Skocz do zawartości

RX 570 pytanie o UV


Recommended Posts

Witam

Chciałbym wykonać UV i co jeszcze by tu zrobić. I nie wiem jak zacząć i jak się to robi?? Jestem w tym zielony. Ustawienia fabryczne mam takie przesyłam linki do fotek

https://zapodaj.net/7dc1546a4b231.png.html

 

https://zapodaj.net/0bd219a277239.png.html

Tylko power ruszałem ale nie wiem czy dobrze.

Mój komputer to:

AMD Ryzen 3 2200G 3,5GHz

ASRock A320M Pro4

2x4 GB GOODRAM 2400MHz IRIDIUM White CL15

Gigabyte Radeon RX 570 GAMING 8GB GDDR5

Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM

LG GH24NSD1 SATA czarny OEM

Corsair VS650 650W 80PLUS BOX

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

Windows 10 Home PL 64bit

Link to post
Share on other sites

Radeony standardowo mają ustawione dość wysokie napięcia i dość łatwo można je obniżyć. Teraz pytanie czy zależy Ci na maksymlanym UV w celu obniżenia temperatur, hałasu i poboru prądu czy UV z delikatnym podkręceniem? Jakie temperatury masz obecnie?

 

Ja swego czasu na xfx RX470 z badziewnym chłodzeniem miałem ustawienia jak poniżej gdyż w standardzie była straszna suszarka.

 

48381255_1431878370282064_69957921965867

 

Nie pamiętam taktowania ale chyba domyślne 1226mhz.+ boost.

 

 

Na moje oko to spokojnie możesz zjechać do 1050mV i potem obniżaj dalej co 10-20mv i sprawdzaj stabilność oraz czy trzyma zegary przez min. kilkanaście minut  w jakimś wymagającym tytule.

Link to post
Share on other sites

Okey dam trzy ostatnie stany 1000 a co z 4 stanem bo jest 1087 mV a 3 stan ma 1025 mV

To ma być stan 1 765

Stan 2 950

Stan 3 1025

Stan 4 1087

Stan 5 1000

Stan 6 1000

Stan 7 1000

Dobrze rozumiem i tak ustawić ?? Czy ten 3 i 4 zmniejszyć??

Obecnie temperatury mam 73 stopni tak zależy mi na ciszy i minimalny OC

Link to post
Share on other sites

Pierwszy obrazek: Stan 4-7 możesz spokojnie dać 1025-1050 (zamiast 1087 i 1150).

 

Drugi obrazek; zamiast Auto dać 1000.

 

Potem przetestuj za pomocą jakiegoś benchmarka, w razie artefaktów, wywalania, zawieszania, kombinujesz z tymi wartościami w zakresie +\- 50mV

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Próbowałem zrobiłem tak nie wiem czy tak można

Stan 1 765

Stan 2 870

Stan 3 900

Stan 4 915

Stan 5 935

Stan 6 965

Stan 7 985

Zero artefaktów

RPM 800 ale przy cutscenkach rozkręca się na 1000 RPM i przy cutscenkach zaczyna buczeć w komputerze

Temperatura minimalna 54 stopnie do 69 stopni maksymalnie w grze.

Edytowane przez mateo931
Link to post
Share on other sites

No i jakie zegary masz podczas gry teraz? Bo swego czasu Wattman, jeżeli miał takie samo napięcie na więcej niż jednym stanie, to automatycznie wybierał niższy zegar.

1240 mhz czasami jest 1100 mhz

Na Wattmanie jest 1245 mhz

 

Użycie GPU 100 procent

Mam sprawdzić przez GPU Z ?? Bo sprawdzałem przez nakładkę amd

Jak te stany zmieniłem to teraz zrobiłem programem GPU-Z taki test i to wynik podczas grania nowe Deusa Ex z 25 minut.

I jak ??

http://gpuz.techpowerup.com/19/01/04/6dt.png

 

Core Clock spada jak wchodzę na menu lub daje pauze.

 

dalsza gra http://gpuz.techpowerup.com/19/01/04/d2r.png

To gra w oknie

A pełnym ekranie temperatura do 69 68 stopni czasami

Edytowane przez mateo931
Link to post
Share on other sites

To że zegar spada w menu lub na pauzie to normalne, bo grafika przechodzi na słabszy tryb wtedy - liczy się praktycznie tylko taktowanie przy 100% obciążenia. Wszystko poniżej 70*C w stresie to dobra temperatura więc jest ok.

