zestaw


Recommended Posts

Witam! Posiadam już nieco leciwego i pocącego się w różnych grach PDC E5200 (@3,2GHz - na więcej nie pozwala płyta / proc). Zastanawiam się, nad jakimś 4 rdzeniowcem, bez konieczności wymiany całej platformy. Mam około 350zł (Jeśli uda mi się sprzedać obecny procesor za ok 150zł, to będzie 500zł na wydanie). Myślałem nad Q9400. Co polecacie ?

 

Sprzęt : Asus P5KPL/1600, OCZ Sli 2x2GB 800MHz, EVGA GTX260, Samsung F3 500GB, Tagan 500W, NZXT Hush Black (2x 120mm). Dodatkowo jestem w posiadaniu Scythe Ninja, więc chłodzenie raczej zostaje...

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

q6600 moze i jest pradozerny ale nie nie ma duzej roznicy w porownaniu do q9400...nie chcem tutaj rzucac jaka jest roznica w watach bo nie wiem szczerze ale napewno roznica jest na tyle mala ze jej nieodczujesz.

q6600 jest najczesciej wybieranym prockiem 4rdzeniowym na csocket 775 a to o czyms swiadczy.ladnie sie kreci i jest bardzo wydajny.czytalem gdzies ze pod wzgledem oc goruje nad q9xxx a lepsze od niego sa tylko q9x50 ktore sa bardzo drogie

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli możesz to poszukaj sobie Q9400. Miałem Q6600 i różnica w 'utrzymaniu" tego procesora jest dość spora;

- Q6600 vs Q9400;

- temperatury dla Q9400 22C/53C @ 3,5GHz 1,32V

- proces 0,45 vs 0,65,

- nowe rozkazy dla q9400,

- wyższe zegary na starcie 2,66 vs 2,4,

- FSB 1333 vs 1066 (choć to najmniej ważny aspekt).

- 6 vs 8 MB cache dla Q6600, ale nawet w teście WinRar dostaje po tyłku...

 

Mój Q9400 pracował jakieś pól roku na 3512MHz, i nie przemęczał się, z Q6600 trochę to cieplej wyglądało i gorzej z OC na X38 z 8-fazową sekcją...

 

Nie pchaj się w Q6600 bo to stare i nie modne, Q9400 będzie lepszym rozwiązaniem, chyba że uszczelisz Q9450 C1rev.:) tylko licz się od razu że Q9x50 też ładnie się grzeją za sprawą 12MB cachu, tragedii nie ma ale są różnice...

Link to post
Share on other sites

toxicbrothers ja uwazam ze q6600 mimo wszystko bedzie lepszym wyborem.dlaczego? a juz tlumacze:

q9300/9400 ma mniejszy mnoznik i wyzej taktowana magistrale (1066vs1333).z tego powodu oc tych prockow bywa bardzo problematyczne oczywiscie zalezy to od plyty jaka sie posiada.Nie jest to tylko moja opinia czytalem mase tematow na roznych forach i wsyzscy sie wypoowiadali podobnie jak ja.

po za tym juz niegadaj ze miales zamalo faz do oc q6600 bo to jest nieco zapawne :rotfl:

ja mam p35-ds4 z 6fazowa sekcja zasilania i q6600 hasa na 3,5 a mogl by wiecej.radiatory na sekcji zasilania cieple (nie gorace).

przyznaje Ci jedna slusznosc-q6600 bedzie znacznie cieplejszy od q9400 i to przyznaje z czystym sumieniem bo sam swego czasu mialem problem z moim qadem...

po za tym moj q6600 sie na Ciebie (toxicbrothers) pogniewal za to "stare i niemodne" :cry: przepros go ladnie :P

Link to post
Share on other sites

brał bym q6600 i szukał rewizji G0 która bardzo dobrze sie kreci, mimo wszystko jest to nadal bardzo wydajny i dobry procesor na Allegro wyrwiesz za nieco ponad 300zł :)

Link to post
Share on other sites

po za tym moj q6600 sie na Ciebie (toxicbrothers) pogniewal za to "stare i niemodne" przepros go ladnie

 

Spox - przepraszam i pozdrawiam Q6600 :)

 

Nie chodzi mi o to że sekcja zasilania nie wytrzymała, po prostu 4 procesory u 3 różnych gości + mój (wtedy na MAXIMUS FORMULA X38) Q6600 w rev. G0 i max stabilnie to 3.2GHz ...

