Skocz do zawartości

Po włączeniu, nie wyświetla się obraz.


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera (nie jestem w stanie podać teraz dokładnej konfiguracji (mam na myśli procesor), gdyż nie wyświetla mi się obraz): mobo ASUS M2N-MX SE, Zasilacz Trust 370W PSU Low Noise PW-5150 item number: 14886, procek amd athon 64 x2 cos kolo 3Ghz (dokładnie nie pamiętam jaki!), 3GB P. RAM, Karta d33006 Gigabyte , dysk samsung hd250hj, 


2.System operacyjny: Windows 7 (64bit)


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: zamontowanie karty sieciowej, odłączenie i podłączenie pinów


4.Używany program antywirusowy:


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: sprawdzenie wszystkich kabli, odłączenie i podłączenie pinów


6.Informacje dodatkowe: Witam mój problem wygląda następująco: dostałem komputer od taty, jako iż nie było tam karty sieciowej, postanowiłem wziąć ją z mojego poprzedniego komputera i ją zamontować.


Przy montażu, nad ruszyłem jeden z kondensatorów, pomyślałem sobie wtedy "Już po płycie", odpalam maszynę i wszystko ok. Podłączam kartę sieciową, włączam komputer i komunikat "USB Device Over Current Status Detected !! System Will Shut Down After 15 Seconds.", pomyślałem, że może to wina pinów, które być może też nad ruszyłem, ze względu iż obudowa jest malutka.


Odłączyłem więc je wszystkie, zajrzalem na stronę producenta, żeby wiedzieć jak je z powrotem podłączyć, były mi wtedy obce oznaczenia "Ground, GND" więc źle je podłaczyłem. Za każdym razem gdy próbowałem włączać komputer, zasilacz odłączał prąd. Po rozmowie z kolegą, doszliśmy do wniosku, że źle podłączyłem piny. Dowiedziałem się o oznaczeniach "Ground, GND +-, podłączyłem je poprawnie i maszyna odpaliła, lecz nie pojawił się obraz (no signal)...


Kolega stwierdził, że komputer jest po takich przejściach, że teraz "głupieje" i próbuje znaleźć dobrą rozdzielczość aby wyświetlić obraz na monitorze, powiedział, żebym podłączył klawiaturę i wcisnął kombinację klawiszy, dzięki której komputer dobrał by odp. rozdzielczość. Podłączyłem więc klawiaturę, myszkę, lecz komputer ich nie wykrył, gdyż żadna z diod nie paliła się (na klawiaturze po wciśnięciu caps, na myszce nie świeciła się dioda, tak jakby nie była podłączona.). Co w takiej sytuacji zrobić? Dołączam film: https://www.youtube.com/watch?v=GX0YCWMXjqw


Link to post
Share on other sites

Zrób zdjęcie tego co dotknąłeś i co podłączałeś. Pierwszy komunikat mówi o prawdopodobnym spięciu, a kolejne problemy to potwierdzają. Więc pierwsza możliwość że coś się upaliło.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

https://imgur.com/a/z1omCzq

 

Być może to karta sieciowa spowodowała problemy, gdyż była z komputera, który prawdopodobnie miał uszkodzoną mobo.

W takim razie, co mogło pójść? Wszystkie podzespoły, czy tylko mobo?


W sensie stary komputer jako tako chodził

Podzespoły takie jak: dysk, procesor, naped, karta sieciowa były wykrywane (kartę siec. raz wykrywał, raz nie). Karty graf. nie wykrywał, a informatyk powiedział, że prawdopodobnie płyta zepsuta, bo inne karty podłączał i nic.

Edytowane przez Babik5
Link to post
Share on other sites

Całkiem możliwe że płyta jest uwalona. Odłącz wszystko i zostaw tylko płytę, procesor z chłodzeniem i ram. (głośniczek oczywiście też)
Jak tutaj wyda z siebie dźwięk to można podejrzewać że jakaś karta robi problemy. Jeśli nie to raczej nie uratujesz komputera bez wkładu finansowego.

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij kartę graficzną i podłącz monitor do zintegrowanej karty graficznej. Żeby zintegrowana zgłosiła gotowość musisz mieć podłączony kabel od monitora, od samego początku (tak mnie się wydaje). W tedy musisz przestawić w biosie kolejność tak jak na obrazku https://zapodaj.net/5fa7d0027ba63.png.html  Jak równie musisz wyłączyć w biosie zintegrowaną kartę sieciową(OnBoard LAN- Disablet) przed włożeniem tej swojej, na screen szocie masz pokazane jak to zrobić. Wychodząc z biosu zapisujesz ustawienia. Kompa wyłączasz wkładasz ponownie swoją kartę graficzną+ kabel od monitora) i kartę sieciową. Możliwe że będzie działać.  

 

Płyta raczej działa ponieważ przechodzi wszystkie testy biosu po czym słychać odgłos sprawdzania gotowości DVD na filmiku od 1:35. 

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...