Skocz do zawartości

Monitor 27cali 1440p do 1500zł


Recommended Posts

Witam, poszukuje monitora 27cali 1440p do 1500zł.

Używam komputera głownie do programowania/gier/przeglądania internetu.

Aktualnie mam monitor 27cali FullHD i jak dla mnie jest to za mała rozdzielczość na tak duży monitor.
Chciałbym także trochę większą rozdzielczość, żeby mieć więcej miejsca na ekranie do pracy.

Chciałbym także monitor, w którym nie ma bardzo dużego smużenia ekranu oraz który nie męczy bardzo wzroku, ponieważ dużo czasu spędzam przed monitorem.

 

Zastanawiałem się nad czymś takim: (iiyama ProLite XUB2792QSU)

https://www.ceneo.pl/49729672

Czy to dobry wybór? Czy może polecicie coś lepszego?

Edytowane przez kamil610
Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam ta iiyama ma bardzo wysoką minimalna jasność i będzie wypalać oczy podczas pracy w nocy.

 

Musiałbyś poszukać i się upewnić czy się myle czy mam racje, ale wydaje mi się że to własnie o tym modelu czytałem bo sam go rozważałem.

 

Ja osobiście chyba pójde w Della U2719D bo wyszła kilka dni temu recenzja od PCMonitors (https://pcmonitors.info/reviews/dell-u2719d/) i ma niski input lag oraz response time więc nie będzie problemów w grach, da sie go podkręcić bez problemu do 74/75Hz oraz schodzi nisko z jasnością aż do 40cd więc świetnie do pracy w nocy można go ustawić.

 

Myślałem też o o 144Hz w VG270UP ale na ten moment są z tym monitorem ogromne problemy z artefaktami jak i matrycą Innoluxa. XV272UP tak samo. Inne monitory 144Hz wylatują ponad budżet albo są TNkami (chce IPS).

Edytowane przez Navari
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...