Skocz do zawartości

Problem z zasilaczem, restarty


Recommended Posts

Sytuacja wygląda tak; od jakiegoś miesiąca grałem na konsoli i komputer służył tylko do przeglądania neta i oglądania filmów. Kilka dni temu zainstalowałem Resident Evil 2 Remake i zaczęły się problemy podczas rozgrywki. Po jakimś czasie gry komputer się restartował. Na komisariacie dochodząc do jednego miejsca (jakieś 10min grania góra) reset. Początkowo myślałem ze to wina oprogramowania więc zainstalowałem najnowsze sterowniki do grafiki i Direct x, nie pomogło. Temperatury CPU i GPU ok. Napięcie procesora w biosie dałem na Auto (był undervolt), nie pomogło. Wreszcie dziś rano po kilku takich próbach grania zakończonych resetem komputer zresetował się też podczas przeglądania internetu. Pierwsze co mi przyszło do głowy to zasilacz, mimo że wczoraj zrobiłem test na OCCT power Supply i przeszedł bez problemu ok. pół godziny.

Jako ze miałem w zapasie sprawny zasilacz, podłączyłem... no i jest ok. Właśnie jestem po kilkugodzinnej sesji z RE2R i zero restartów.

Felerny zasilacz jest jeszcze ok. pół miesiąca na gwarancji. Także planuję w poniedziałek działać z reklamacją, zastanawia mnie tylko czemu przeszedł test OCCT bez problemu?

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Jeśli po podmianie zasilacza problem od razu znikł myślę że nie ma po co.

Dla pewności jeszcze jutro zrobię sobie kilkugodzinną sesje z RE i zobaczymy.


Mała ciekawostka:

Dziś zmierzyłem napięcie 12V na wadliwym zasilaczu. Jako ze jest wymontowany z komputera podłączyłem "na sucho" z podpiętym tylko wentylatorem. Napięcie 12.30V. Niby w normie. Z przyczyn oczywistych nie zmierzyłem podczas obciążenia.

Obecnie podpięty Antec True Power Trio 430W: 12.07 na pulpicie. Dokładnie tyle samo podczas testu OCCT Power Supply.


Ed/

Dziwna sprawa. Dodłaczyłęm problematyczny (?) zasilacz znów do komputera. 12.30V w Windows, 12.32V w OCCT i RE2. Pograłem jakieś pół godzinki i zero resetów. Specjalnie wgrałem save z którego dochodziłem do miejsca gdzie zawsze był reset i poszło. Popołudniu będę testował dalej.

możliwe ze resety były przez to ze któraś z wtyczek nie stykała jak trzeba?


ed/ Jednak wina zasilacza. Po ok. godzinnej sesji w RE2 znów restart. Postanowiłem protestować w OCCT, po uruchomieniu testu Power Supply i próbie włączenia przeglądarki restart. I tak 7 razy na 10. Zaraz potem podłączyłem stary zasilacz, te same testy i nic.

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

Wczoraj odesłałem, nagrałem filmiki jak dwa razy z rzędu był reset i linki do nich podałem im w mailu. Właśnie moją największą obawą jest z tym że sprawdzą na szybko i stwierdzą ze jest ok, bo usterka nie jest ewidentna i oczywista.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...