Skocz do zawartości

Czy podpięcie tego SSD się uda i wszystko bedzie ok (stary pc ) ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym przyspieszyć mój PC HDD ktore mam 1TB dziala slabo ( na nim jest win7 )

 

Mój PC

 

procek : FX 6100

mobo : asus m5a78l-m lx3

ram : 1333 8GB

Karta graficzna : gtx 1050

zasilacz : Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W

 

Czy jak kupie to  

Dysk SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E250BW)

 

i potem kupie to : 

 

Gembird SATA - M.2 NGFF

 

 to dlatego że moja płyta jest stara 

 

Podłącze i zainstaluje widnows 7 na tym ssd ( nie chce dziesiątki bo mnie denerwuje )

 

To wszystko będzie ok ?

 

Dlaczego pytam 

1 ( sam nie wiem czy to będzie działało usłyszałem od kumpla że jest przejściówka gamebird )

2 ( mówił że może byc inna wydajnosc ale to raczej malo mnie obchodzi bo w tym roku musze kupic i tak nowego dobrego pc ktorego juz kupuje 7 lat i nadal go nie moge kupic takie życie w PL :)  ) 

3 jak bedzie git to jakie kabelki mam kupowac do tego dodatkowe

 

Liczę na Pomoc wiem ze pomożecie bo jestescie najlepsi :)

Przepraszam za blędy pisze na szybko

 

 

Link to post
Share on other sites

baa, nawet gdybyś miał dobrą przejściówkę, to też nici, bo masz tylko jedno pci-e x16, które ci karta zajmuje, więc nie ma pod co podpiąć. Do tego płyta raczej nie ma boota nvme, więc nawet gdybyś się pozbył grafiki, to by trzeba było z alternatywnych bootloaderów korzystać. 

Link to post
Share on other sites

baa, nawet gdybyś miał dobrą przejściówkę, to też nici, bo masz tylko jedno pci-e x16, które ci karta zajmuje, więc nie ma pod co podpiąć. Do tego płyta raczej nie ma boota nvme, więc nawet gdybyś się pozbył grafiki, to by trzeba było z alternatywnych bootloaderów korzystać. 

jest jeszcze drugi slot i taka przejsciówka na allegro 

https://allegro.pl/oferta/adapter-pci-e-x4-m-2-ngff-m-key-ssd-nvme-6923257510?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Akcesoria+%28Laptop%2C+PC%29&gclid=EAIaIQobChMIyIb_9NPh3wIVQ-AYCh293Q8wEAQYAiABEgKxjPD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

mam pod to drugie podpiętą karte muzyczna którą bym poprostu odpiąl 

co myślisz

Niestety ale ta przejściówka nie zadziała z dyskami NVMe

dlaczego nie ?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ty tam masz na płycie tylko pci-e x1, pci-e x16 i pci, nie masz gdzie włożyć tej przejściówki na pci-e x4...

 

Musiałbyś się karty pozbyć.

 

 

Ta pierwsza przejściówka którą podałeś jest dla ssd m.2 ahci, nie nvme, dlatego nie zadziała z tym ssd.

Link to post
Share on other sites

dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Przejściówka co podałeś wyżej obsługuje tylko ssd M.2 z interfejsem sata  a samsung jest obsługiwany przez protokół nvme.

Druga przejściówka którą podałeś to już tak ale i tak twoja płyta tego nie obsłuży tak jak pisze kokosnh.


dzieki wielkie pozdro milego dnia

Ty tam masz na płycie tylko pci-e x1, pci-e x16 i pci, nie masz gdzie włożyć tej przejściówki na pci-e x4... Musiałbyś się karty pozbyć. Ta pierwsza przejściówka którą podałeś jest dla ssd m.2 ahci, nie nvme, dlatego nie zadziała z tym ssd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...