3 x Asus, rożny + DFI na X38...

 

Opitoliliśmy te proce i zakup Q9400 został zastosowany, Mój tak jak napisałem 3512MHz, kumplowi na DFI 3472MHz.

Także dwie sztuki w rev. R0 - raczej jak widzisz kolego udane, co niestety nie mogę powiedzieć o 4 sztukach Q6600... Nie uważam go za zły procesor, po prostu z własnego doświadczenie radziłbym Q9x00/Q9x50

 

Wiadomo kwestia jeszcze na jaką sztukę się trafi... Niemniej to właśnie Q9x00 lepiej wypadły, dziś mam QX9650@4GHz pod Mugenem 2 rev.b przy 1.296V mam w upały 64C MAX ... Także Quady z 12MB C tez lubią się wygrzewać.... A ustrojstwo Q9400 pod OCCT 8-9h nie przekraczał 55C w LATO!!! (Zalman CNPS-9700 1900ob.).

 

Kolega poleca rozbudowę na AM3 lub Intela SB - czy jest teraz sens, Intel serwuje jak bar szybkiej obsługi podstawki, jedna sie dobrze nie zadomowi na rynku, juz jest wycofywana... Poczekajmy może na AM3+ Sand Ivy??? Wtedy to może nabierze większego sensu, ja na 775 i QX9650 przynajmniej mam taki zamiar... NO ALE O GUSTACH SIĘ PONOĆ NIE DYSKUTUJE...

Link to post
Share on other sites

Wiec może q6600 teraz. Patrze co sie dzieje z SB i w ciągu 2 miesiecy cena o 120zł poszła w dół. Jak wyjdzie buldożer to intel BĘDZIE MUSIAŁ jeszcze opuścić ceny. A Ivy Bridge to bedzie kosmos, jeśli chodzi o cene bo w końcu 22nm, ale to dopiero w 2012 roku czy już na koniec tego roku???

Link to post
Share on other sites

skąd wiesz? To zależy od wydajności jak " buldożery" bede wydajniejsze od SB to wtedy intel by dobrze sie sprzedac oposci cene a jesli nie to SB nie będzie tańsze od Buldożerów bo ten kto bedzie chciał miec wydajniej tak jak teraz kupi drozej Intela :->

Link to post
Share on other sites

toxicbrothers moze te wyniki sa tak cieniutkie bo nievoltowales zabardzo tego q6600?te proce bardzo dobrze znosza voltowanie wiec do tych 1,45v nie ma sie czego obawiac (procz temperatury :P)

niemniej jednak te wyniki jakie osiagneles na q9400 sa bardzo dobre a temperatura...miod.ja przy 3,5 na q6600 mam teraz w ten skwar 66stopni. :wariat:

niech ta nasza konwersacja bedzie dla autora pewna wskazowka :) q9400 jest chlodniejszy nowoczesniejszy troszke mniej pradozerny q6600 jest (wedlug mnie) rownie dobry w oc i przedewszystkim tanszy.Mysle ze z obydwu prockow byl bys zadowolony (zielak891)

teraz jedyne co pozostaje to przeliczyc budzet i wybrac co bardziej Ci odpowiada cenowo

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moj egzemplarz Q9400 w stacjonarce na (do tego Maximus II Formula, 4GB, GTX260, 2x 500GB RAID0 i Chieftec 600W) 24/7 pracowal na 4GHz z 1,35V, oczywiscie chlodzony Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua 120 - w zyciu nie wzialbym Q6600, jesli bym mial nieco wiecej (jak Ty) kasy. Q9400 to najlepszy wybor, jesli nie chcesz zmieniac platformy.

 

Poza tym Q6600 w "domowych" warunkach na 4GHz nie wykrecisz, ich max z reguly to ~3,6GHz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...