Skocz do zawartości

samoczynne wyłączenie sie komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PLSBX,

Recommended Posts

Witam, od wczoraj komputer sam się wyłącza, jak powypinam wszystkie kable i odczekam bez zasilania z 10 min albo wymontuje kable i zaraz je ładuje zpowrotem to komputer się włącza i chodzi jakieś 10 15 min.
Dzisiaj chwilę temu przedmuchałem całego od środka trochę kurzu było, i jak patrzałem na programie : CPUID HWMonitor to wszytko wygląda ok. I nie wiem o co biega teraz, na płycie głównej wybrzuszeń nie ma , chyba że to zasilacz siada.
 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz ma z 3 lata. A innego nie posiadam.

No wyłącza się nagle chodzi a po pewnym czasie pyk wyłącza się sam.

Najlepsze jest to że jak się wyłączy a ja chce go włączyć to ni hu hu tylko dopiero jak powypinam inne kable to znowu trybi .

oglądałem teraz kabel od zasilacza i jak jest wtyczka od zasilacza to ją powąchałem i czuć z niej zapach takiego wypalania się ale znalazłem kabel po starym zasilaczu 300W i z tej wtyczki nic nie śmierdzi , podpiołem to i komp działa jeszcze działa bo patrze na zegarek, wcześniej chodził tylko 6 min .

Teraz komp się włączył tylko na 40 sek i się wyłączył. Jakieś pomysły ? Chyba że ten zasilacz bym musiał kupić nowy.

Link to post
Share on other sites

Wygląda na zabezpieczenia które włączają się z jakiegoś powodu. Zasilacz wymień (jeśli będzie się działo to samo na nowym to zawsze można zwrócić lub sprzedać dalej), ale dla pewności sprawdź czy nie ma gdzieś punktów gdzie może robić się spięcie. Może to być wszystko: coś pod płytą główną, jakiś kabelek przetarty czy nawet niefortunnie leżąca wtyczka molex która styka co jakiś czas 12V z obudową.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...