Skocz do zawartości

GTX 1070 Palit GR, jaki procesor, co do zmiany?


Recommended Posts

Witam. 

 

Chciałbym niedługo wymienić procesor na jakiś lepszy. Co by pasowało do mojego zestawu? Ewentualnie można coś w zestawie pozmieniać, zestaw do gier. 

 

 

 

Zestaw komputerowy:

 

 

 

Procesor Intel Core i5-6600, 3.3GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600

 

Pamięć HyperX Savage, DDR4, 16GB,2133MHz, CL13 (HX421C13SBK2/16)

 

Obudowa SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2 (SPC135) 

 

Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140)

 

Płyta główna MSI B150M NIGHT ELF

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144)

 

Karta graficzna Palit GeForce GTX 1070 GameRock 8GB GDDR5 (256 bit) 3x DP, HDMI, DVI (NE51070T15P2G)

 

Dysk serwerowy Seagate SV35, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (ST1000VX000)

 

Dysk SSD GoodRam IRDM Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)

 

 

Monitor 24 cale, niecałe 60ghz 

Link to post
Share on other sites

Możesz zmienić na jakąś i7 ze skylake'a. Ale masz płytę B150, więc i tak nie podkręcisz, warto to wziąć pod uwagę.

Po co chcesz zmienić procesor?

Mam niemal identyczny zestaw (sygnaturka) i raczej miewam 100% zużycia GPU, nie wiedziałem jeszcze żeby CPU mnie ograniczało.

Jakaś konkretna gra?

Link to post
Share on other sites

Do tej pory w sumie nie narzekałem, powymienialem pasty, temperatury są niskie. Problemów w grach niemiewalem, bo w sumie jakieś super wymagające nie grałem.

 

Ostatnio kupiłem black opsa 4. W trybie blackout miałem dobry fps, ale były mocne dropy np ze 100 do 2 i gra się scinala na parę sek i tak co jakiś czas. Myślałem, że mam uszkodzony hdd bo po odlaczeniu było ok niby, ale na drugi dzień to samo.

 

Za nim rozwiązałem ten problem, zużycie GPU wynosiło 70-80%, a procesor każdy rdzeń po 100%.

Na innym forum pomógł mi kolega z rozwiązaniem. Komputer był po formacie, ale znowu zrobiłem reinstall sterowników od karty jakimś tam specjalnym programem. W ustawieniach gry, w plikach zmieniłem wartość worker threads z domyslnej 2 na 1 i jak widać pomogło.

 

Teraz zużycie GPU się zmniejszyło o jakieś 10%+/-,a CPU oscyluje w zużyciu ok. 60-70%+/-.

Ustawienia wysokie, full rozdzialka i stale 60fps.

 

Szczerze powiedziawszy to nie wiem jak powinno wyglądać zużycie CPU i GPU, bo każdy inaczej gada i się człowiek gubi..

 

Wydaje mi się że komputer nie należy jakoś do najgorszych, ale procesor tak troche przyszłościowo już tak, tak mi się wydaje.

 

W grę by wchodziła wymiana płyty głównej, ale to ostatecznosc. Co Ty byś mi polecił? A może jakaś nowsza i5, która osiągami są na równi ze starszymi i7k?

Link to post
Share on other sites

Na tej samej płycie to maksymalnie coś z Kaby Lake (i7-7700K to bodajże najmocniejszy). Raczej nieopłacalna zmiana, niewielki zysk a koszty duże. Wskoczysz tylko jedną generację, a dzisiaj mamy już dziewiątą.

Na Twoim miejscu bym jeszcze trochę poczekał, skoro nie ma palącej potrzeby. Przygotował się na wymianę procesora i płyty gdzieś przy 10 generacji.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam niemal identyczny zestaw (sygnaturka) i raczej miewam 100% zużycia GPU, nie wiedziałem jeszcze żeby CPU mnie ograniczało. Jakaś konkretna gra?

Wszelkiego rodzaju gry multi player Np BV5  4 rdzenie i 4 wątki są  wąskim gardłem upgrade   w twoim przypadku  na core i7 nie opłaca się ze względu na płytę główną która uniemożliwia oc  i ceny tych procesorów są chore  . Dużo  lepszym pomysłem jest zmiana platformy  na amd ryzen 2600  obecnie najlepszy stosunek cena wydajność tutaj zdecydowanie  zauważysz różnice w wydajności

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...