Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej! Od kilku dni jestem posiadaczem rx 570 4gb gigabyte gaming, oraz od kilku dni mam problemy z sterownikami. Testowałem najnowsze 18.12.2/18.12.3 oraz te dołączone do karty na płycie 17.14. coś tam, a od kilku minut i 18.7.1 (ponoć najlepsze). Zastanawiam się dlaczego zegary nie pracują w pełni np w far cry 4 w menu jest normalnie ~1200mhz, a w samej grze mam ~970 mhz i spadki do 50 fps na ultra, W wolfensteinie old blood wgl jest dziwnie. Program do mierzenia wydajności od amd nie działa, i zostało mi steamowe fps, które pokazują ~21 fps(!). SOTR wyciąga 70 fps na wysokich, ale praktycznie bez żadnych post procesów, teselingu czy innych bajerów na aa x2. Miałem nadzieje, że zagram normalnie chociaż w tą grę kiedy widziałem jak u innych działa o wiele lepiej na filmach na youtubie... 

 

Kolejna sprawa zastanawia mnie to, że szukając inf o tym rx natknąłem sie na inf, że powinienem mieć 8 pinową kartę, a ja mam 6? W psu i tak nie mam 8 pinów jak dobrze pamiętam, ale jestem po prostu ciekaw. 

 

 Mój komputer:

ryzen 2600

msi tomahawk b450 

rx 570 gigabyte gaming 4gb 

1x g.skill 8gb 3200 mhz cl 16

bequiet system power 9 600w

adata 120gb ssd 

hdd 5400 

Link to post
Share on other sites

Zrób zdjęcie jak podłączyłeś zasilanie tej karty . 

Na 100% potrzebuje zasilania 8 pin , zasilacz też posiada taką końcówkę. 

Dodatkowo co to spadku taktowań podnieś limit zużycia energii  20% i powinno wszystko być ok . 

Sterowniki 18.12.2 są chyba obecnie najlepsze do tej karty. 

Link to post
Share on other sites

1. Co do pinów, wyszło na to, że jestem głupi i przy dobrym świetle widać, że to 8 pinów :x

2. Gdzie dokładnie znajdę ten limit zużycia? Jedyne co udało mi się samemu znaleźć to częstotliwość

3. https://www.x-kom.pl/p/359723-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5.html 

4. na sterownikach 18.12.2 zegar szybkości pamięci był zablokowany u mnie na 300 MHz 

EDIT:

Pobrałem afterburenra  i dałem 20%. Efektem było zwiększenie taktowania do ~1030 i do mniej więcej stabilnych ~65 fps, nawet i dało radę wycisnąć ~75 fps, żeby było na dłużej, ale spadki są (far cry 4)

Edit 2

Dałem max czyli 50 % i w FC4 w końcu działa w ~1244 ale zdarza się spaść do ~1180 

no i pierwszy raz usłyszałem jak działają wiatraki na tej karcie (dość głośno) plus temp to 70 st więc chyba nieźle

Edytowane przez czorsoo
Link to post
Share on other sites

Giguś ma wbudowany bios na 90W, potrzebuje z +20% power limitu by nie spadały zegary. Na stocku tak jest, a co dopiero po OC.
Mam Gigusia 8GB, więc wiem co mówię.
Ja mam 1285mhz OC i pamięci 1950mhz synchr2 i limit mocy większy o 30%  i starcza, ale zrobiony UV. Nic nie spada.

 

Do oc/uv nie musisz używać MSI, Wattman w sterownikach od AMD to posiada, a to uwieńczyłem za screenie z tamtego tematu.

 

Tutaj jak coś masz screena odnośnie mojego uv i oc.
http://forum.benchmark.pl/topic/277780-jaki-program-do-rx-570-od-gigabyte-do-podkr%C4%99cania/

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Oj k0chan :) np Rise of TR z teksturami na max ładnie działa, prawie maks, bo głębia ostrości, czy blury wyłączam. W czasie benchmarka zjada 7.7GB vRAM.
Najnowsza wersja na początku gry w dżungli ma ponad 50fps z prawie na maksa z 2-3 detalami o oczko niżej.

