Skocz do zawartości

CPU + MOBO + RAM do 3000 zł I5 czy I7


Recommended Posts

Witam

Zrobiłem sobie konfiguracje

https://www.morele.net/inventory/info/4d0bf00e/

 

Chciałbym się zamknąć w 3000 zł i zastanawiam się czy rzeczywiście potrzebuje I7 9700k.

 

Do tej chwili pracuje na i5 2500k @5,2GHz i mi starczyło

 

Wydaje mi się, że I5 9600k będzie równie wydajny jak zegarem się wskoczy na +@5Ghz.

 

Pracuje na 2x FHD (integra + GPU). Jak gram to lubię max ustawienia lecz i średnie/wysokie mi nie przeszkadzają.

 

Pytanie czy przy GTX 770 4GB odczuje znaczną różnice oraz czy jest znaczna różnica pomiędzy procesorami w FPS. 

Ramu raczej nie chciałbym zmieniać a płyta główna wydaje mi się odpowiednia - choć długo nie siedzę na rynku i nie wiem co teraz jest górą. :) 

W każdym razie żadnych obróbek wideo, PS nie będzie (od czasu do czasu amatorsko).

 

 

A chłodzenie CPU to chyba będzie najlepszy wybór w tej cenie? Czy się myle?

Edytowane przez tukan666
Link to post
Share on other sites

i5 9600 jest w podobnej cenie i masz lutowany IHS.

 

i7 9700 potrzebuje duuużo lepszej płyty, ta co wybrałeś będzie throttlować bez wentyaltorów przy obciążeniu w stock-procki nie trzymają TDP 95W tylko idą wyżej. A oc 5Ghz może skończyć się crashami.

Żeby nie było problemów to powinieneś na płytę wydać ok. 800zł. Z390 Asrock Extreme 4, Gigabyte Z390 Aorus pro, elite..Te 8rdzeniowe procki potrafią pobrać w OC@5GHZ-1,35V 200-220W.

 

Masz jeden z lepszych procków, które przetrwały próbę czasu do teraz. Jak chcesz podobne doświadczenie z następnym to brałbym 9700k, oczywiście z docelową zmianą karty na 1080ti/2080 :P

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Zerknij do mojego tematu, bo ostatnio niepotrzebnie zmieniłem procesor z płytą i i ramami jeśli chodzi o granie. Zastanawiałem się nad zmianą z 4690K na 9600K albo dołożeniem drugiej karty. Po dołożeniu drugiej karty zarąbisty przyrost FPS'ów. Po zmianie platformy na najnowszą z najnowszym chipsetem itd. ZERO RÓŻNICY. Pierdzielenie tylko o tym wąskim gardle.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/276668-upgrade-pc-druga-karta-czy-zmiana-podstawki/

 

BTW. i5-9600K na 5 GHz to nie jest taka pewna sprawa jak się wydaje a przynajmniej u mnie... ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...