Skocz do zawartości

EKUZ a dodatkowe ubezpieczenie podróżne?


Recommended Posts

Planuję tygodniowy wyjazd na Maderę z biurem podróży. Madera należy do Portugalii. Portugalia jak wiadomo jest w UE. Mam kartę EKUZ. Mam też jakieś podstawowe ubezpieczenie z biura podróży. Pytanie, czy to wystarczy gdyby coś trzeba było korzystać z pomocy medycznej? Pytam, bo nie wiem jak to wygląda od strony logistyczno-finansowej.

Link to post
Share on other sites

Mimo posiadania EKUZ, z własnej kieszeni trzeba zapłacić między innymi za:

    leczenie w prywatnych placówkach,
    świadczenia medyczne nierefundowane w danym kraju,
    koszty ratownictwa i poszukiwań,
    medyczny transport powrotny do kraju.

By móc zabezpieczyć się przed tego typu kosztami, należy wykupić na czas zagranicznego pobytu dodatkową polisę turystyczną. Ta ostatnia, może zapewnić dodatkowo wsparcie ubezpieczyciela w razie:

    kradzieży,
    wyrządzenia szkody osobie trzeciej,
    problemów z prawem,
    utraty dokumentów osobistych,
    pojawienia się innych kłopotów w czasie wyjazdu.

 

Przeczytaj też warunku ubezpieczenia z biura podróży, bo ono najczęściej również jest bardzo ograniczone.

Link to post
Share on other sites

Kolega powyżej dobrze to podsumował.

Wiele zabiegów medycznych trzeba normalnie pokryć z własnej kieszeni. Oczywiście, jeżeli będzie to zawał lub wylew - to oni oczywiście pomogą w ramach EKUZ. Natomiast jeżeli wszystkie inne drobne urazy, czy itd to często jest tak, że trzeba za to zapłacić z własnej kieszeni. Tygodniowa polisa ubezpieczeniowa to koszt kilkudziesięciu zł, więc nie jest to duży wydatek w skali wycieczki. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...