Skocz do zawartości

Słuchawki Z dobrą izolacją otoczenia


Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu zepsuły mi się słuchawki HyperX cloud II i zacząłem szukać jakichś innych z dobrą izolacją otoczenia, niestety bez powodzenia zbyt duży wybór na rynku.

 

Słuchawki będą głównie używane do Grania i słuchania muzyki po 15h+ dziennie także wygoda też jest ważna.

Budżet : ~1200zł 

 

Wstępnie upatrzyłem sobie Sennheiser GAME ONE/ZERO,  SteelSeries Arctis Pro, Asus Vulcan PRO

 

 

Link to post
Share on other sites

Zakładając że kolega nie ma nic poza integrą to może taki zestaw:

słuchawki Beyerdynamic Custom Studio (pancerna konstrukcja, rewelacyjna wygoda, suwaki regulujące barwę dźwięku -w grach gdzie chcemy słyszeć mocne wybuchy dodajemy sobie basu, w grach w których zależy nam na słyszeniu kroków przeciwnika odejmujemy basu uwydatniając średni i wysokie częstotliwości, w miejsce odpinanego kabla można podpiąć kabel zintegrowany z mikrofonem jeśli będzie potrzebny/kabelek trzeba dokupić osobno)

https://www.ceneo.pl/36533369

 

DAC/AMP SMSL V2 (świetny stosunek jakości do ceny, przyzwoita moc wyjściowa, czyściutki dźwięk dobra jakość wykonania) 

https://www.ceneo.pl/45191852

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Posiadam Tylko to co oferuje laptop, aczkolwiek jestem w stanie zainwestować w jakiś sprzęt zewnętrzny "polepszający dzwięk", niestety nie znam się w tym temacie.

Co do Beyerdynamic Custom Studio  jest to ciekawa propozycja, jednak wstrzymam się do 20 lutego może ktoś zaproponuje jeszcze.

Link to post
Share on other sites

A ty chcesz słuchawki do grania i słuchania muzyki po 15 godzin dziennie czy słuchawki bezprzewodowe z ANC na miasto? Bo jak zamierzasz wydać kupę pieniędzy na słuchawki z ANC i korzystać z nich po 15 godzin dziennie to weź jedno pod uwagę - będziesz je musiał ładować codziennie a co za tym idzie nastąpi degradację akumulatora. Za dwa trzy lata będzie w takim samym stanie jak aku w 2-3 letnim smartphonie czyli na wymarciu.

Recnenzje:

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

W sumie masz racje, przepraszam za moją niewiedzę w tym zakresie, zainwestuje w Beyerdynamic Custom Studio. Dzięki za pomoc

 

zastanawiam sie tylko czy zamiasst SMSL v2 może byc fiiO - E10k Olympus

  Edytowane przez ryuuku
Link to post
Share on other sites

350zl~~


Zakładając że kolega nie ma nic poza integrą to może taki zestaw:

słuchawki Beyerdynamic Custom Studio (pancerna konstrukcja, rewelacyjna wygoda, suwaki regulujące barwę dźwięku -w grach gdzie chcemy słyszeć mocne wybuchy dodajemy sobie basu, w grach w których zależy nam na słyszeniu kroków przeciwnika odejmujemy basu uwydatniając średni i wysokie częstotliwości, w miejsce odpinanego kabla można podpiąć kabel zintegrowany z mikrofonem jeśli będzie potrzebny/kabelek trzeba dokupić osobno)

https://www.ceneo.pl/36533369

 

DAC/AMP SMSL V2 (świetny stosunek jakości do ceny, przyzwoita moc wyjściowa, czyściutki dźwięk dobra jakość wykonania) 

https://www.ceneo.pl/45191852

 

 

Doszły mi dzisiaj  te słuchawki i moje wrażenia są mocno średnie, Jakość dźwięku bez porównania do  czegokolwiek innego niż miałem lecz Izolacja otoczenia która była głównym wyznacznikiem mojego wyboru jest mocno średnia Porównał bym ją nawet do Słuchawek które miałem, tzn. HyperX Cloud II, zastanawiam sie tylko czy dodatkowy układ cokolwiek zmieni.

