Skocz do zawartości

Karta Graficzna do ~400zł


Recommended Posts

Siemka , w tym tygodniu planuje kupić coś nowszego do mojego staruszka, aktualnie mam R7 250 2GB DDR3.
MOBO:  Acer FX58M 
CPU : i7-920
PSU : Corsair HX520
 
Zastanawiałem się nad GTX770/780 ale wole dostać poradę od kogoś bardziej doświadczonego.

Budżet ~400zł.

Jeśli można to poproszę do linki do ofert Allegro/OLX smile.png

 

Co do Radeon'ów wolałbym unikać sceptycznie jestem do nich nastawiony. Ale kolejne pytanie czy gdy ewentualnie kupie GTX780 Mój zasilacz ogarnie połączenie GTX780 z i7-920, Albo czy w ogóle ten zasilacz da radę pociągnąć GTX770/780 z i7-920

Link to post
Share on other sites

Odradzam zakup gtx770 , gtx 780 ich wydajność w nowych grach jest mierna  polecam rozejrzeć się za radeonem rx  570  4gb cena bardzo zbliżona do gtx 780]  ta karta deklasuje  te gtxy  770 - 780  i spokojnie można pograć niemal w każdą  nową  grę w ustawieniach wysokich  w 1080p

Link to post
Share on other sites

Odradzam zakup gtx770 , gtx 780 ich wydajność w nowych grach jest mierna  polecam rozejrzeć się za radeonem rx  570  4gb cena bardzo zbliżona do gtx 780]  ta karta deklasuje  te gtxy  770 - 780  i spokojnie można pograć niemal w każdą  nową  grę w ustawieniach wysokich  w 1080p

Co do Radeon'ów swoje zdanie uwieczniłem pod koniec mojego posta ^^

Link to post
Share on other sites

Za 400 PLN idzie znaleźć rx 570 / 470 4GB, mocniejsze i generalnie o wiele ciekawsze niż 770/780 - czyli poziom 1060 3GB (to tak gdybyś nie był "sceptycznie nastawiony") ;)

 

Zasilacz ogarnie.

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz ma 10 lat już. 

Nie pytam ile ma lat, tylko czy ogarnie przykładową konfiguracje która opisałem wyżej :v

 

 

@Rebelmind 

 

Zaciekawiłeś mnie tymi RX'ami , Jest duża różnica w wydajności pomiędzy 570 a 470? Oraz czy nie doznam Bottleneck'u przy moim procesorze.

Edytowane przez sinrupper
Link to post
Share on other sites

Między rx 470 a 570 nieduża, może 5-7% ale 570 jest to nowsza karta więc dłużej pociągnie, tylko że do 400 zł ciężko będzie, no chyba że z koparki ze zmodyfikowanym biosem lub po gwarancyjne które lubią padać dołóż tą stwówę i wtedy już masz sapphire rx 570 4gb nitro+ z jakąś gwarancją

Edytowane przez KnOw3913
Link to post
Share on other sites

Polecam GTX1060 albo Radeon 470 w wersji mining

Potrzebna plyta z wyjsciem wideo. Dziala super

1060 nie ten budżet. Wersja Mining odpada za wyjść.

 

 

Między rx 470 a 570 nieduża, może 5-7% ale 570 jest to nowsza karta więc dłużej pociągnie, tylko że do 400 zł ciężko będzie, no chyba że z koparki ze zmodyfikowanym biosem lub po gwarancyjne które lubią padać dołóż tą stwówę i wtedy już masz sapphire rx 570 4gb nitro+ z jakąś gwarancją

Gdybym chciał dokładać to bym dołożył nie 100zł, a więcej. Chcę przeznaczyć 400 zł na kartę i na tej kwocie się zatrzymam.

Link to post
Share on other sites

jak stawiasz wydajność na pierwszym kroku i nie obchodzą Cię kwestie typu awaryjność czy pochodzenie karty - to bierzesz sobie RX 470 / 570, lecz niestety za mniej niż 400zł możesz mieć jedynie "syfiastego" RX'a ala koparka lub zimne luty u Asusa i podobne tego typu historie, a normalne oferty kosztują więcej o czym wspominał KnOw3913

 

natomiast jeśli chcesz mniej wydajny, ale bezpieczniejszy wybór to szukasz sobie 1050Ti 4GB na gwarancji

wiek zasilacza został podkreślony choćby dlatego, żebyś nawet sprawdził stan kondensatorów

temat raczej wyczerpany

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Zasilacz może mieć i 15 lat (mój Tagan w starym piecu ma 13 i nadal bez zająknięcia) i wciąż stabilnie trzymać napięcia - kwestia jakości materiałów i szczęścia.

