Skocz do zawartości

Wymiana karty.


Recommended Posts

Na początku witam i pozdrawiam Szanownych Forumowiczów.

 

Teraz mój problem.

Właśnie wczoraj kupiłem nową kartę graficzną MSI GTX 1050Ti Gaming.

Wymieniłem ją za padającego i już starego HD7850.

Ale mam problem po zainstalowaniu karty w płycie pokazuje się w biosie kod D6.

To już wiem nie rozpoznano karty.

Po resecie ,zaktualizowaniu biosa zaskoczyło i windows sie uruchomił ,zacząłem instalacje sterów .

W jej trakcie brak obrazu i cisza.Poczekałem i reset i powrót do początki. D6.

Karta ma jakieś tam ledy na sobie widać ,że od czasu do czasu migną ale w zasadzie ciemność.

Stary HD7850 działa zaraz po włożeniu bez problemów.

Co jest nie tak ?? Gdzie może tkwić problem?

 

Asrock p67 pro , i5 2500k , 16gb gskill, TAGAN 600W

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak dodatkowe zasilanie jest podpięte (o ile ma) i prawidłowo jest wpięta do gniazda PCI-E to wszystko powinno śmigać bez zająknięcia. Pozatym radek ma TDP prawie 2x wieksze, więc ja bym obstawiał wadliwy egzemplarz karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Dodatkowe zasilanie ma i jest podpięte. Wpięcie do gniazda pci-e prawidłowe ,tylko w jedną stronę można wpiąć :)

Tylko ,że po pierwszym zamontowaniu karta nawet nie świeciła po kolejnych kilkunastu próbach, resetach biosu, kombinacjach z zasilaniem (dwa pcie z zasilacza ,molex 6pin) system się uruchomił ale na 5 minut.A teraz znowu ciemno i głucho.

Link to post
Share on other sites

Przed zamontowaniem nowej karty w trybie awaryjnym usunałem stery radka .A potem to już kombinowanie i koniec.Jutro sprawdzę kartę w innym kompie .Jak nie działa do zwrot do sklepu.Ale nawet gdyby coś ze sterowników Amd zostało chyba bios powinien normalnie wystartiwać ,a nie piszczeć i wyświetlać kod d6.Witam,karta sprawdzona na dwóch systemach. Nie działa poprawnie na rzadnym. Nie daje sygnału na wyjściu .Jutro odsyłam do sklepu.Mimo wszystko dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc.Pozdrawim

 

 

Witam.Karta wymieniona ,ale postanowiłem troszkę dołożyć i kupiłem MSI GTX 1060 3 GB. Po włożeniu karty do kompa ten sam problem błąd d6 i ciemność . Ale zrobiłem kolejny update biosu płyty instant flash i po tym zabiegu działa jak ta lala. Z wyboru jestem zadowolony .pozdrawiam

 

Edytowane przez anderan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...