Skocz do zawartości

Mugen 2 nie daje rady?


Recommended Posts

Witam.

Jestem Posiadaczem CPU amd 955 Be 3.82Ghz i Zrobilem Test OCCT i moje wyniki sa niezadawalajce Natomiast w IDLE 42*C a W stresie 52*C i jest problem BO na SilentumPC Spartan Mialem takie same temperatury tylko w 100% obciazeniu dochodzilo do 58*C. czym to moze byc spowodowane? Buda wentylowana z Przodu i z tylu. Moze problemem jest blokowanie Powietrza przez Karte? Albo cos zle zamontowane z Chlodzeniem Prosze o pomoc bo Place pieniadze :( a nie mam zadnej Roznicy napiecie na procesorze to 1.336 z Gory dziekuje

Link to post
Share on other sites
Gość TheRedGuy

Czekaj czekaj.. z tego co widze roznica przy obciazeniu to jakies 6stopni.. a to jest dosc duzo. Kolejna sprawa temperatura otoczenia. Kiedy robiles testy spartana? no i pasta termoprzewodzaca?

 

Jak mozesz zrobic zdjecia wnetrza obudowy i podac zawsze to pomoze. Dobrze zamontowales?

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Jeśli wentylacja jest poprawna, montaż poprawny a pasta ta sama to nasuwa mi się tylko wniosków:

 

  • miałeś świetną sztukę SilentiumPC Spartan (według pewnego dużego testu Spartan nie radził sobie po OC na platformie AMD)
  • masz po prostu proca, który jest dość chłodny
  • testy robiłeś w różnych warunkach otoczenia
Link to post
Share on other sites

buda wetylowana z przodu i z tylu po 1 wiatraku a temp pokoju dosc cieplo kolo 30 stopni moze mniej . pasta zalman stg1 nalozona na nowo wszystko dobrze przylega. jednak mi sie wydaje ze to wina karty i nie przepuszcza ona powietrza tylko beirze cale dla siebie a cieplo z niej idzie do gory i ogrzewa procesor w tym momencie w spoczynku jest 34*C a w pokoju jest moze z 20 stopni bo byly okna otwarte

Edytowane przez Aress
Link to post
Share on other sites
Gość TheRedGuy

Nie wiem co tak kombinujecie, ja tu problemu nie widze. Temperatura zalezy od temp otoczenia wilgotnosci itp. Sam piszesz ze przy 20C w masz w spoczynku 34C.. ja przy 3.5 i nizszym napieciu z temp otoczenia okolo 18C mialem niewiele mniejsze temp. przy naprawde dobrze wentylowanej budzie z noctua nh-u12p.

 

Przy tej temp otoczenia na spartanie moglo by byc naprawde goraco. Postaraj sie zrobic zdjecie wnetrza obudowy. Czy kompa masz gdzies upchanego?

 

Moim zdaniem troszke panikujesz. ale sprawdzic mozna

Link to post
Share on other sites

spartan a mugen to jak niebo a ziemia ja mam mugena na phenomie i przy 4x3,7 gdy było chłodniej było przy 100% obciążeniu 47 stopni teraz jest gorąc taki że pr*******e i jak gram przy takim OC w wieśka 2 to mam 50stopni max (pasta zalman stg-2)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...