Skocz do zawartości

1060 wymiana na radeona ? czy to wykonalne ?


Recommended Posts

Witam,

 

myślę nad wymianą grafiki, aktualnie mam 1060 msi x 6gb, chętnie kupił bym jakiegoś radeona ale tak przeglądam i chyba nie ma nic wartego uwagi?... Jeśli nie to zostaje mi 2060 lub 2070 i przepłacanie za rtx.. co myślicie ? jest sens?

 

Reszta sprzętu to R5 2600 4Ghz 16gb ram 3200Mhz ,  SilentiumPC Vero L1 500W

 

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez niron
Link to post
Share on other sites

Wymiana na RX580 czy RX590 nic nie wniesie. Nawet jeżeli będzie przyrost wydajności rzędu kilku procent, to stracisz kilkaset złotych.

Przepłacanie za 2060 też moim zdaniem nie ma sensu. Wstrzymałbym się do czasu premiery 1160 Ti, czy 1170, jeżeli mają takową w planach.

Link to post
Share on other sites

Radeon to tylko RX 590, bo jest na pewno wydajniejszy. RX 580 wygrywa, przegrywa z Geforcem, do tego więcej prądu zje, a wydajności większej nie uświadczysz, no chyba, że w RE2 gdzie 1060 6GB ma nawet mniejszy fps niż mój RX 570(580 ma ok 20fps przewagi nad gtx), ale takich gier jest mało, albo wcale, jeszcze bodajże BF5 lubuje się z Rx'ami?

 

Poczekaj na nowe gtxy, albo na Navi od AMD.

Twój gtx nie jest zły, do tego jak na swoją wydajność, jest ekonomiczny..

Link to post
Share on other sites

V56 NIGDY nie była wolniejsza od 1070, czasami była na podobnym poziomie a zazwyczaj szybsza - mniej więcej w połowie drogi między 1070 a 1080. Stąd mamy na rynku zapchaj-dziure w postaci 1070 ti.

 

Proszę nie naginać rzeczywistości ;)

Link to post
Share on other sites

W niektórych grach szybsza w niektórych wolniejsza różnica kilku klatek.

Używana 1300, używany GTX 1070 1000zł, 300zł różnicy nie opłaca się dokładać,

szczególnie dla osób które grają w sandboxy GTA czy Assasins Creed bo w nich jest wolniejsza.


Może jakiegoś palita GTX 1660TI będzie można kupić za 1300zł wtedy to juz całkiem nie będzie opłacalna.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Czy to Vega czy to GTX aby referenta nie brać bo turbina jest nieznośna.

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-radeon-rx-vega-56-8gb-warszawa-sklep-7613277240

Droga ta vega ponad 1400zł za gigabyta z dwoma wentylami.

GTX 1070 Gigabyta tez z dwoma wentylatorkami niecały 1000zł.

A dwa wentylatory to podstawa, żeby to było inno 3d to i tak będzie lepsze od referenta.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...