Skocz do zawartości

Nvidia Synchronizacje w grach single/multiplayer


Recommended Posts

Witam,

Posiadam dobry sprzęt jednak do takiego BF5 musze grać prawie na low + mesh na utlra by było te 144fps na plus i nie spadałow dół. 
Nie to że narzekam bo i tak cenie sobie bardziej competive gre i widoczność niż jaranie sie grafiką, jarać grafiką chcę się w grach single i stąd ten temat.

Mam 1080ti+8600k. (sygnaturka)


Zastanawia mnie jednak, jak mam 144hz monitor i czasem chcę sobie pograć w single gry na ultra ustawieniach(by poczuć tą grafike w grze) to warto ustawić w Nvidia Panel tryb synchronizacji - adaptacyjny (połowa częstotliwości odświeżania) tylko by nie klatkowało z fps? Bo jak wiadomo przy 144hz to lepiej mieć te 100+ fps a na ultra to potrafi czasem zrzucic do 70 fps i wtedy wydaje mi sie ze gra juz nie jest tak płynna.

Ktoś coś powie więcej?

Jest też tryb adaptacyjny w synchrozacji ale nie wiadomo jak to działa.  
Który tryb najlepiej wybierac do gier single/ multi? tak by nie klatkowało, gdybym mial monitor 60hz, to wiadomo ze wybral byl synch on lub off ale przy 144hz jest to utrudnione bo ciezko na ultra miec stale 144 klatki ​

Gsync nie mam.

Cenie sobię płynność gry i zero zacinek stąd potrafie przesiedzieć parę h i w configach np do takiego bf5 tak ustawić by zyskać dodatkowe fps i by nie klatkowało.

y86AGbf.png


Kolega napisał"

 

 

w sterowniku daj pod kontrola aplikacji a grze ustaw synchronizacje

mozesz poprzez Riva Tuner Statistic Serwer zablokowac ilosc fps na dowolna wartosc., Jest to narzedzie instalowane razem z MSI Afterburner
Czyli wlaczasz w grze vsync a w RTSS blokujesz na 70 i finito 


 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

A podłączałeś do monitora przewodem Display Port ? ( Monitor jest Free Synch, które działa na nowszych kartach AMD również na  HDMI).

Bo wtedy powinieneś mieć możliwość włączenia w sterownikach "G-SYNC" właściwie Adaptive Sync ( prawdziwy G-Sync wymaga od monitora sprzętowego modułu G-SYNC co podbija znacząco jego cenę).

Tak więc podłącz kartę z monitorem przewodem DP kompatybilnym z standardem chyba 1.2 ( z obsługą Adapive Sync).

V Synch ogranicza w kartach nVidia  odświeżanie do tylko 60 FPS co w efekcie powoduje uczucie "poślizgu" w oglądanym obrazie, i wpływa negatywnie w dynamicznych grach np FPS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że podłączyłem swój monitor z grafiką kablem Display Port.

Tylko ja nie mam g synca tylko free sync.

Tylko troche rozumiem dalej o czym piszesz :/

To są moje dostępne ustawienia. Vsync off znam, vsync on też ale nie wiem jak sie ma do 144hz i spadków ponizej 144 fps, szybkie uzywam tlyko w grze quake 3 gdzie mam 300 fps. Interesują mnie wlasnie te adaptacyjne i adaptacyjne z polowa odswiezania.


VM8k9gS.png


Jaka więc bedzie roznica miedzy trybem adaptacyjnym a trybem adaptacyjnym z odswiezaniem o polowe mniejszą, w porównaniu do vsync ON i ustawieniu w RTSS 70 fps.

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

forii polecam lekturę, bo widzę, że nie czaisz trochę:

 

https://www.purepc.pl/poradniki/poradnik_jak_wlaczyc_gsync_na_monitorach_z_funkcja_freesync

Zrobiłem wszystko dokładnie, niestety po kliknieciu zastosuj w  opcji nvidia - konfiugurowanie g sync -  monitor sie wcale nie zresetowal, 144hz zostalo takie jakie bylo wiec nie musialem nic zmieniac,,  i gdy wlaczam gre to nie mam widocznego g sync on, mimo ze wnvidia panel faktycznei jest taka opcja... chyba ze to przez to ze grzebalemw czesniej w win 10 i nie mam ustawionych takich powiadomien w grze a g sync działa.

 

A juz myslalem ze byloby fajnie :)

 

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
Zrobiłem i w RTS 70 fps i sync ON, nie widze różnicy,

 

Zrobiłem adaptacyjny, też nie widze różnicy

 

Adaptacyjyn z połową odświeżania, też nie widze różnicy..

 

We wszystkich testach mialem stutter - czyli lekkie zacinki obrazu bez plynnej gry, jest jakis sposob by to wyeliminowac?

 

Przy sync off bylo podobnie
Link to post
Share on other sites

Koledzy ale to nie jest tak że gdy podłączymy, każdy monitor z FreeSync kablem DP do GeForca to mamy G-Sync Compatible, no nie tak nie będzie nigdy  :) Takie działanie plug@play mogą sobie pozwolić monitory które są certyfikowane przez nvidię do działania w takim trybie.

 

A cała reszta albo działa albo nie działa ew działa z jakimiś ograniczeniami. Na reedicie jest lista przetestowanych monitorów: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Ej9mOe5NamLldpfyFfXrqvLMZP-aG2Zi1su7QzPRNJY/edit#gid=0

 

Jak już to ja bym poeksperymentował z Fast Sync.

Link to post
Share on other sites
Zrobiłem wszystko dokładnie, niestety po kliknieciu zastosuj w  opcji nvidia - konfiugurowanie g sync -  monitor sie wcale nie zresetowal, 144hz zostalo takie jakie bylo wiec nie musialem nic zmieniac,,  i gdy wlaczam gre to nie mam widocznego g sync on, mimo ze wnvidia panel faktycznei jest taka opcja... chyba ze to przez to ze grzebalemw czesniej w win 10 i nie mam ustawionych takich powiadomien w grze a g sync działa.

 

 

no niestety forii ale twóLG 24GM79G-B  nie znajduje się w bazie.  Pozostaje ci kupić inny monitor  :P  Ja ze swojej strony polecam ci  AOC AG251FZ

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

no niestety forii ale twóLG 24GM79G-B  nie znajduje się w bazie.  Pozostaje ci kupić inny monitor  :P  Ja ze swojej strony polecam ci  AOC AG251FZ

No fajny, choć 244hz to tym bardziej nie wykorzystam pewnie, ciężko mieć 244 fps.

Ten co wkleiles jak porównowalem to nie ma SUper Resolution + z czego korzystam u siebie, wyostrza kontury i lepiej widac wszystko, cenie sobie tą opcje bardzo. Raczej zostane przy swoim i tak

Link to post
Share on other sites

No to Dziwne bo jeśli monitor ma obsługę Adaptive Sync  z godne z najnowszym standardem Display Port 1.2 , tu chyba producent monitora ściemnia, albo nVidia z swoimi "certyfikatami".

Przewód Display Port kompatybilny z w/w standardem (karta musi być kompatybilna, więc zostaje przewód lub monitor?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...