Skocz do zawartości

Laptop odpowiednik najnwoszego macbooka pro


Recommended Posts

Witajcie,

chciałbym poprosić fachowców, właścicieli sklepów z laptopami o pomoc w doborze odpowiednika mac booka pro (w aktualnej konfiguracji sprzętowej) który kosztuje niestety 14 tyś zł. Nie stać mnie, a wiem że dużo płaci się za samą markę. Jestem użytkownikiem Iphone i nigdy nie zamienię na coś innego. Kupiłbym MacBook-a ale gdyby kosztował jakieś 60% mniej.

 

O jakiej konfiguracji mowa ?

 

  • 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7 2,6 GHz 8 generacji
  • Turbo Boost do 4,3 GHz
  • Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5
  • 16 GB pamięci DDR4 2400 MHz
  • 512 GB pamięci masowej SSD1
  • Wyświetlacz retina z technologią tru tone

Moja prośba jest taka,

czy możecie zaproponować mi laptopa który nie będzie w niczym ustępował powyższej konfiguracji a jednak będzie zdecydowanie tańszy ?.

 

 

DO CZEGO MA SŁUŻYĆ ÓW LAPTOP?

 

  • Edycja filmów w 4k przy użyciu narzędzi Adobe (premiere pro, after effects) - renderowanie filmów w  możliwie najkrótszym czasie, głównie pliki od 5 do 10 minut, dłuższe od 20 do 40 minut .
  • Tworzenie muzyki w Reason 10X
  • Obróbka zdjęć w Adobe Lightroom
  • Sprawna obsługa pozostałych programów z  pakietu Adobe
  • Obsługa transmisji na żywo Live na Facebooku, Youtube, Instagramie (przy użyciu zewnętrznej kamery Logitech - w przyszłości lustrzanki przez kartę do streamowania)
  • Możliwość prowadzenia płynnego streamingu z gier na YouTube 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Zależy mi na produkcie który pozwoli na szybkie i płynne działanie z wymienionymi programami, zadaniami. Jeżeli to możliwe, proszę o linki do produktów które spełniają moje oczekiwania.

 

 

Link to post
Share on other sites

@jarrino :D

 

wycinek z twojego linka: "Mamy więc albo panel Full HD, kompletnie nie nadający się do obróbki zdjęć" pytanie to jaki trzeba panel aby nadawał się do obróbki zdjęć ?

 

Wg mnie praca profesjonalna, powtórzę profesjonalna z grafiką na 15" już nie wspominając o 13" matrycy to taka amatorka. Komfort słaby pole robocze małe. Nie mówię tutaj że produkty apple są słabe bo nie są ale na takim iMac Pro ta praca jest znacznie wygodniejsza. A tak zapomniałem to jest lapek.

 

Co do kwestii działania na baterii, autorze oczywiście mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę, przy pracy z filmami ten macbook nie pozwoli ci na 10h "pracy" i to będzie czas podobny do wszystkiego na Windowsie z porównywalnymi podzespołami.

 

A jeśli szukasz czegoś zamiennego dla macbooka pro w sumie to ....  zdanie jest niepoprawne bo mbp już dawno przestał być profesjonalny to że on się sprawdza dobrze w różnych zastosowaniach nie znaczy że jest profesjonalny. Więc MBP mógłby być zamiennikiem np do XPSa obecny model 9570 nie ma jeszcze nowego modelu 9580 będzie dopiero w marcu.

 

Dlaczego nie tylko XPS jest lepszy od MBP?

- chcę wymienić dysk, rozbudować RAM wymienić baterię? niema problemu,

- chcę mieć na nim Winde, Linuxa ... Solarisa, BSD, MacOS :P niema problemu,

- chciałbym mieć na nim specjalistyczne oprogramowanie: diagnostyka, sterowniki itd niema problemu

- i najlepsze chciałbym podłączyć pendriva od kolegi, jakąś myszkę i klawiaturę po kablu a i może ethernet? :D a i skoro profesjonalnie zajmuję obróbka zdjęć i filmów to może kartę pamięci wsadzę z aparatu czy kamery? nie najpierw przejściówka.

 

i na koniec cena która może być niższa w której może być lepsza gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź,

chciałbym zaznaczyć iż bateria 10h nie ma dal mnei znaczenia bo ja pracuję tylko w miejscu gdzie zawsze mogę podłączyć sobie laptopa do gniazdka.

 

Głównie zalezy mi abym mógł robić sprawnie transmisję Live na youtube i facebooku, przy użyciu 1 lub 2 kamer, bez zacinania. Obecnie nie jestem w stanie tego zrobić mimo iz mam przygotowane studio, bo komputer nie wyrabia....

 

Dodatkowo filmy 4k z lustrzanki i drona chcę móc sprawnie obrabiać i renderować an potrzeby publikacji na kanałach w social mediach.

 

Ten DELL powiem szczerze jakoś do mnie nie przemawia, procesor i5 , dysk ssd 128 gb , 8 ramu i chca za niego 7 tysięcy... . DUŻO.

Link to post
Share on other sites

Może ten nowy Huawei MateBook 13

  • Intel Core i7-8565U (4 rdzenie, od 1.80 GHz do 4.60 GHz, 8 MB cache)
  • 8 GB (SO-DIMM DDR3, 2133 MHz)
  • NVIDIA GeForce MX150
  • Corning Gorilla Glass
  • Podświetlana klawiatura

Przedsprzedaż z kodem matebook13 tablet HUAWEI MediaPad T5 i subskrypcję Office 365 za 1 zł ale i tak to połowa ceny maca :P

Link to post
Share on other sites

Mam Huawei Matebook X Pro i ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony, ale to nie jest sprzęt do robienia filmów czy grafiki. To jest coś co ma być lekkie, mobilne i ładne. Nie do końca wyobrażam sobie pracę na dużych plikach na lapku z ekranem 14".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...