Skocz do zawartości

i9 9900K - Taktowanie i temperatury


Recommended Posts

Cześć. Ostatnio nabyłem 9900K + chłodzenie Dark Rock Pro 4 i mam dwa pytanka ;]

1. Czy normalnym jest, że procesor ten wg. wskazań CPUID praktycznie cały czas, nawet w spoczynku jest taktowany min. 4700 MHz ?

2. Czy przedstawione temperatury są ok ? (wentylatory ustawione na auto)

Spoczynek (taktowanie min.4700MHz) - 27C

Cinebench15 - max. 67C

IntelBurnTest - max. 75C

Render 4k60fps w Vegasie - max 70C

 

Link to post
Share on other sites

Jak masz ustawione w systemie , wysoka wydajność , zrównoważone , oszczędne ? Temperatury w porządku...

 

 

To i ja mam pytanie   odnosnie   tego procka .  

 

BF 5 ustawienia na maxa ,  rozdzielczosc 1440  temp  max 93 stopnie po 15 minutach grania . Temp normalna czy nie ? 

 

Dodam ze mam noctua  NH D15  ale niestety nie moge  załozyc   tego tak aby wentylatory skierowac do  wylotu z obudowy  bo sekcja zasilania  przeszkadza . Na sankach   jest gwint na srube ktory   wadzi o sekcje zasilania . 

 

Jakie inne chłodzenie mozna by  tu zastosowac  ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli proc nie kręcony to 93 stopnie na NHD15 to stanowczo za dużo. Bez OC na takim coolerze moim zdaniem powinno być coś koło 60-70.

Jak to chłodzenie masz teraz ustawione, tak że wieje do góry obudowy? Masz u góry obudowy jakieś wentylatory wyciągające powietrze, albo chociaż miejsce żeby takie zamontować? Przydałoby się sensownie ustawić tą noctue żeby zbić temperatury.

Ewentualnie zamiana na Dark Rock 4 Pro (wydajność taka sama, ale mocowanie może nie będzie przeszkadzać) lub jakieś AIO. Ale niestety najlepszą opcją dla tego proca jest custom loop, jeśli w grę wchodzi OC w okolice 5GHz.

Edytowane przez michalmx0
Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli w grę wchodzi OC w okolice 5GHz

I to jest własnie ból bo ja mam 5GHz i chłodzenie powiedzmy daje radę ale w grach dobija do 85/90 stopni ale tylko gdy wczytuję nową mapę lub po zakończeniu rozgrywki jest to chwilowy skok normalnie podczas grania jest tak około 65/70 stopni. Walczę z biosem i ustawiam jak mogę ale przy 5GHz no bez wody nie podchodzi no chyba że skalp i zmiana "gluto-luta" na ciekły metal. 

Link to post
Share on other sites

der8auer na yt zrobił filmik o 9900K i jego temperaturach. Niestety nawet skalp i ciekły metal niewiele dają. Jedyną opcją, która coś sensownie pomogła było szlifowanie rdzenia (tak rdzenia CPU). Niestety upakowanie takiej ilości rdzeni/wątków na powierzchni krzemu niewiele większej niż w 8700K musiało się odbić na temperaturach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...