Link to post
Share on other sites

W kwestii izolacji jedno co możesz zmienić to wymienić pady na skórkowe. A jeżeli chodzi o dźwięk to tak, dołożenie zewnętrznej sensownej jakości karty dźwiękowej poprawi dźwięk 


Jak masz jeszcze w domu te HyperX to załóż pady od nich do Custom Studio i zobacz czy ci poziom izolacji będzie odpowiadał. Jakby co zawsze możesz słuchawki odesłać bez podawania przyczyny.

Link to post
Share on other sites

Powiem w prost chodzi mi głównie o to że z kolegami wynajmujemy cały dom i zrobiliśmy sobie "gaming room" jednak jedną z wad jest to że jestem jedyną osobą która słyszy normalnie ich w słuchawkach podczas rozmowy na discordzie i normalnie co jest niemałym problemem, jest tak dlatego że jeden jest prawie głuchy bo jak mówisz do niego jak stoimy gdzieś to on czasami nic nie słyszy, drugi ma rozwalony głos na 100% to i tak nic innego nie słyszy a ja z uwagi że staram się dbać o mój słuch ustawiam poziom głośności na 25-30%, znacznie to zmniejsza jakąkolwiek "izolacje" w tym momencie. Od słuchawek oczekuję głównie tego że jak siedzę metr od nich i będę na tym 25% głośności to ich słyszeć nie będę. a nawet lepiej, jeżeli takie istnieją słuchawki to aby ich nie słyszeć nawet przy 1% głośności. Rozumiem też że pewnie jest bardzo mało takich słuchawek a nawet pewnie takich nie ma, jestem w stanie też powiększyć budżet do max 1700zł za słuchawki.   Co do Jakości dźwięku poziom jaki prezentowały Custom Studio bez zewnętrznej katy dzwiękowej jest zdecydowanie wystarczający, mógłby być nawet trochę gorszy byle by zyskała na tym "izolacja".

Link to post
Share on other sites

Liczyłem po cichu na słuchawki zamknięte ponieważ używałem swojego czasu dokanałowych i przy około 4-5h strasznie od nich uszy bolą ale jak widzę to jedyne wyjście.

W takim razie jakie dokanałowe słuchawki polecacie?

Edytowane przez ryuuku
Link to post
Share on other sites

Miałem HyperX Silver , obecnie mam MMX300 i poziom wygłuszenia/wytłumienia jest odrobinkę lepszy niż w kinkstonach. Patrząc na konstrukcję tych słuchawek to chyba to to samo co Custom Studio. 

Może to subiektywna ocena, albo mamy zupełnie inne odczucia.

Link to post
Share on other sites

Izolacja często nie idzie w parze z wygodą. Jedno albo drugie. Jeśli chcesz słuchawki z bardzo dobra izolacja kup Ultrasone 580/780HFI ale one do wygodnych na fabrycznych padach nie należą i w zasadzie o to tylko można się przyczepić.

Link to post
Share on other sites

A co z DT770M 80OM lub Focal Listen? podobno też nie są za wygodne a mają dobrą izolację, do tego zawsze dla wygody można "doczepić" jakąś gąbkę, najważniejsze aby na uchu były okej w "górnej" części można więcej zrobić w temacie wygody.

Link to post
Share on other sites

To na pewno nie są słuchawki z jakąś dobrą izolacja ale graja bardzo solidnie ,bez frajerków scenicznych. Bardzo wygodne.

czy jest jakaś znacząca różnica między DT770 M 80 ohm a DT770 pro?

W basie ,80 ma ich nieco więcej.

Link to post
Share on other sites

To na pewno nie są słuchawki z jakąś dobrą izolacja ale graja bardzo solidnie ,bez frajerków scenicznych. Bardzo wygodne.

W basie ,80 ma ich nieco więcej.

W takim razie zostałem trochę oszukany ponieważ osoba która mi je poleciła powiedziała iż mają nie najgorszą izolację 

Link to post
Share on other sites

Wymieniając Custom Studio na DT770 80 Ohm dostaniesz prawie te same słuchawki tylko bez odpinanego kabla. Jak chcesz podnieść izolację w Custom Studio (lub DT770) pozostaje tylko wymiana welurowych nauszników na skórkowe. DT770 M od wersji Pro różnią się skórkowymi nausznikami. Jest jeszcze wersja Ltd z wbudowanym ogranicznikiem głośności do bodajże 98 dB dla ochrony słuchu dźwiękowców w studiu - żeby nie uszkadzali słuchu zbyt wysoką głośnością uzyskana np przez przypadek/pomyłkę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...