Skocz do zawartości

Dziwne wyniki ssd w Hd Tune - Crucial mx200


Recommended Posts

Witam, robiłem test SSD w HD Tune i wyszło mi coś takiego. Komputer czasem łapie jakieś zawiechy, najczęściej zaraz po wczytaniu pulpitu i trzeba czekać z 2 min zanim się odmuli a czasem po prostu się zatnie i trzeba zrobić reset. 
Sprzęt to i7 6700k,
gtx 1070 gamerock,
asus maximus viii ranger
ramy 8 gb cl15 hyperx,
zasilacz rmx550i
ssd crucial mx200

http://https://zapodaj.net/e0e900229f611.png.html

Link to post
Share on other sites

Trzeba by sprawdzić jeszcze dane S.M.A.R.T. ale nie wygląda to na problem z dyskiem - pomijając fakt, że Cruciale to "twarde" SSDki, to screenie widać, że pomimo skoków (prawdopodobnie równolegle inne aplikacje korzystały z dysku) nie schodzi poniżej 200MB/s a po połowie testu ładnie trzyma 440MB/s...

 

Opisane zachowanie PC może być wynikiem problemów sprzętowych jak i softowych - trzeba by sprawdzić RAM (można użyć narzędzia wbudowanego w Windows lub np. MemTest86+), czy masz wszystkie aktualizacje zainstalowane, czy antywirus czegoś nie przepuścił, etc. Warto też zajrzeć do narzędzi administracyjnych i sprawdzić dzienniki zdarzeń czy coś faktycznie nie przeszkadza w pracy systemowi. Jeśli wiesz co robisz możesz pobawić się usługami w msconfig.

Link to post
Share on other sites

Trzeba by sprawdzić jeszcze dane S.M.A.R.T. ale nie wygląda to na problem z dyskiem - pomijając fakt, że Cruciale to "twarde" SSDki, to screenie widać, że pomimo skoków (prawdopodobnie równolegle inne aplikacje korzystały z dysku) nie schodzi poniżej 200MB/s a po połowie testu ładnie trzyma 440MB/s...

 

Opisane zachowanie PC może być wynikiem problemów sprzętowych jak i softowych - trzeba by sprawdzić RAM (można użyć narzędzia wbudowanego w Windows lub np. MemTest86+), czy masz wszystkie aktualizacje zainstalowane, czy antywirus czegoś nie przepuścił, etc. Warto też zajrzeć do narzędzi administracyjnych i sprawdzić dzienniki zdarzeń czy coś faktycznie nie przeszkadza w pracy systemowi. Jeśli wiesz co robisz możesz pobawić się usługami w msconfig.

 

 

Robiłem test pamięci przez windows, wykonało się i komputer się uruchomił i nie było dalej żadnych wyników. Aktualizacje wszystkie mam zrobione. W ms config przy uruchamianiu mam tylko jedną rzecz ustawioną. Jak w dziennikach zdarzeń mam to sprawdzić? 

 

 

 

 

wrzuć jakoś normalnie to zdjęcie, bo go otworzyć nie mogę... 

 

Już wrzucam. APFJyh4.png

Tutaj zdjęcie z dziennika zdarzeń 

3w2aJjL.png

Tutaj SMART

LwElK4w.png

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest ok, te spadki to tylko wskazują że tam są pliki. 
wiele razy już tłumaczyłem, ale hostingi usuwają po jakimś czasie linki 
SMART tez OK 

Jak bardzo czesz to mógłbym to znaleźć. tylko daj mi chwilę. 


Jak miałem 2 partycje gdzieś wypełnione w 90% 

HDTune-Benchmark-Crucial-CT250-MX2.png

Po secure erase 

HDTune-Benchmark-Crucial-CT250-MX2-secur

Po zainstalowaniu ubuntu (jedna partycja)

HDTune-Benchmark-Crucial-CT250-MX2-jedna

Link to post
Share on other sites

secure erase usuwa doszczętnie wszystkie pliki z całego SSD (bez możliwości ich odzyskania), więc nie wiem czy jest to to czego chcesz :D 

Patrzyłeś cz komputer jest stabilny ? Puść error scan w hd tune z odznaczoną opcją quick scan 

Ja tu w smart na razie nic nie widzę, na serio masz stabilny PC ?  

Link to post
Share on other sites

secure erase usuwa doszczętnie wszystkie pliki z całego SSD (bez możliwości ich odzyskania), więc nie wiem czy jest to to czego chcesz :D 

 

Patrzyłeś cz komputer jest stabilny ? Puść error scan w hd tune z odznaczoną opcją quick scan 

 

Ja tu w smart na razie nic nie widzę, na serio masz stabilny PC ?  

Zacinki łapie mi PC. Tutaj zdjęcie 

72BDv03.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...