Wymieniłem referenta gtxa 780Ti  i jest duża różnica. W moim przypadku jedynie CPU blokuje, zresztą sam wiesz, bo zmieniłeś na i7.

 

Chciałem 1060 6GB, ale nówka to 300-400zł drożej, a tu za 740zł mam jeszcze dwie gry i bardzo dobrą wydajność jak dla mnie.
W końcu Androbieda tak nie muli, nie tnie, poza Tempestem, bo tam to zajechana optymalizacja. 

Link to post
Share on other sites

no właśnie gram na ultra :v co prawda mam 40 fps, ale gra wygląda bajecznie.

Co do oc, za bardzo nie chciałem się w to bawić na razie żeby nie mieć problemów z gwaracją... to jest mój pierwszy taki sprzęt za takie pieniądze więc nie chciałbym coś spierdzielić, a z moimi dłońmi to nie problem :D, do tej pory używałem gtx 550 ti i athlona x3 ;-; plus gdy miałem podłączony internet po rj-45 wydajność w takim re revelations spadała o 80 proc...

Po zwiększeniu na 50 proc zegary utrzymują stałe 1244/1750 w SOTR plus nie wyrzuca mi czarnego ekranu gdzie pomagał jedynie restart (nie wiem czemu to robiło wcześniej)

Mnie na ultra zjada prawie 4gb :v ale jest jeden mankament w sumie nie ma go jak ustawiam po prostu na high, no ale:

czasami gdy afterburner pokazuje 60 fps gra zaczyna przycinać tak jakby nie było nawet 30 klatek, nie ma poprostu tej płynności, nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa... płynniej działa gdy jest mniej więcej 40 fps; na otwartej przestrzeni działa normalnie by w na przykład grobowcu było 60 i ścinało(nie zawsze, ale zdarza się).

Mimo że jestem kompletnie zielony w tych sprawach to zdaje sobie sprawę, że nie będe grał normalnie na ultra k0chan z tym sprzętem :/ 

Link to post
Share on other sites

Masz freesync? vsync włączony? Ja gram zazwyczaj z Chill'em, ustawionym na 50-73, wyłączony vsync, wyłączony maks fps- bo mam FreeSync. W RE7 mam limit 60-73.
Na stockowym zegarze nie musisz mieć zaraz 50% limitu, nawet 30% starczy, do tego zrobić UV i będzie chłodniej, i oszczędniej.

 

Ja mam ustawione 1285mhz/1950mhz synchr2- polepsza pamięci, przy 990mV. Można nawet dać 1350mhz, ale trzeba więcej o 30mV.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

v-sync wyłączony, chill spróbuje włączyć nie bawiłem się jeszcze tym, a co do freesyncu mam iiyama 24.5", w ustawieniach amd widzę, że jest włączony no ale spróbuje się jeszcze z tym pobawić, chyba, że jeszcze gdzieś trzeba poprzestawiać coś, żeby działało?Gdzieś indziej niż program od amd 

Link to post
Share on other sites

W monitorze włączasz freesync w opcjach. Potem w sterowniku i tyle roboty. A i nie dawaj ulepszona synchronizacja, bo to też psuje, to jest jak fast sync, dla fps większych niż odświeżanie monitora.
Nie trzeba nigdzie ustawiać, wszystko mają sterowniki AMD.

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

Udało mi się jakoś to ogarnąć, Trochę się wystraszyłem gdy zobaczyłem stałe 300 MHz na pamięci , ale po sprawdzeniu wattmana okazało się, że stany się tak jakby usunęły i wystarczyło dać 1750 mhz jako maks stan i po problemie, a co do wydajności: na ultra z włączonym sma czy jakoś tak ~40 fps i nic nie przycina :D mi to wystarcza szczególnie, że gra wygląda bajecznie i działa dobrze, chyba tak samo jak rise of tomb raider, który ograłem na zwykłym ps4 więc jestem zadowolony. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)   

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...