Skocz do zawartości

Crucial 2TB MX500 v Samsung 860 Pro 1TB


Recommended Posts

Krótka piłka, szukam drugiego dysku SSD.  Jeden już posiadam: Samsung 970 Pro 1TB /na win10 + reszta softu + 2-3 gry po multi/.  Drugi chce zakupić także pod gry czy programy do modelingu 3D etc. który z nich wybrać:

 

[table]
2,5" SATA SSDNazwaIlośćCena
[td]SSD[/td][td]Crucial  mx500      2 TB [ 700 TBW ][/td][td]1[/td][td]1319zł[/td]
[td]SSD[/td][td]Samsung 860 Pro 1 TB [ 1200 TBW ][/td][td]1[/td][td]1299zł[/td]
[/table]
Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

@UP

Myślałem że te dyski (M8PeG) są raczej wycofywane ze sprzedaży, producent chyba chce przejść na tańsze TLC (M9PeG), ale jednak Plextor chyba się z tego wycofał i dobrze :P

 

Serafin kupuje płytę ASRock Z370 Taichi Ultimate, także będzie miał 3x sloty M.2 wolne
EhmS1uy.png
w jego przypadku podpięcie do któregoś PCI_E X16, zwolni mu pracę RTX2080Ti do PCI_E X8,
więc lepiej niech do M.2 ładuję

Link to post
Share on other sites

dokładnie diego, żaden drugi dysk typu PCI Express NVMe 3.0 x4  nie wchodzi w rachubę, bo zwolni mi pracę gpu. (jak ktoś ogarnia temat, to wie o co kaman). Doczytałem kiedyś jak to wygląda i niech będzie tak ,jak zaplanowałem: Samsung 970 Pro 1TB + albo crucial mx500 2 TB / Samsung 860 Pro 1 TB

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

zrób najlepiej w ten sposób:
 
JSDlDQ6.png

czyli:

 

 

 

Uważam że 2x plextory po 1TB na MLC to dobra alternatywa w tej cenie zamiast wolniejszego Crucial 2TB MX500 na gorszych TLC

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Może jeszcze z 10 dysków NVMe ? Nie interesują mnie powyższe propozycje.   Poza tym na filmy i dane, to jest HDD. Mam 1 dysk NVME 1TB i mi z palcem w ( ! ) wystarczy na win/soft i z 10 gier  w które i tak nie będę grał i nie będę miał ich aż tylu  zainstalowanych (napisałem u góry 2-3 gry na multi.) . Z resztą, to już nie istotne, człowiek pyta o konkret a dostaje  %-) . No nic sam spytam gdzie indziej, bo widzę, że się nie dogadamy.  Wątek proszę zamknąć.   :D

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

 

 

Drugi chce zakupić także pod gry czy programy do modelingu 3D etc.
No ja tu widzę jak byk modeling 3D, mam ci polecać 860 pro 1TB który jest nieopłacalny (bo pół tysiąca taniej masz SSD na 1TB NVMe na MLC), czy MX500 2TB który może być za wolny, zależnie od tego co robisz?
Jak szukasz pod gry, to napisz, że pod gry tylko, bez modelingu, to ci jakiegoś taniego TLC-ka średniej wydajności polecimy, bo gier nie szkoda np taki MX500 właśnie.  
Link to post
Share on other sites

Chipset Z370 / Z390 ma 24 linie PCI_E ............ Liczba konfiguracji PCI Express to x1, x2, x4 

 

mniej więcej dla płyty Z390 Ultimate Taichi wygląda to tak: 

  • x1 PCI_E
  • x1 PCI_E
  • x4 M.2 NVMe
  • x4 M.2 NVMe
  • x4 M.2 NVMe
  • x4 główny kontroler intel SATA 6x portów = nie które porty SATA są sharowane z danym portem M.2
  • x2 drugi wlutowany kontroler SATA 2x porty
  • x4 i pozostałe cztery linie są przeznaczone na dodatkowe kontrolery USB, karty sieciowe, Wi-Fi itp.

graficznie mniej więcej to wygląda tak:

FF2crXF.png

 

 

Procesor Core ma 16 linii PCI_E ............ jedynie pod niego są podpięte 3x gniazda PCI_E x16

  • pierwsze elektrycznie x16
  • drugie elektrycznie x8
  • trzecie elektrycznie x4
Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...