Link to post
Share on other sites

71C to jest w porządku, nawet 73 jest ok, karta jest przystosowana do takiej temperatury. Zresztą chyba już wszystko powiedziane, tak samo jak na pclabie męczyłeś, tyle stron tematu, nawet screeny wrzucano i nic, zero zrozumienia.

To co masz jest w porządku, u mnie tez grafa ciśnie nawet na 73 stopnie, zależy też od wentylacji w obudowie, od gry, bo nie w każdej grafa dociągnie tylu stopni.

Zbijanie zegara w menu, w czasie bezczynności to ok, to jest normalne, jeśli w czasie obciążenia zbija takty, to zmień/zwiększ limit mocy, miałeś chyba mieć 30% jak było gadane?! Bo Giguś domyślnie ma 90W TDP, taki bios, i trzeba samemu naprawić błędy producenta.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem zmieniłem teraz na 30

Czyli to z tego obrazka drugiego jest w porządku?? Jak undervolting robi się to zawsze będzie 73 stopnie od producenta i nie da rady zniżyć aby było do 68 stopni??

Udało mi się zrobić że RPM mam do 900 a było do 1400 RPM chyba dobrze ??

Link to post
Share on other sites

Żeby zbić temp, to musisz grać na niższym fps, np nie cisnąć na maksa, wtedy karta nie poci się, działa na pół gwizdka.
Można podbić wentylator by pracował mocniej, ale to wtedy będzie głośniej.

 

UV ma zaniżyć pobór, i temp również, co za tym idzie cicha praca chłodzenia, ale nie zrobisz tak, żeby w każdej grze to działało na 100%, dlatego masz też funkcję Chill o której już pisaliśmy.

W niej dla każdej innej gry ustawiasz sobie przedział FPS, wtedy karta odpoczywa, nie grzeje się i powinno być to czego oczekujesz.
Tylko, że to też nie zawsze, wszystko zależy od obudowy, wentylacji, temp w pokoju, i w co gramy, jak masz 70-100FPS i więcej w jakiejś gierce to temperatura podskoczy.

 

Jak grasz w jakieś single gierki, można skorzystać z Chill, wtedy ustawisz sobie zakres swojego FreeSync, na przykładzie moim:
Mam FreeSync w przedziale 40-75hz (40-75fps), np  w takim Resident Evil 7 ustawiłem sobie Chill na 60-73fps.
W innych grach mam np 50-73fps w takim Mass Effect Andromeda, gdzie tak nie czuć spadku. W Prey tak samo można ustawić.

 

Ustawiasz sobie dowolnie ale to tylko przykład jak zbić tą temperaturę o którą tak tutaj walczysz.
Można też otworzyć obudowę, zawsze zbije to temperaturę :P

Link to post
Share on other sites

Rozumiem jak zrobiłeś undervolting to nadal masz taką samą temperaturę co przed undervolting czyli do 73 stopni?? Jak tego mi nie obniżyło temperatury to nic nie robić to jest w porządku??

Jak gram Fornite lub inne gry to momentalnie zaczyna w skrzynce buczeć a RPM 780 RPM to może być od procesora ?? Tylko w grze tak mam

Prawdopodobnie wpada w rezonans obudowa bo jak dotknę to cisza zastanawiam jakie są sposoby na to

Link to post
Share on other sites

Odnośnie hałasu, możliwe, że obudowa, nawet możliwe, że któryś z wentylatorów na obudowie.
Ale z hałasem to nie pomogę, bo ja jestem przygłuchy 80% utraty, więc nie odbieram tak dźwięku jak inni.
Jedynie co mnie wkurzało to gtx 780Ti referent z 70-80% obrotów to była wyjka:P   Teraz to jest cisza.

Link to post
Share on other sites

Co może być nie tak?? Zawierchy coś w tym stylu?? Tylko jedynie to podnieść do 1285 a resztę nic nie ruszać??

W Fifie mam 1121 mhz

A co z memory zostawić tam na 1000 czy na auto ??

?

Po włączeniu komputera tak jakby powrócił do poprzednich ustawień ale poza 7 stanem dlaczego tak się dzieje??

Ustawiłem raz jest podczas gry 1128 MHz a raz 1256 mhz

A RPM w grze mam do 780 RPM a jak jest cutscenka to dochodzi do 1000 rpm

?

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...