 

@Op i7 920 to wciąż solidne 4R/8W (mimo że stare, nisko taktowanie i ze słabszym IPC) więc nie powinieneś zobaczyć / odczuć bottleneck'a moim zdaniem -> mam ~3 lata młodszego Xeona, gram głównie w mocno procesorowe gierki (csgo) i mój 580|4 GB bynajmniej nie leży odłogiem ;)

 

Między 570 a 470 potrafi być i 10% różnicy, bo 570 ma niemalże identyko wydajność jak 480 4GB, a te karty dzieliło właśnie 10-15(wersje OC)%.

 

Gtx 1050 ti za 400 PLN to może i bezpieczniejszy wybór, ale czy aż na tyle by uzasadnić różnicę w wydajności?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz może mieć i 15 lat (mój Tagan w starym piecu ma 13 i nadal bez zająknięcia) i wciąż stabilnie trzymać napięcia - kwestia jakości materiałów i szczęścia.

 

@Op i7 920 to wciąż solidne 4R/8W (mimo że stare, nisko taktowanie i ze słabszym IPC) więc nie powinieneś zobaczyć / odczuć bottleneck'a moim zdaniem -> mam ~3 lata młodszego Xeona, gram głównie w mocno procesorowe gierki (csgo) i mój 580|4 GB bynajmniej nie leży odłogiem ;)

 

Między 570 a 470 potrafi być i 10% różnicy, bo 570 ma niemalże identyko wydajność jak 480 4GB, a te karty dzieliło właśnie 10-15(wersje OC)%.

 

Gtx 1050 ti za 400 PLN to może i bezpieczniejszy wybór, ale czy aż na tyle by uzasadnić różnicę w wydajności?

 

Na taką odpowiedź czekałem!

Co do wyboru karty prawdopodobnie skuszę się na RX 470 można ich znaleźć wiecej w okolicach 400 zł a te 10% różnicy czy może i troszkę więcej nie będzie mnie boleć.

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy - tak coś czułem, że sceptycyzm można przegadać, bo z takim przelicznikiem cena/perf się trudno dyskutuje ;) Nawet gdybyśmy rozmawiali o sklepowo nowych kartach, to sytuacja się w niskim budżecie nie zmienia - Gtx 1050 Ti ma się nijak do RX 570 za te 700-750 PLN (chyba że ktoś ma jakiś stary i3/Athlon/Phenom).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam GTX1060 albo Radeon 470 w wersji mining

Potrzebna plyta z wyjsciem wideo. Dziala super

 

470 w wersji mining sugeruję omijać szerokim Łukiem... czy to nowe czy używane tematów na tym i na innych formach jest od groma.

 

Na taką odpowiedź czekałem!

Co do wyboru karty prawdopodobnie skuszę się na RX 470 można ich znaleźć wiecej w okolicach 400 zł a te 10% różnicy czy może i troszkę więcej nie będzie mnie boleć.

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

 

Ja też ostatnio zmieniłem zielonych na czerwonych mimo, iż nigdy ich karty nie miałem i nie żałuje (RX 580 8GB) no ale ~700 zł za używkę z gwarancją trzeba wydać.

 

RX 470 to dobry wybór ale szukaj jakiegoś dobrego np. od Sapphire w twoim budżecie powinieneś się zmieścić.. i lepszej karty nie kupisz w tej kasie.

 

Co do GTX 1050ti to miałem takowego od MSI i też nie był taki ostatni, do tego cichy i energooszczędny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też koparka.

 

:o .. fiku miku na dywaniku...  jak by sobie odpuścił ten stelaż to ciężko by było jednoznacznie stwierdzić. Tak na dobrą sprawę to czasem tego nie da się stwierdzić, bo ktoś kupił z gwarancją od kopacza i sam sprzedaje.. ale z dwojga złego to taki NITRO i tak powinien jeszcze śmigać bezproblemowo, jak byś miał jednak ochotę go kupić to zapytaj chociaż czy bios fabryczny jest przywrócony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...