Skocz do zawartości

Temperatura karty graficznej MSI 1070 ti


Recommended Posts

Witam. Niedawno kupiłem używaną, dwumiesięczną kartę MSI 1070 ti Gaming 8GB.

Mam pytanie odnośnie temperatur, czy są w porządku?

 

Temperatura w stresie w furmark po 15 minutach to 73 stopnie, natomiast w grach typu battlefield na ultra przeważnie 60-70 stopni. Dodam, że karta nie podkręcona.

 

381ZKET.jpg

 

A tutaj 5 minut po wyłączeniu stress testu:

 

rXDFePq.jpg

 

 

Mam 14 dni na ewentualny zwrot karty dlatego pisze tego posta, by upewnić się czy wszystko jest ok.

Obudowa to SilentiumPC Regnum RG2W (2 wentylatory wtłaczające, 1 wyciągający)

W obudowie również 2 dyski hdd, czy one mogą przeszkadzać w prawidłowej wentylacji?

 

eLGiGji.jpg

 

 

q923W1g.jpg

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja na RTX 2080 mam w gierkowaniu 60-70 też, raczej trzyma się w okolicach 66-68, podkręcona core o 100mhz , memory o 1000mhz, ustawilem po prostu krzywą wentylatorów i daje radę. Temp są w porządku, jakby grzała się do 80, to mógłbyś się przejmować.

Link to post
Share on other sites

W furmarku lepiej nie testuj kart, tylko w 3dmarkach lub grach będziesz mieć wiarygodne temperatury w jakich karta będzie pracować. A u ciebie pracuje w przedziale 60-67 stopni czyli ok. Też mam MSI gaming tylko że gtx1080 i ma podobne temperatury.

Link to post
Share on other sites

Krzywą wentylatorów ustawiasz w opcjach afterburnera, zakładka wentylator. Musisz później pamiętać kliknąć taki mały trybik obok napisu fan speed, żeby zaczęło to działać. Przy podniesieniu +200/300 można liczyć na 10-15% większą wydajność w każdej grze siedzącej na gpu. Ogólnie dopóki nie będziesz odblokowywał regulacji napięcia to nic karcie nie zrobisz. U mnie wygląda to tak:

Bauu.png

Link to post
Share on other sites

Hmmm dzięki temu, że jest coś takiego jak gpu boost dobrze jest utrzymywać temperatury karty jak najniższe. Ja swoimi ustawieniami starałem się uzyskać jak najwyższy boost clock przy względnej ciszy. Zawsze jakieś darmowe fpsy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...